Krajinný dizajn

Pomôcť začínajúcim umelcom - maľovať kamene akrylovými farbami

Úžasná krása sa dosiahne, keď svetlé farby vyniknú na pozadí zelených rastlín. Ak chcete dosiahnuť tento účinok na lokalite rôznymi spôsobmi. Jeden z typov farebnej tvorivosti, ktorá sa stáva čoraz populárnejšou, možno nazvať kresbou na kameňoch s akrylovými farbami. Pre tých, ktorí prvýkrát vidia takýto dizajn, zdá sa, že takéto majstrovské dielce s vlastnými rukami je jednoducho nemožné.

V skutočnosti je možné maľovanie kameňov dokonca aj pre tých, ktorí nemajú skúsenosti so štetmi a farbami. Príkladom sú malé deti. Pomocou štetca a niekoľkých farieb farby vytvárajú jedinečné odvážne kresby, ktoré vyvolávajú obdiv.

Ak chcete získať rovnaký výsledok, pokúste sa podrobne zvážiť tento lacný spôsob, ako zdobiť letnú chatu alebo záhradu.

Po prvé, pre začínajúcich umelcov je užitočné zoznámiť sa s hlavnými fázami maľovania. To zahŕňa:

  1. Výber materiálu. Hlavným materiálom na maľovanie je samozrejme kameň.
  2. Vytvorenie náčrtu. Táto fáza je potrebná pre začiatočníkov. Tí, ktorí sú si istý svojimi tvorivými schopnosťami, môžu bezpečne robiť bez náčrtu. Ale aby bolo kreslenie na kameň jasné, je lepšie ho kresliť.
  3. Výber farebnej palety a štetcov. Farba je veľmi dôležitá pri vytváraní vzorov na kameňoch, pretože textúra a povrch môžu byť odlišné. Preto je potrebné vybrať farebné riešenia založené na vlastnostiach kameňov a nielen podľa navrhnutého ornamentu.
  4. Upevňovací vzor.

Presné vykonanie takejto sekvencie si môžete byť istí, že sa môžete vyhnúť chybám, ale aj vytvárať jasné vzory.

Začiatoční umelci majú veľa otázok, preto sa každej z nich musí venovať náležitá pozornosť.

Nástroje a materiály

Aké kamene sú vhodné na maľovanie s farbami? Najlepšie zo všetkých, čerpať z hladkých a plochých štrk.

Ideálne pre kreslenie morských kamienkov, ale ak ste ďaleko od mora, môžete si vybrať vhodný materiál v okolitej krajine.

Starostlivo sa pozeráte na bežné dlaždice a malé kamene, niekedy môžete okamžite vidieť sprisahanie budúcej maľby. Hlavná vec, že ​​zvolený kameň bol hladký, mal hustú štruktúru. Pórovité kamene vyžadujú veľké množstvo farby, len ju pohlcujú. Ale ak je na výstave koncipovaný kus syra, potom je dobrým výberom porézny kameň. Niekoľko kameňov alebo kameňov s ostrými hranami nebude fungovať. Je ťažké ich čerpať. Nemali by ste brať a veľmi tmavé dlaždice.

Čo by sa malo robiť s vybratým materiálom? Najskôr dobre umyte a vysušte. Koniec koncov, často vybraný kameň je veľmi špinavý.

Kým kameň suší, pripravujeme farby. Tí, ktorí sa už zaoberajú takou tvorivosťou, maľujú v rôznych farbách - akvarel, kvaš, akryl. Skúsení umelci pracujú s akrylovými farbami. Od začiatočníkov sa odporúča vyskúšať túto možnosť.

Akrylové farby sú vyrábané v jasnej plnej palete, dobre sa hodia na povrch kameňa, dokonca bez základného náteru. Ďalšou výhodou - rýchlo suché. Hoci, najmä pre začiatočníkov, bude tento faktor vždy zohľadňovaný v práci.

Uistite sa, že máte opatrenia na oblečenie, inak jedna kvapka môže priniesť do čisto "domáce" vzhľad. Pri práci s kamienkami na palete musíte dať malé množstvo farby. Povrch kameňa je malý, takže prebytočný náter rýchlo schne. Akrylové farby sú drahšie ako ostatné, ale ich kvalita pre lakovanie plne opodstatňuje náklady.

Na maľovanie na kameňoch potrebujeme kefy. Potrebujete kefu rôznych šírok.

V niektorých okamihoch je špáradlo užitočné. Veľké kefy sú potrebné na farbu pozadia a malé pomôžu kresliť rôzne malé detaily a ťahy. Pri práci s akrylátovými farbami je potrebné zabezpečiť, aby kefka nemala čas na sušenie. Za to je často umiestnená vo vode. A keď zmeníte tón alebo farbu v maľbe - dobre umyté a sušené. V opačnom prípade sa kefka veľmi rýchlo zmení na škrabku, ktorá nebude ďalej fungovať.

Zoznam materiálov obsahuje jednoduchú ceruzku na skicovanie náčrtu na kameň. Druhým prídavkom bude rozpúšťadlo a vatový tampón. Budú potrebné v prípade korekcií. Priehľadný lak - na upevnenie vzorky, ako aj primér alebo PVA lepidlo.

Témy pre kreativitu

Pre začínajúceho umelca je často veľmi ťažké rozhodovať o téme kompozície. Existuje túžba, čas a farba a je menej dôvera, že sa to ukáže. Zvážte niekoľko príkladov maľby na kameňoch, ktoré dokonca môže začiatočník vykonávať. Bude to veľmi dôstojné.

Ozdoby a geometrické vzory

Najviac víťazná možnosť.

Dokonca aj s nepresnosťami alebo "prerazmi" s farbami, takéto kresby na kameňoch vyzerajú veľmi chytľavé. Môžu byť jednoducho rozložené medzi trávu na trávniku alebo medzi kameňmi. Je veľmi dôležité vybrať pre takéto fantázie najjasnejšie farby a veľké množstvo farieb. Čím bohatší, tým skôr bude vzor.

Ovocie a bobule

V tomto prípade existujú vždy prirodzené "modely". Môžete kopírovať farby a reliéfy z vašej úrody. Napríklad jahoda: