Hospodárstvo

Prečo je včelí žihadlo užitočné?

Napriek tomu, že včelí jed patrí do segmentu toxínov, úspešne sa používa na liečebné účely. Včelí žihadlo nie je také nebezpečné, ako by sa mohlo zdať. Po dlhú dobu sa včelí rad považuje za prirodzené antibiotikum. Jeho výhody sú stimulujúce účinky na organizmus.

Ako vyzerá včelí žihadlo

Včela môže bodnúť absolútne kdekoľvek v tele. Ak je sústo na ramene alebo dolných končatinách, vonkajší prejav poškodenia bude zanedbateľný. V čase zavedenia bodnutia pod kožou sa objavuje charakteristická bolestivosť. Okolo uhryznutia sa vytvára malá pečať, koža sa stáva červeno. Postupom času sa táto stránka zmení na bielu. Nádor môže trvať od 1 do 18 hodín. Jeho intenzita závisí od miesta poškodenia. Niekoľkokrát sa zväčšujú sliznice a čelná plocha. Na problémovej ploche môžete vidieť malú priehlbinu, z ktorej môžete vidieť žihadlo.

Výhoda včelieho žihadla sa uskutočňuje len vtedy, ak osoba nemá alergickú reakciu. Malé množstvo jedu nie je škodlivé. Nepríjemné príznaky pretrvávajú maximálne 3 dni. Počas tohto obdobia sa môže cítiť horšie. Pacient má príznaky charakteristické pre otravu. Môže sa vyskytnúť bolesť brucha, nízka telesná teplota a nevoľnosť. Je to spôsobené toxickými účinkami včelieho jedu na telo. Nižšie uvedená fotografia ukazuje, ako vyzerá včelí bodnutie.

Je to dôležité! Prospešné vlastnosti včelieho jedu zahŕňajú zvýšenie počtu červených krviniek v krvi.

záver

Včelí žihadlo je riskantné pre tých, ktorí majú predispozíciu na alergie. V ostatných prípadoch je to prospešné pre zdravie. Napriek tomu sa odporúča vyhnúť sa uštipnutiu na povrchu slizníc. To môže viesť k nežiaducim dôsledkom.