Záhradníctvo

Stredná sezóna odrôd sladkej papriky

Obľúbenosť skorých odrôd korenia vďaka túžbe rýchlo získať zber čerstvej zeleniny. Potom vzniká otázka, akú konkurenciu je možné dosiahnuť v polovici sezóny papriky, pretože je ľahšie pestovať rané plodiny a zbierať čerstvé ovocie počas leta. Odpoveď spočíva v vynikajúcej chuti stredných odrôd papriky. Okrem toho sa ovocie líši vo veľkej veľkosti, hustou buničinou a bohatou aromatickou šťavou.

Ako určiť miesto a čas pristátia

Odpoveď na večnú otázku začínajúcich pestovateľov je jednoduchá. V chladnej oblasti je potrebné pestovať plodiny len v uzavretých posteliach. Bližšie k juhu rastlina prináša vynikajúce úrodu v otvorených priestoroch.

Tip! Pri nákupe osiva venujte pozornosť odporúčanému miestu vykládky vyznačenému na obale. Odrody sú určené len pre skleníky, otvorené a univerzálne, ktoré sa dajú pestovať v oboch podmienkach.

Pestovanie skleníka

Je ľahšie pochopiť miesto, kde sa pestujú papriky, ale ako zistiť, že sadenice sú pripravené na pestovanie? Začneme hľadať odpoveď zo skleníkových plodín.

Zistime príznaky, ktoré určujú pripravenosť sadeníc na dospelosť:

  • Sadenice sa považujú za pripravené na pestovanie, ak uplynulo najmenej 55 dní od začiatku výsevu.
  • Rastlina vyrastie 12 listov a dochádza k rozvoju obličiek.
  • Výška zárodku je do 25 cm.

Pôda vo vnútri skleníka by sa mala v čase výsadby zohriať až na 15 rokov.oC. Zvyčajne zasievanie semien papriky začína koncom februára, potom v máji môžete získať silnejšie rastliny.

Skleníkové pôdy pred výsadbou sadenice je potrebné pripraviť. Tieto činnosti zahŕňajú zavedenie fosfátových a dusíkatých hnojív, ako aj humusu.

Varovanie! Čerstvý hnoj ako hnojivo sa nedá pridať. Môže spáliť mladé rastliny.

Optimálne je udržiavať šírku lôžka 1 m. Avšak vzdialenosť medzi nimi závisí od typu korenia alebo presnejšie od veľkosti dospelého kríža. Táto hodnota sa pohybuje od 25 do 50 cm. Zariadenie by malo byť vysadené na mokrej zemi, preto vopred každá studňa naleje 2 litre teplej vody. Keď sú všetky sadenice vysadené v studniach, posypte okolo nich humus.

Video hovorí o rastúcich sadeniciach doma:

Bez ohľadu na dobré skoré odrody, je to ťažko možné bez strednej sezóny papriky. Kultúra poskytne čerstvú šťavnatú zeleninu pred začiatkom jesene a neskôr sa dostanú odrody papriky.