Záhradníctvo

Ako pestovať uhorky v skleníku v Urale

Pestovanie uhoriek v Uraloch v skleníku je komplikované obmedzeným priaznivým obdobím vegetácie rastlín. Mrazy niekedy pretrvávajú až do 1-2. Júna. Môžu začať opäť na konci augusta. Ak chcete získať skoršiu úrody uhoriek v Uralskej klíme, veľa letných obyvateľov pestuje plodiny nie cez výsev semien, ale výsadbou sadeníc. Tie roky, ktoré sú priaznivé pre získanie dobrej plodiny uhoriek v Urale, sú asi trikrát za 10 rokov.

Aké odrody uhoriek sú vhodné na pestovanie v Uraloch

Klíma Uralu má svoje vlastné charakteristiky, ktoré komplikujú proces pestovania plodín. Medzi rôznymi druhmi semien uhorky si môžete vybrať najvhodnejšie na pestovanie v Uraloch. Ak chcete byť obmedzené na jednu triedu, nestojí za to, takže je najlepšie zvoliť si 4-5 odrôd. Napríklad ideálny pre šaláty a nakladanie je Nezhene odroda uhoriek, ktoré možno zozbierať až do jesene. Môžete si vybrať skoré a stredne dozrievané odrody uhoriek. Ideálne pre pestovanie v meste Urals sú nasledujúce typy hybridných odrôd:

 1. Cestovanie - dozrievanie rôznych uhoriek, zrenie na 45 dní v skleníku, nevyžaduje opeľovanie, normálne toleruje poklesy teploty.
  img "alt =" Voyage "src =" / wp-content / uploads / userfiles / Voyazh.jpg "style =" šírka: 500px; výška: 584px; "/>
 2. Arina je hybridom uhoriek rezistentný voči chladu, ktorý je vysoko výnosný a odolný voči rôznym chorobám rastlín.
  img "alt =" Arina "src =" / wp-content / uploads / userfiles / Arina-f1.jpg ">
 3. Amur je včasná zrelá odroda, ktorá toleruje vysoké a nízke teploty, ktorá je vysadená semenami alebo sadenicami v otvorenom teréne, plné dozrievanie plodov možno očakávať v priebehu 40-45 dní.
  img "alt =" Amur "src =" / wp-content / uploads / userfiles / Amur-F1.jpg ">
 4. Moskovské večery - ranná odroda, vhodná na pestovanie v skleníku alebo na otvorenom poli, dobre rastie v tieni, je odolná voči takým druhom ochorení, ako je múčnatka, olivové škvrny atď.
  img "alt =" Moskva večerov "src =" / wp-content / uploads / userfiles / Podmoskovnie-vechera-F1.jpg ">

Odrody Voyage a Arina sú vhodné iba na čerstvú spotrebu, a hybridy v blízkosti moskovských večerov a Amur sa hodia na solenie. Nie je ťažké urobiť správnu voľbu medzi rôznymi odrodami uhoriek pre pestovanie v krutom Uralskom podnebí, takže výsledok musí spĺňať všetky očakávania. Na dosiahnutie tohto výsledku bude potrebné zabezpečiť náležitú starostlivosť o uhorky.

Sejba semien v podmienkach Stredného Uralu

Pestovanie uhoriek v skleníku pomocou sadeníc vedie k rýchlejšej úrode. Vysádzanie uhoriek so semenami je nevyhnutné v závislosti od typu použitého krytu. Mala by byť ideálna pre starostlivosť o rastliny v podmienkach Stredného Uralu. Pestovanie sadeníc uhoriek sa môže uskutočniť v špeciálnych vreciach alebo hrncoch.

Tento typ kultúry netoleruje zber a poškodenie koreňov sadeníc môže viesť k oneskoreniu dospelých rastlín počas 10 až 15 dní.

Vývoj uhoriek, ktoré sú vysadené v sadeniciach na otvorenom teréne, sa vyskytuje pomerne rýchlo, 20-25 dní skôr. Semená na sadenice najprv vyhrievané, naplnené horúcou vodou. Musia byť udržiavané v termose na dve hodiny a potom leptané umiestnením do tmavého roztoku manganistanu draselného po dobu pol hodiny.

Po vykonaní postupov bude potrebné, aby sa semená uhorky namočili v teplej vode, ktorej teplota by nemala prekročiť 40 ° C. Počkajte, kým sú semená pripravené na 10-12 hodín. Namočte semená, kým sa nenarúšajú, aby ste urýchlili výskyt výhonkov. Táto metóda prípravy predsevných semien je najjednoduchšia a cenovo najdostupnejšia. Voda sa má naliať do 2 dávok, čo zabezpečí najlepšiu absorpciu tekutiny do semien, zmení sa každých 4 hodiny. Na osadenie semien môžete použiť dosku. Na namáčanie je vhodný malý vak na gázu, ktorý by mal byť ponorený do nádoby s vodou.

Efektívna a osvedčená metóda nasiaknutia semien prípravou infúzie dreveného popola. Zoberme to v množstve 2 lyžice. l., nalejte mikrofertilizátor do nádoby s objemom 1 liter. Potom sa v nej naleje teplá voda a obsah sa odoberie na dva dni. Roztok by sa mal pravidelne miešať. Potom sa má infúzia starostlivo vyčerpať a ponoriť do nej semená položené v gázovom vaku po dobu 4-5 hodín.

Klíčení semien uhorky

Pred zasiatím uhoriek sa namočené semená vyklíčia a položia sa na vlhkú tkaninu s tenkou vrstvou. Teplota v miestnosti by mala byť 15-25 ° C. Horná vrstva semien musí byť pokrytá vlhkou handričkou. S týmto prístupom môže byť výskyt sadeníc zrýchlený o 5-7 dní. Pojem klíčenie semien uhorky je 1-3 dni.

Pri udržiavaní vlhkosti na optimálnej úrovni sa uistite, že voda sa neodparuje. K tomu môže byť tkanina so semenami umiestnená v plastovom vrecku alebo pokrytá sklom. Aby nebolo príliš vlhké, musí byť vhodné množstvo vody. Pri prebytku vlhkosti sa proces dodávania kyslíka, ktorý je potrebný na normálne klíčenie semien uhorky, stáva ťažkým. Vzduch je možné dosiahnuť iba pravidelným otáčaním semien na tkanine.

Klíčení je nevyhnutné ukončiť, keď väčšina semien už má biele klíčky. Keď sa už objavili, súčasne s nimi začína vývoj koreňa rastliny. Preto je dôležité nezabudnúť na okamih pľuvania uhoriek zo semien. Ak kravinový koreň, ktorý sa objaví pri zasiatí, je poškodený, nebude možné z neho získať rastlinu.

Vysádzanie semien by malo byť vo vlhkej, teplej a kultivovanej pôde. Ak ste museli odložiť výsev semien, potom po klíčení by mali byť skladované v chladničke pri teplote 3 - 4 ° C.

Rastlinné sadenice okrasných rastlín

Pri normálnom raste sadenice okrasných rastlín by mali byť všetky okná s praženými uhorkami umiestnené na okennom parapet zo slnečnej strany a ak je to potrebné, pridať ďalší zdroj osvetlenia. Nastavením optimálnej teploty môžete získať prvý skutočný list zo semenáčikov 5 až 6 dní po výsadbe. Vzhľad druhého letáku sa dá očakávať 8-10 dní po prvom. Na zabezpečenie rýchleho rastu sadeníc je možné len správnou starostlivosťou o pôdu, pretože rastliny budú plne rozvinuté iba v podmienkach bežnej pôdnej priepustnosti.

Pred vysadením sadeníc do zeme by sa mal kŕmiť dvakrát komplexným hnojivom značky UKT-1. Prvé kŕmenie sa uskutočňuje vo fáze prvého listu rýchlosťou 1 šálky roztoku pre 4-5 rastlín. Druhé by malo byť vykonané 3-4 dni pred výsadbou v zemi s rovnakým zložením v pomere 1 šálka pre 2-3 rastliny. Ak nevysadíte sadenice pred kŕmením, potom po použití roztoku hnojiva môžu korene uhoriek spáliť.

Pri kŕmení rastlín je potrebné sledovať ich stav. Každé obloženie sadeníc by malo byť ukončené zalievaním uhoriek teplou vodou a manganistanom draselným. To umožňuje umývanie hnojív z listov, čím sa zabráni vzniku čiernej nohy. Kŕmenie sadeníc s mliečnou vodou, ktorá zahŕňa mlieko a vodu - 200 g a 1 l, v danom poradí, je docela účinná. Zmes sa spotrebuje v pomere 1 šálka pre 5 rastlín vo fáze prvého listu a pre 3 rastliny vo fáze druhého.

Vysádzanie sadeníc v zemi

V Urali sa uhorky vysadia v pôde vo forme sadeníc vo filmových skleníkoch 20. mája bez použitia biopalív.

Výsadba rastlín v pôde bez biopalív v skleníku zo skla je 5. mája. Pestovanie uhoriek vo forme sadeníc v sklenenom skleníku v Uraloch zvyčajne začína od 25. apríla, ak je v pôde hnoj. Filmový skleník s biopalivom vo forme hnoja, lepší kôň, vhodný na pestovanie sadenice uhoriek v meste Urals od 1. mája.

Po rozhodovaní o tom, kedy sa rastliny uhorky v skleníku, je potrebné správne pripraviť sadenice na výsadbu v otvorenom teréne. Rastliny vo veku 30 dní by mali mať asi 4-5 listov. Ak začnete pestovať rastliny v pôde, ktoré neboli pripravené na slnečné svetlo, môžu okamžite zomrieť. Dva týždne pred pristátím je potrebné začať vykonávať boxy uhoriek na slnku. Najskôr by ste si mali vybrať teplé, bezvetrové dni. Nemôžete udržať sadenice na ulici dlhú dobu a v budúcnosti sa postupne zvyšuje postupnosť času.

Pri inštalácii škatúľ s sadenicami by ste mali vybrať tieňovanú oblasť, ktorá je chránená pred prievanmi. Pred vysadením je potrebné zabrániť infekcii sadeníc na základe spracovania uhoriek roztokmi Epin alebo Immunocytophyte. Pred vysadením by rastliny mali byť drepané so širokými, tmavo zelenými listami. Koreňový systém budúcich uhoriek by mal byť silný.

Varovanie! Uhorky v skleníku nemôžu byť vysadené po squash, tekvica, melón alebo squash, ako uhorky sadenice sú príliš náchylné na rôzne druhy chorôb.

Môžete pestovať uhorky v krajine, kde boli v minulom roku pestované paradajky, baklažán, cibuľa alebo kapusta. Vzhľadom na to, že tieto druhy plodín majú iné ochorenia, vyraďovanie uhoriek po nich bude vykonané s minimálnym rizikom.

Posteľ by nemal byť väčší ako 1,3 m, pretože bude musieť rastliny uhorky v troch radoch, čo sťažuje starostlivosť o rastliny v strednom rade. Vysádzanie uhoriek v ponímaní by nemalo byť. Posteľ by mal byť dobre pripravený a vykopaný, pretože ľahké a voľné prípravky sú preferované pre uhorky, skôr ako ťažké a husté pôdy.