Krajinný dizajn

Zachovanie stien pri vytváraní krajinného dizajnu

Usporiadanie kopcovitého pozemku nezaobíde bez výstavby oporných múrov. Tieto konštrukcie zabraňujú tečeniu zeme. Oporné múry vyzerajú dobre v krajinnom dizajne, ak im dodáte dekoratívny vzhľad.

Úloha oporných múrov v terénnych úpravách

No, ak je chata alebo vidiecky dom na rovine. Stačí položiť dvor s dlažbou a bez obáv. Ak chcete vybaviť kopcovité oblasti bude musieť trochu potiť, výstavba dekoratívne podpory. Ťažšie veci na dvore, ktorý sa nachádza v blízkosti veľkého svahu. Aby sa predišlo nebezpečenstvu plíženia pôdy, budú len vážne stavby. Je potrebné vybudovať silné oporné múry z betónu alebo kameňa.

img ">

Aj keď je stena postavená ako vážna podporná konštrukcia, mala by byť stále používaná v krajine ako dekorácia. Po dokončení, napríklad s dekoratívnym kameňom z betónovej steny, sa nádvorie stane krajšie a bohatšie.

Terénne úpravy pomocou oporných múrov vám umožňujú používať každý pozemok. Na strmom svahu je nepravdepodobné, že by niečo vyrástlo, ale takáto stavba rozbije zbytočnú plochu na terasu. Nalievanie malej vrstvy úrodnej pôdy na terasy, môžete usporiadať postele, záhony alebo len rozbiť záhradu ovocia alebo okrasných stromov.

V mierne kopcovitej oblasti postačuje jednoúrovňová štruktúra v podobe obyčajnej steny. Veľký svah sa zmenil na viacúrovňovú oblasť, pripomínajúcu kroky. Telo kroku, tj samotná stena, udržiava pôdu pred pošmyknutím a zelené medzery rastú v medzere medzi štruktúrami.

Hlavné komponenty opornej steny

záver

S trochou predstavivosti, môže byť oporná stena na vašich stránkach z akéhokoľvek materiálu po ruke. Používajú sa aj staré pneumatiky. Keď dizajn spĺňa všetky požiadavky na pevnosť, môžete pristúpiť k projektovej práci.