Hospodárstvo

Propolisová tinktúra s mliekom: liečivé vlastnosti a kontraindikácie

Propolis (ouza) - organické včelí lepidlo, silné prírodné antibiotikum. Látka obsahuje významné množstvo biologicky aktívnych stopových prvkov a vitamínových zlúčenín. Vo farmakológii na báze včelieho lepidla vyrábajú lieky. Látka sa používa v alternatívnej medicíne vo forme oleja, masti. Ako účinné protizápalové činidlo je možné použiť propolisovú tinktúru s mliekom na báze alkoholu.

Liečivé vlastnosti propolisovej tinktúry s mliekom

Ouse používa včely na udržanie konštantného tepla v úli. Včely zbierajú látku z púčikov a listov stromov, v procese práce sú do kompozície zahrnuté enzýmy produkované hmyzom.

Kvalita a zloženie včelieho produktu závisí od času odberu. Najkoncentrovanejšia kompozícia v jesennom lepidle. Propolisová tinktúra s mliekom a medom je najbežnejším receptom na liečbu mnohých ochorení. Mliečny výrobok pridáva do zložiek väzby vitamínový komplex (B, C, D, E), minerály a stopové prvky (vápnik, horčík). Tinktúra, obohatená o viac ako 40 biologicky aktívnych zložiek, pomáha zlepšiť zdravie:

  1. Vitamínové zlúčeniny obnovujú videnie, podporujú imunitný systém.
  2. Vápnik prispieva k pružnosti ciev, zabraňuje arytmii, blahodarne pôsobí na mozgovú kôru.
  3. Zinok sa zúčastňuje metabolizmu sacharidov.
  4. Železo normalizuje metabolický proces na bunkovej úrovni, je zapojený do tvorby krvi.
  5. Mangán obnovuje rovnováhu medzi "dobrým" a "zlým" cholesterolom, zabraňuje tvorbe krvných zrazenín v krvných cievach.
  6. Aminokyseliny sú generátorom energie v tele, sú zodpovedné za metabolizmus medzi enzýmami a vitamínmi.
  7. Flavonoidy zabraňujú vírusovým infekciám, majú protizápalové a antibakteriálne účinky, inhibujú rast rakovinových buniek.
  8. Využívanie finančných prostriedkov pomáha pri nachladnutí a vírusových ochoreniach. Vďaka svojim liečivým vlastnostiam zabraňuje šíreniu infekcie.
Varovanie! Včelí výrobok s mliekom odstraňuje toxické látky, zlepšuje odolnosť organizmu, znižuje dobu zotavenia po chorobe.