Hospodárstvo

Oksibaktsidid: návod na použitie, recenzie

"Oxybacter", bakteriostatický liek poslednej generácie, ktorý sa používa na prevenciu a liečbu včiel pred zhnitými chorobami. Potláča množenie patogénov: gram-negatívne, gram-pozitívne patogénne mikroorganizmy.

Vedľajšie účinky, kontraindikácie, obmedzenie používania

"Oxybaktericíd" bol testovaný počas experimentálneho použitia kontraindikácií, ktoré neboli identifikované. Pri dodržiavaní odporúčaného dávkovania liek nemá škodlivý účinok na organizmus včiel, neexistujú tiež žiadne vedľajšie účinky. Odporúča sa zastaviť liečbu na 10 dní pred odčerpaním medu a pred hromadným zberom medu.

Čas použiteľnosti a podmienky skladovania lieku

"Oxybactocide" sa skladuje v obale výrobcu po dobu 2 rokov od dátumu vydania. Optimálna teplota: od nuly do +260 C, bez ultrafialového svetla. Liek je potrebné skladovať mimo dosahu potravín a krmív pre zvieratá, ako aj mimo dosahu detí.

záver

"Oxybacter" je antibakteriálne činidlo používané na liečenie zhnitých včiel. K dispozícii vo forme pásikov a prášku. Používa sa na prevenciu a liečbu infekcií.

recenzia

Ryazanov Sergej Eduardovič, 40 rokov, RostovGnilets - bežné ochorenie včelínov. Tento rok sa dostal do problémov. Rodina nezomrela, ale bolo potrebné odstrániť plod. Včely transplantované do iného menšieho úľa nahradili maternicu. On nastavil rámec s prázdnym vráskom, trikrát za mesiac spracoval Oxybichocide. Rodina nemala čas zbierať dostatok medu na zimovanie, dávala hnojenie. Bee bola uložená. Med chorej rodiny by nemal byť ponechaný na včely Zavyalov Ivan Sidorovič, 56 rokov, mesto Voroněž, mal som včelín už štvrtý rok, včely neboli choré. Tento rok v polovici júla som venoval pozornosť larvám, náhodne sa pohybovali okolo rámu, predtým, než takáto aktivita nebola. Zapečatený plást čiastočne konkávny, upozornil vôňu. Veterinár vysvetlil dôvod, odporučil z hnilého "Oxybactericide". Trikrát liečil rám prípravkom, odstránil postihnuté oblasti, preniesol rodinu do iného úľa, a na jeseň dal ďalšie krmivo s liekom. Rodina sa podarilo zachrániť.