Záhradníctvo

Štandardné druhy paradajok pre skleníky

Štandardné nízko rastúce paradajky sú vynikajúcou možnosťou pestovania v náročných klimatických podmienkach. Majú krátke obdobie dozrievania plodov, odolnosť voči chladu a rýchle zmeny teploty. V podmienkach Uralov a Sibíri sa tieto odrody rajčiakov skutočne pestujú v skleníkových podmienkach. To umožňuje relatívne krátke letné obdobie a nestabilné atmosférické teploty, aby ste získali bohatú úrodu chutnej zeleniny. Existujú preto špeciálne štandardné paradajky pre skleníky, ktoré sú podrobne uvedené v nasledujúcom článku.

Populárne odrody

V prírode existuje viac ako 100 štandardných odrôd rajčiaka, z celkového počtu sa však dá rozlíšiť niekoľko najobľúbenejších. Môžu byť bezpečne nazývané najlepšie odrody, pretože mnoho rokov kultivačných skúseností a veľa pozitívnych recenzií o týchto plodinách je potvrdením ich vynikajúcich agrotechnických a chuťových vlastností. Takže okrem iného stojí za vyzdvihnutie týchto odrôd rajčiakov:

Altaechka

Mnohé chovné podniky sa zaoberajú výrobou osív a pestovaním nových odrôd štandardných paradajok. Rozsah takýchto plodín ročne neustále rastie a nie je ľahké si vybrať najlepšiu odrodu bežného poľnohospodára. V tom istom článku sú opísané najlepšie odrody štandardných paradajok pre skleník, skleníky, ktoré získali veľa pozitívnej spätnej väzby na rôzne fóra a diskusie. Ich vysoko chutné vlastnosti a neochota v starostlivosti umožňujú všetkým, dokonca aj začiatočníkovi zahradníkom, vychutnať si úrodu chutnej, prirodzenej a zdravej zeleniny pestovanej vlastnými rukami.

recenzia

Veronika Yushkevich, 35, Jekaterinburg Už niekoľko rokov za sebou som pestoval smotanové rajčiny Belgorod. Veľmi sa mi táto rada páči: rajčiaky sú malé, všetko je hladké a krásne "ako pri výbere". Chuť zeleniny je vynikajúca. Jedláme ich s celou rodinou v lete v čerstvej forme, v zime v konzervách. Trieda je nenáročná, vždy poteší vysokou produktivitou. Andrei Zagorsky, 51, Kurganové rajčiaky sú vždy pestované v skleníku. Predtým to boli prevažne vysoké odrody, ktoré museli byť zovreté, pasynkovat, odstraňovať nadbytočné lístie z nich a robiť ďalšie opatrenia na vytvorenie kefa. Ale v poslednej dobe som takéto ťažkosti odmietol, pretože som si uvedomil, že niektoré štandardné rastliny majú tiež vysoké výnosy, ale zároveň nevyžadujú starostlivú každodennú starostlivosť. Z obľúbených odrôd môžem pomenovať "Hurricane" a "Gavrosh". Ich výnos je pomerne vysoký, chuť ovocia je vynikajúca. Radím všetkým poľnohospodárom, aby venovali pozornosť týmto štandardným odrôdam, ktoré som osobne overil.