Hospodárstvo

Biping T: návod na použitie

Včely sú neustále vystavené invázii rôznych parazitov, vrátane kliešťov. To pomôže zabrániť infekcii a zbaviť sa nepríjemných obyvateľov drogy "Bipin T". Podrobný návod na použitie "Biping T" (1 ml), farmakologické vlastnosti lieku, ako aj hodnotenia zákazníkov uvedené nižšie.

Použitie vo včelárstve

Častým výskytom v modernom včelárstve je invázia kliešťov varroa na včelín. Títo paraziti ničia celé úle, čo spôsobuje ochorenie varroatózy. "Biping T" sa používa nielen na liečbu, ale aj na prevenciu invázií. Jednorazová liečba liekom znižuje počet roztočov o 98%.

Zloženie, uvoľňovacia forma

"Bipín T" obsahuje 2 účinné látky: tymol a amitraz. Obaja majú akaricídne účinky, to znamená, že zabíjajú kliešte. Tymol - látka rastlinného pôvodu. Ťaží sa z tymiánu. Amitraz je syntetický prvok. Hlavná úloha v boji proti varroa je na ňom.

Liek sa uvoľňuje vo fľaštičkách. Je to číra tekutina so žltým nádychom. Existujú rôzne zväzky:

  • 0,5 ml;
  • 1 ml;
  • 2 ml.

Pre veľké profesionálne včelíny vyrábajte nádoby s objemom 5 a 10 ml.

recenzia

Milonov Oleg Ivanovič, 53 rokov, Krasnodar, včelár s 10 ročnými skúsenosťami. Dlho som používal akaricidy na ničenie kliešťov, ale až teraz som sa rozhodol napísať recenziu o "Bipin T". Tento liek mi pomáha viac ako jeden rok. Spracovávam ich úľy 2 krát ročne, kliešte nikdy neprišli do domov ku svojim včelám Gontar Igor Stanislavovič, 35 rokov, Omsk Keď som začal včelín, trpel som dlho s kliešťami. Vyskúšal som veľa akaricídov. Počet parazitov sa znížil, ale nezmizli úplne. Rozhodol som sa vyskúšať "Biping T" pre včely. Po 1 ošetrení vyhynuli takmer všetci paraziti a po 2 sa nestali úplne!