Záhradníctvo

Jahodový Kupchikha

Ruskí záhradníci sa už dávno dozvedeli o jahodách odrody „Kupchikha“, ale už sa stali populárnymi. Je to produkt ruských chovateľov. Pevnosť Kokinsky VSTISP. Autorom hybridnej odrody je vedec S. D. Aitjanova. Obchodník absorboval najlepšie ukazovatele svojich „rodičov“, pretože niektorí ich dokonca prekonali.

Aká krása:

Vlastnosti pristátia

Hybridná odroda jahôd Obchodník, rovnako ako všetci ostatní príbuzní, je pri výsadbe v úrodnej pôde náročný. Lôžko pred kopaním by malo byť naplnené humusom alebo kompostom (do 5 - 6 kg), pridané dusičnany amónne (do 20 g), superfosfát (približne 20 g) a drevené uhlie (1 šálka). Toto je norma na meter štvorcový. Namiesto minerálnych hnojív, môžete použiť nitrophoska alebo nitroammofosku, takže 65 gramov.

Varovanie! Výsadbu sadeníc zo zeme Kupchik je možné praktikovať dvakrát v sezóne - skoro na jar alebo na jeseň, od konca augusta do polovice septembra.

Ako už bolo uvedené v opise a charakteristikách, odroda jahodového Kupchik je nežiaduca na šírenie semien kvôli zanedbateľnému zachovaniu materských vlastností. Je lepšie použiť vegetatívnu metódu: zakorenenie fúzy alebo rozdelenie kríka.

Pri výsadbe jahody jahody, ak sadenice nemajú uzavretý koreňový systém, mali by ste starostlivo zvážiť jeho hĺbku. Bod rastu by mal byť na úrovni terénu. Nižšie na fotografii môžete vidieť, ako zasadiť jahody bez chyby. To je potrebné predovšetkým pre začínajúcich záhradkárov, pretože skúsení záhradníci vedia, ako robiť svoju prácu správne.

img ">

Pri pestovaní plodín je potrebné brať do úvahy vzdialenosť medzi kríkmi. Malo by byť najmenej 30 cm, pretože rastlina rastie rýchlo. Okrem toho, zahustené výsadby odrody Kupchikha nedostane primeranú výživu a osvetlenie, ktoré ovplyvní výnos. Vzdialenosť riadkov musí byť do 50 cm.

Tip! Skúsení záhradníci odporúčajú vysádzať kríky Kupchikh v rozloženom poradí.

Zo zapustených vývodov môžete získať dobrý výsadbový materiál. Mustaches z rodiace kríky musia byť odstránené tak, aby nedošlo k poškodeniu kríkov. Nahradiť odrody Kupchikha po 4 rokoch.

Ako vidíte, výsadba a starostlivosť o chodníky nespôsobujú veľa problémov, rovnako ako príprava na zimu. Kríky rezané listy, výhonky, pokryté slamou a non-tkaný materiál.

Recenzie záhradkárov

Adelaide, 54-ročná, Kazan Pred piatimi rokmi dostala štyri listy z narodeninovej párty jej priateľa. Vzhľadom k tomu, moja dovolenka padá vo februári, som zasadil sadenice vo veľkom kvetináči. Kríky rýchlo začali rásť. Po mesiaci a pol sme vyskúšali prvé bobule. Nič chutnejšie a nikdy nejedli. Teraz je hybridná jahoda pridelená najväčšia posteľ. Moje vnúčatá, ktoré prichádzajú na návštevu, okamžite bežia do záhrady. Pestujem len 10 kríkov, ale zozbierané bobule sú dosť: dosť na džem, dusené ovocie, mráz. V minulom roku prvýkrát sušené bobule. Radím vám, nebudete ľutovať, Evgesha, 23 rokov, Kaliningrad Mám záhradníka bez skúseností. Kúpil som prvé dostupné sadenice od mojej babičky z osady dacha. Povedala, že je to obchodník. Vysadené kríky medzi jabloňami. Keď sa objavili plody, bol som prekvapený neobvyklosťou plodov: mali rohy! Začalo hľadať na internete, ukázalo sa, že toto je presne krajina Kupchikha. Vôňa a chuť bobúľ úžasné. Vďaka babičke, ktorá mi predala semenáčiky zemských pozemkov, nech ju Boh žehná, Ivan, 39 rokov, Kirovský región Ja som dlho pestoval jahody na predaj. Mám obchodníka. Keď som prišiel na trh, prenajímateľ je najprv rozobraný. Koniec koncov, nevidel som sladšie a viac voňavé bobule.