Záhradníctvo

Jahodová Alexandria

Jahoda Alexandra Alexandra Repairmana je vyhľadávaná odroda s lahodnými voňavými plodmi a dlhou dobou plodenia, bez fúzy. Pestuje sa ako balkón a záhradná plodina, mrazuvzdorná a menej náchylná na choroby. Šírené osivom alebo rozdelením kríkov.

img ">

História spoločnosti

Melkoplodnaya jahoda alebo jahoda Alexandria dlhé obdobie rodenia je známa viac ako 50 rokov. Americká firma "Park Seed Company" ponúkla svoje semená na svetovom trhu v roku 1964.

Opis a charakteristiky

Divoké rastliny jahôd z ovocia od začiatku leta do mrazov. Pre plodné pestovanie odrody Alexandria ako pot plodiny, musíte sa postarať o úrodnú pôdu, najlepšie čiernu pôdu s pridaním rašeliny.

Silná Bush jahôd Alexandria je napoly rozľahlá, husto listnatá, rastie až do výšky 20-25 cm. Listy sú zúbkované pozdĺž okrajov, preložené pozdĺž centrálnej žily. Vousy sa netvoria. Stopky vysoké, tenké, s malými bielymi kvetmi.

Kónické bobule Alexandrie sú najväčšie pre maloplodé alpské jahody, veľmi voňavé, jasne červené. Priemerná hmotnosť je až 8 g. Krky podlhovastého ovocia chýbajú, špička ostro ostrá. Koža je lesklá, lesklá, so stredne výraznými červenými semienkami. Sladká dužina má charakteristickú jahodovú príchuť.

Bush jahoda Alexandria vlnité ovocie od mája alebo júna do októbra. Počas sezóny sa z jednej rastliny odoberá až 400 g plodov

Alexandria bobule sú všestranné použitie. Sú konzumované čerstvé, robiť domáce úlohy na zimu. Po vysadení osobne pestovaných stromčekov jahôd triedy Alexandrijskej, v priebehu 1,5 až 2 mesiacov, je už možné vyskúšať poplachové bobule. So všetkými požiadavkami agrotechnológie, Bush jahoda odrody Alexandria je schopný produkovať až 700-1000 bobúľ. Ovocie jedna rastlina do 3 - 4 rokov. Potom sa kríky zmenia na nové.

Kompaktné rozmery jahodového kríku Alexandria urobili z odrody obľúbenú balkón a vnútorné záhrady. Stonky kvetov a vaječníkov sa tvoria počas teplej sezóny. Bobule dozrievajú aj na parapete. Rastlina neberie veľa miesta. Problémy starostlivosti o odrody jahôd Alexandria je tiež malá, pretože rastlina je odolná voči hubovým chorobám. Zahradníci, ktorí si kúpili odrody Alexandria, súhlasia s tým, že dodávatelia Aelity a Gavrish sú spoľahliví.

img ">

Pestovanie zo semien

Najpohodlnejší spôsob, ako získať nové rastliny jahody Alexandria odrody je výsev semien pre sadenice.

Technika osív a stratifikácia

Ponechajúc niekoľko z najrôznejších jahôd Alexandrie na zber semien, sú odrezané vrchná vrstva s kameňmi, sušené a rozstrapkané. Suché semená sa vyliali. Inou metódou, hnetenie zrelé bobule v pohári vody. Buničina stúpa, vyzreté semená zostávajú pod. Voda sa odvádza z buničiny, filtruje zvyšky a oddialuje semená na filtri. Sušia sa a skladujú sa až do stratifikácie.

Varovanie! Podrobný opis pestovania jahôd zo semien.

Záhradníci, ktorí majú vyhrievaný skleník, získané semená odrody Alexandria sú zasiate okamžite v lete, takže nestratia klíčivosť. V zime sa sadenice pestujú v skleníku.

  • Koncom januára, začiatkom februára, sú semená jahodovej Alexandrie pripravené na siatie chladením, čím sa podmienky približujú prírodným podmienkam;
  • Pre substrát, vezmite 3 časti záhradnej pôdy a humusu z listov rovnako, pridajte 1 časť piesku a 1/2 popola. Pôda sa podľa návodu napojí na Fundazol alebo Fitosporin;
  • Na mokré obrúsky položte semená jahodovej Alexandrie, potom sa navinú a umiestnia do chladničky na 2 týždne v neotvorenom plastovom vrecku. Po obrúsku so semenami položenými na substráte. Nádoba je zakrytá a udržiavaná v miernom teple - 18-22 ° C.

Na mieste výsevu semien Alexandria odrody sú zasiate pred zimou, mierne zakryté pôdou. Pod snehom je prirodzená stratifikácia.

Varovanie! Nakúpené semená sú tiež stratifikované.

Získanie sadeníc a výsadby

Semená odrody Alexandria klíčia po 3-4 týždňoch. Starostlivo sa o ne starajú.

  • Tenké klíčky musia svietiť až 14 hodín denne s použitím fluorescenčných alebo fytolampov;
  • Aby boli puzdrá stabilnejšie, vylejú sa do rovnakého substrátu do výšky listov klíčnatka;
  • Po zalievaní pravidelnej, miernej, teplej vody;
  • Keď sadenice pestujú 2-3 pravé listy, ponoria sa do kvetináčov alebo do priehradiek sadenkovej kazety.
  • 2 týždne po zbere sa sadenice jahôd Alexandria kŕmia komplexnými hnojivami ako Gumi-20M Rich, ktoré zahŕňajú Fitosporin-M, ktoré chránia rastliny pred hubovými chorobami.
  • Vo fáze 5-6 listov sa kríky presádzajú druhýkrát: vo veľkých nádobách na balkóne alebo na pozemku.
  • Pred výsadbou na stálom mieste sú sadenice odrody Alexandria stvrdnuté a postupne zanechávajú na čerstvom vzduchu o niečo dlhšie.
Je to dôležité! Ak jahodové sadenice obrátiť listy vertikálne, nie je dosť svetla pre to.

Recenzie opravy bez Alexandrie

Anastasia, 30 rokov, Balakovo, majiteľ pozemku Alexandrie, vyrastám na terase, v niekoľkých veľkých vázach. Kŕmne organické hnojivá. Začína dozrievať v júni, posledné bobule sú už doma, Artem, 28 rokov, Vyazma Pre deti priniesol jahodovú Alexandriu na balkón. Rastie 10 kríkov, čerstvé vitamíny sú vždy po ruke. Nevyberáte veľa bobúľ, ale deti sa zaujímajú aj o starostlivosť o záhradu Inna, 45, Puškin Minulý rok na jar vysadili semená jahodovej Alexandrie a potom sa kríky odviezli do chaty. Zasadili ho do záhrady, zviažali, nevečali vodu, bolo dosť dažďa. Prvé bobule, ktoré sa snažili v auguste. Nádherná chuť!