Recepty

Baklažán v adjika na zimu

Baklažán v adjika - veľmi originálne a pikantné jedlo. Kombinácia pikantnosti, sladkokyslej chuti a nenápadných tónov cesnaku robí jeho recept tak populárnym, že hostesky s radosťou zahŕňajú občerstvenie v banke svojich špecialít. A ak varíte baklažány v adjika na zimu, môžete si vychutnať vynikajúce zber po celý rok.

img ">

Okrem toho, v zime, bude zelenina dobre vylúhovať a získať jednotnú bohatú chuť.

Použite modrú adzhiku zvyčajne v studenej forme, ako napríklad:

  • nezávislé jedlo;
  • korenie akýchkoľvek obilnín, cestovín;
  • solenie na mäsové a zemiakové lahôdky.

Dodržiavanie technológie prípravy a sady komponentov, môžete veľmi rýchlo potešiť váš domov s nečakaným chutným prekvapením. Recept na modré občerstvenie v adjika má jednoduchý a prístupný popis. Všetky zložky sa dajú ľahko kúpiť na trhu. A zo svojej vlastnej zeleniny na jeho pozemku sa ukazuje ako skvelé jedlo, ktoré uspokojí aj tých najnáročnejších gurmánov.

Málokto, kto nemá rád baklažán. Adjika vo všeobecnosti nemá žiadne obmedzenia. Je pripravený so stupňom ostrosti, ktorý je najvhodnejší.

Začnime. Pripravte si potrebnú zeleninu a pripravte najlahodnejší prípravok.

Možnosti pre milovníkov polotovarov bez octu

Niektoré hostesky pripravujú zimné konzervy bez octu. Niekedy je to kvôli chuťovým preferenciám a niekedy priamo závisí od zdravotného stavu. Preto bude prvý recept, ktorý považujeme za klasický a bez octu. Ak chcete variť takéto baklažány v adjika na zimu, budete potrebovať súbor známych produktov.