Recepty

Denne nakladaná kapusta: recept

Dokonca aj pre začínajúcich hostesiek, ktorí nemajú skúsenosti s prípravou gurmánskeho občerstvenia a zeleninových šalátov, nie je výroba chutných a chrumkavých jedál z kapusty obzvlášť náročná. Ak sa k nim nedostanete s najvyššou prísnosťou gurmán, potom je dokonca ťažké rozlíšiť nakladanú kapustu, ktorá sa rýchlo varí, od klasického fermentovaného pečenia. Existuje veľa receptov na tieto jedlá, a najjednoduchšie a zároveň chutné možnosti budú zvážené tu. Okrem toho niektorí nepáči alebo nepovažujú za možné obťažovať sa s prípravou zásob na zimu, ale niekedy chcete jesť chutné nakladané šaláty. Pre tieto prípady a prispôsobte nasledujúce recepty.

Koniec koncov, kapusta, marinovaná len jeden deň, môže byť vynikajúcou pochúťkou pre jednoduché stretnutia s priateľmi a pre formálne večere.

img ">

Najjednoduchší recept na nakladanú kapustu

Podľa tohto receptu sa kapusta marinovala už niekoľko desaťročí, ale keďže sa do marinády vôbec nepridáva voda, je potrebné zvoliť zvlášť šťavnaté odrody na varenie - Darček alebo Glory je najvhodnejší.

POZOR! V popise receptu sú len tie najzákladnejšie ingrediencie a môžete pridať korenie a koreniny podľa vašich predstáv.

Na hlavu kapusty s hmotnosťou asi 2 kg by ste mali vyzdvihnúť 1-2 stredné mrkvy. Okruh, bez ohľadu na stupeň kontaminácie, je zbavený niekoľkých vonkajších listov, ale v žiadnom prípade sa nevypiera. S mrkvou, odstráňte tenkú kožu a jemne nasekajte nožom alebo špeciálnym strúhadlom. Kapusta sa tiež odporúča nakrájať na malé kúsky, takže vyzerajú chutne podľa vášho vkusu.

Podľa tohto receptu sa zelenina jemne miesi v samostatnej nádobe, naplní sa horúcou marinádou a zatlačí sa viečkom alebo tanierom s miernym jarmom tak, aby sa šťava lepšie rozdeľovala.

Marináda bude vyžadovať, aby ste našli 1 šálku jablčného octu, 0,5 šálky ľahkého slnečnicového oleja, 1 šálku cukru, 60 g soli, niekoľko klinčekov cesnaku, pár kúskov bobkového listu a niekoľko hráškov nového korenia. Všetky vyššie uvedené zložky by mali byť zmiešané, zahrievanie, aby sa privedie do varu a mierne ochladené, nalejte výslednú zmes zeleniny do hrnca.

Tip! Aby sa zabránilo horkosti prípravku, odporúča sa po varu odstrániť bobkový list z marinády.