Krajinný dizajn

Ako urobiť most v krajine s vlastnými rukami

Záhradné mosty slúžia ako pôvabný doplnok k dizajnu lokality. Najmä ak ste šťastný vlastník potoka, nádrže alebo malej rieky.


Tento prvok dizajnu krajiny pomôže:

  • spojiť dve banky, oddelené od seba;
  • ľahko pretínať jazero;
  • poskytnúť originálny dizajn, komfort a úplnosť.

Samozrejme, hlavným účelom záhradného mosta sa zvyčajne považuje vytvorenie prechodu cez nádrž alebo prírodnú roklinu. V moderných krajinných projektoch sa však používajú v iných rolach. Niektorí dizajnéri s ich pomocou zdôrazňujú deliacu čiaru nádrží, zón alebo objektov. Most môže pôsobiť v projekte ako prirodzené pokračovanie záhradnej cesty.

Táto možnosť pridá novosť, báječnosť a dojmy na ceste okolo stránky. Často pre najlepšiu funkčnosť záhradného mosta, postavte "suchý" potok alebo rybníček.

A na zvýšenie kreativity, niektorí dizajnéri ju inštalujú jednoducho na trávnik, medzi kríky a dokonca aj ihličnaté, používajú sa na pripojenie originálnych žiaroviek, kvetinových kontajnerov. V tomto prípade pridá nielen krásu, originalitu, ale aj úplnosť konkrétneho objektu krajinného dizajnu. Fotografické mosty v dizajne krajiny sú pozoruhodné v rozmanitosti.

Variety dizajnov

Materiál na výrobu dekoratívnych záhradných mostov môže byť drevo, kameň, bambus, kov, betón. Hlavné kritériá, ktoré pomáhajú pri výbere, sú:

bezpečnosť. Návrh záhradného mosta by mal poskytnúť ideálnym podmienkam pre ľudí na nej. Existujú určité pravidlá, ktoré treba dodržiavať:

  • záhradný mostový rám musí byť schopný odolať najmenej 4 ľuďom;
  • základňa musí byť namontovaná na tuhom podklade (pôda, základ);
  • stabilita zábradlí a zábradlí musí byť spoľahlivá;
  • osvetlenie montované veľmi vysoko kvalitné;
  • Nezabudnite si zvoliť nekĺzavý materiál podlahy.

Spoľahlivosť. Táto charakteristika je zabezpečená výberom materiálov a príslušenstva, vysokokvalitná a pravidelná starostlivosť, spracovanie ochranných konštrukcií častí záhradného mosta.

Je to dôležité! Uistite sa, že používate obloženie na povrchu chodcov záhradného mosta - to zvyšuje jeho spoľahlivosť.

odvolanie. Návrh by nemal byť objemný, pretože by bol z celkového pohľadu na stránku. Naopak, starostlivo vybraná forma, materiál, farba by mala zosúladiť zvyšok predmetov navzájom.

Originalita. Môžete vykonať návrh jedného alebo viacerých materiálov. Kombinácia textúr, odtieňov, tvarov je niekedy veľmi výnimočná. Ale len pridáva k vašej budove kôru.

Formy štruktúr sú tak neobvyklé, že niektorí pochybujú o ich schopnosti vytvoriť takúto štruktúru vlastnými rukami. Ale aj ten najjemnejší záhradný most je vyrobený z obyčajných, známych pre všetky materiály.

Drevené mosty

Najobľúbenejší typ. Dôvod je úplne vysvetliteľný. Prírodné drevo sa tak harmonicky zmieša do každej prírodnej krajiny, ktorá sa zdá byť nemožné nájsť najlepšiu kombináciu. Záhradné mostíky z dreva môžu byť veľmi jednoduché, lacné, malé veľkosti.