Recepty

Zelené paradajky na zimu v arménskom

Zelené paradajky v arménskom štýle sú nezvyčajne chutné a pikantné občerstvenie. To môže byť pripravený rôznymi spôsobmi: vo forme šalátu, plnené paradajky alebo adjika. Cesnak, feferóny, zelenina a korenie pomáhajú dosiahnuť potrebnú chuť.

Predjedlo v arménskej kuchyni je vhodné pre kebab, ryby a mäsové jedlá. Ostré prísady obsiahnuté v týchto prípravkoch prispievajú k zvýšeniu chuti do jedla.

Recepty zeleného paradajka v arménskom štýle

Najjednoduchším spôsobom je nakladať celé paradajky, ku ktorým sa pridáva korenie a marináda. Prefabrikované konzervy na zimu, potom je potrebné banky ďalej spracovať vriacou vodou alebo parou.

Nádoby naplnené polotovarmi sa sterilizujú vo vodnom kúpeli. K tomu dajte kúsok látky na dno panvice, dajte na ňu poháre a naplňte ju vodou. Nádoba sa nastaví do varu a banky sa udržiavajú vo vriacej vode počas 15 až 30 minút, v závislosti od ich objemu.

záver

Môžete si urobiť chutné nakladané alebo plnené predjedlo, šalát alebo adjika v arménsky v zelených paradajok. Takéto polotovary sa vyznačujú korenistou chuťou, ktorú tvorí cesnak a feferónka. Ak je predjedlo určené na zimu, potom je umiestnené v sterilizovaných nádobách a konzervované vekom.