Záhradníctvo

Koľko dní vyrastajú semená uhoriek

Vyberte semená uhorky, pestujte sadenice, čakajte na výhonky a získajte bohatú úrodu. Všetko je tak jednoduché a zdá sa, že záhradkárske šťastie je veľmi blízko. To všetko - na prvý pohľad. Výber okrasných semien nie je taký náročný.


Situácia pri získavaní rovnakej úrody uhoriek je o niečo zložitejšia - budete musieť dať ruky a čiastočne vašu hlavu. Kompetentná starostlivosť o dospelé rastliny vyžaduje znalosti aj značné úsilie. Zhromažďovanie a štipľavanie uhoriek, napájanie a kŕmenie, kontrola vlhkosti a teploty nie sú jednoduché agronomické pojmy. Za nimi leží práca záhradníka a túžba robiť všetko správne.

Rozmnožte sadenice a čakajte na výhonky

Ale je to skutočne starostlivosť o skutočných profesionálov umenie umenie. Bez silných a zdravých sadeníc neexistuje skorá bohatá úroda. Medzi sebou a dobrom, aj keď dovezené, môžu semená uhoriek vyvolať neodolateľné bažiny zlyhaní, nesprávnych rozhodnutí a túžby robiť všetko znovu. Tento článok je pomôcť tým, ktorí chcú prekonať túto bažinu bez straty.

Príprava semien uhorky na pestovanie

V mimosezóne umožnili nadšencovi záhradníctva dostatok času rozhodnúť o odrode alebo odrode odporúčanom pre budúci rok, uhorky. Či sa tieto semená dostali poštou, kúpili v obchodnej sieti alebo sa s príležitosťou dostali prostredníctvom známych, nezáleží na tom.

Je to dôležité! Semená uhorky preukazujú svoje vlastnosti počas 10 rokov, ale každý rok sa zhoršujú.

Najlepšie je použiť v prvej polovici času, ktorý im bol pridelený.

A čo je najdôležitejšie, musia byť plné a zdravé vzorky. Niektoré z nich budú použité na pestovanie sadeníc a druhé - na výsadbu priamo v záhrade.

Postup pri jednoduchom príprave je jednoduchý:

 • triedenie semien uhorky. Je potrebné pripraviť 5% zloženia zvyčajnej soli, zriediť 50 g chloridu sodného na 100 cm3 voda pri 20 ° C0; Semená uhorky vybrané na pestovanie by sa mali do pripraveného roztoku znížiť na 20 až 30 minút, nízke a nižšie zástupcovia sadivového materiálu uhoriek plávajú na povrch. Časť semena môže byť odmietnutá a v nezabezpečenom stave;
 • namáčanie semien: v litre vody sa rozpustí 1 bežný, čajová lyžička obyčajnej nitrofosky a polievková lyžica, bez šmýkačky, lyžica pece, dreveného popola; podajte do roztoku roztoky uhorky aspoň pol dňa;
 • dezinfekcia ohrevu semien uhorky. Semená položte na teplé miesto (pri t = 500) presne 3 dni, zvýšte teplotu vykurovania o 200 a s ňou vydrží semená uhorky ďalších 24 hodín;
 • doma sa môže zohrievanie okvetných semien vykonať na radiátoroch ústredného kúrenia (pri t = 25 - 270) do 30 dní. Vyhrievané, takže semená získajú množstvo užitočných vlastností: uhorky majú viac ženské kvetenstvo, začnú produkovať ovocie pred bežnými uhorkami, nie je zvyčajná časová zmena výhonkov jednej odrody uhoriek;
 • kalenie semien pred výsadbou. Po uhorku sa všetky predchádzajúce postupy, musia byť položené v mokrej utierky na klíčenie. Proces prebieha 2 dni pri t = 20 - 250 - až do dobrého opuchu semien. Potom sa semená uhoriek umiestnia do chladničky na rovnakú dobu.
Je to dôležité! Aby sa dosiahol rovnomerný výnos uhoriek počas leta, mali by sa používať ich skoré aj neskoré odrody.

Rovnako bude jednotnosť výnosu uhoriek ovplyvnená diferencovaným termínom ich výsadby.

Je čas na siatie

Všetky semená uhoriek boli plne predtým pripravené pred výsadbou. Všetci vyzerajú vesele, dobre nakŕmené a dobre vyklíčené klíčky. Nastal čas na prvé pristátie. Termíny sú vypočítané v súlade s podmienkami ich ďalšieho biotopu:

 • ak sa má pestovať už pestované sadenice ihneď na otvorených posteliach, potom uhorky budú tráviť takmer 5 týždňov doma. Musia čakať obdobie možných mrazov. Teplota pôdy by mala byť takmer 180;
 • ak sa vysadenie uhoriek bude vykonávať v skleníkových podmienkach, je možné zasiať semená 2 - 3 týždne skôr;
 • ak sú suché semená priamo v zemi, potom už nie je potrebná domáca starostlivosť. Pred vykonaním procesu výsevu semien uhoriek, musíte znova skontrolovať pripravenosť pre neho všetok záhradný majetok. Koniec koncov, je to značné a pomerne nepríjemné.
 • uvoľnite priestor na parapet alebo lodžiu na umiestnenie všetkých šálok plodín;
 • nastaviť dodatočné osvetlenie v rozsahu 1 svietidla 60 wattov. na 3. výstrel;
 • spočítajte počet pohárov pripravených na pestovanie a porovnajte ich s počtom pripravených semien. Šálky by mali byť aspoň 400 ml. a výškou blízkou 120 mm;
 • vypočítať požadované množstvo pôdy na výsev semien, porovnanie s počtom šálok;
 • nahradiť naplnené pôdy šálky na mieste, ktoré zamýšľajú. Voda a dať príležitosť zahriať sa.

Dobré na sejbu semien uhorky, pôda je zmes 2 častí dobrej zem zem, 2 časti pravidelného humusu a 1 časť malých pilín. Na 10 litrov (lopatka) zmesi, ktorú chcete pridať, čajová lyžička močoviny, superfosfátu v záhradke a ako obvykle pre záhradkárov síran draselný. Bolo by pekné, keby v dome bola sklenka obyčajného popola.

Začnite siatie

V každom pohári musí byť umiestnený na 1 klíčiacom semeni s hĺbkou 2 cm. Potom až do výskytu uhoriek, teplota je udržiavaná blízko 270, A potom znížte dennú teplotu na 200a noc - až do 15 rokov0 počas 4 celých dní.

Vytvorte predbežné utratenie plodín a potom 20-dňové sadenice môžu byť vysadené buď v skleníku, alebo v otvorenom teréne. Pre otvorené územie - začiatok júna. Ak sa predpokladá, že domáci rast, proces dodatočného osvetlenia prejde na jedno miesto.

V otvorenom priestore alebo v skleníku je potrebné, aby sa otvory vo veľkosti rovnali veľkosti šálky s uhorkou sadenice. Medzi otvormi - nie viac ako 200 mm.

Potom sa všetky jamky vyliali so slabým roztokom manganistanu draselného - pol gramu na kbelík. Pre každú jamku je potrebné pripraviť 1 liter. podobné riešenie. Deň pred vysádzaním šálok okurky výhonky musí byť dobre vrhnúť. To je potrebné urobiť pre lepšie vyberanie kómy zo zeme s klíček.

Je to dôležité! Pri výsadbe je potrebné starostlivo sledovať, že stonka s uhorkou, od koreňov po začiatok listov semien, nie je otvorená.

Ak sa stonka roztiahne, mali by ste ju posypať pravidelnou rašelinou alebo mokrými pilinami.

V strednej zóne krajiny sú uhorky vysadené na otvorenom priestranstve, bez prístrešku, najskôr od 25. mája až do začiatku júna. Súčasne používajte suché semená uhoriek.

Obyčajné semená môžu byť vysadené v prvom desaťročí prvého letného mesiaca. V tejto dobe by teplota pôdy nemala byť menšia ako 15.0 v hĺbke hrnčeka na sadenie (120 mm).

Okrasné semená sú zasiate do hĺbky asi 3 cm, ako je tomu u sadeníc. Vzdialenosť medzi semenami sa musí udržiavať v rozmedzí 100 mm. Čas klíčenia výsadby je vysoko závislý od teploty vzduchu;

 • v horúcom, slnečnom počasí a teplotách okolo 250 klíčky budú za 3 dni;
 • keď teplota klesne na 200 klíčky spomaľujú ich vývoj a objavia sa skôr ako za týždeň;
 • ak bude pokračovať v chladení, budete musieť hľadať na trhu hotové sadenice.

Starostlivosť o sadenice

Prežili zmrazenie a výsadbu uhoriek, silné a zdravé, už vyžadujú ďalšiu pozornosť. Stane sa blízko a nepríjemné v záhrade. Nedostatok výživných a stopových prvkov. Pozorný záhradník nebude chýbať ani jeden z týchto momentov. Akékoľvek oneskorenie v starostlivosti ohrozuje zníženie plodín, ich kvalitu a oneskorenie s plodmi.

Po prvé, veľká rodina výhonkov musí byť znížená. Riedenie by malo byť pre 5 uhoriek na 1 m2 lôžok. Potom by ste mali lôžko naliať vlhkou zmesou rašeliny a pilín. V tomto prípade musia byť lôžka úplne čisté od buriny.

Práve teraz pre mladé výhonky uhoriek je prvé kŕmenie také dôležité. Oveľa lepšie, ak je to vodný roztok močoviny v listovej forme. Takéto riešenie by sa malo pripraviť týmto spôsobom - zriediť 1 lyžičku pravidelnej močoviny v nádobe s teplou vodou. To stačí pre 5-6 uhoriek.

Tip! Uhorky sa im páčia, keď sú uvoľnené vidly, ktoré sú medzi nimi jednoducho uviaznuté a okamžite vytiahnuté - akupunktúra.

Uhorky, ako keby boli pozorné, pozorné a zdvorilé. Pre lásku opakujú a bohatú úrodu. Hoci je to tak prirodzené.