Recepty

Ako sušiť marhule pre sušené marhule

Marhule sú zdrojom vitamínov a ďalších prospešných látok. Môžete ušetriť ich vlastnosti sušením ich buničiny. Najprv si vyberte kvalitné plody, ktoré sú očistené od nečistôt a kostí. Marhule možno sušiť v prírodných podmienkach alebo pomocou kuchynských spotrebičov.

Ako si vybrať a pripraviť

Pred začatím práce je dôležité poznať rozdiel medzi sušenými marhuľami a sušenými marhuľami. Ak sú sušené malé plody s kameňmi, výsledkom sú marhule. Veľké plody, ktoré opustili kosti, sa nazývajú sear. Vykostené sušené ovocie je kaisa.

Pri výbere marhúľ na sušenie je dôležitý typ kultúry. Na získanie sušených marhúľ vhodné veľké plody s minimálnym obsahom šťavy. Takéto plody sa vyznačujú hustou dužinou a vysokou koncentráciou cukru.

Na získanie sušených marhúľ vyberte odrody pestované v Strednej Ázii s obsahom cukru vyšším ako 20%. Ak sa marhule pestujú v strednom pásme alebo na juhu, potom musíte nájsť príklady odrôd obsahujúcich 10% alebo viac cukru.

Je to dôležité! V procese sušenia sa hmotnosť marhúľ zníži o 5-krát.

Na sušenie vyberte zrelé ovocie bez stôp po hnilobách a iných poškodeniach. Ovocie sa dobre umyje, aby sa v budúcnosti nevystavovalo vlhkosti. Potom sú rozdelené na polovice, ossicles odstrániť.

V priemyselných podmienkach sa marhule ošetrujú oxidom siričitým. Tento postup poskytuje predajné marhule.

Predbežné spracovanie čerstvého ovocia pomôže zachrániť žiarivo oranžovú farbu sušených marhúľ:

  1. Poloviny marhule sú umiestnené v cedníku.
  2. 5-10 minút sa cedník drží nad parou. Ak majú marhule tvrdé šupky, varia sa 5 minút.
  3. Plody sú rozložené na kus látky, ktorá absorbuje prebytočnú vlhkosť.
  4. Po 2-3 hodinách je ovocie pripravené na sušenie.

Ďalším spôsobom, ako zachovať jasnú farbu ovocia je použitie kyseliny citrónovej. Do 1 litra vody pridajte 1 lyžičku. kyselina citrónová. Ovocie sa umiestni do roztoku na 1-2 hodiny.