Recepty

Je možné zmraziť petržlen na zimu

Petržlen obsahuje veľa vitamínov a mikroelementov, ktorým ľudský organizmus v zime obzvlášť chýba. Jedným zo spôsobov, ako túto voňavú zeleninu zachovať, je zmraziť ju.

img ">

Tento článok bude diskutovať o tom, ako zmraziť petržlen na zimu. Okrem toho sa dozviete, prečo by ste mali dávať prednosť zmrazeniu, nie soleniu alebo zberu v oleji.

Mrazené greeny si zachovajú svoju chuť, zatiaľ čo solené stratí. Môžete zmraziť petržlen:

  • Uvoľnené.
  • V kockách ľadu.
  • Vetvičky.

Výhody zmrazenia

Stojí za zmienku, že každá metóda zachovania zelene pre zimu má svoje výhody. Odporúčame zvážiť výhody zmrazenia:

  1. Vitamínový komplex je zachránený. Možno najdôležitejšou vecou pri konzervovaní zeleniny je zachovanie prospešných látok v nej. Preto má zmrazenie výnimočnú výhodu oproti iným typom skladovania, pretože v tomto prípade sa zachovajú všetky vitamíny.
  2. Vôňa, chuť a textúra sú zachované takmer nezmenené.
  3. Príprava petržlenu na zmrazenie je veľmi jednoduchá. To zvyčajne trvá nie viac ako pol hodiny. Ďalej je to o mrazničke.

Vlastnosti voľby petržlenu na skladovanie

Zelená hmota vhodná na zmrazovanie by mala mať jasnú farbu, nemala by byť suchým listom a iným poškodením. Samozrejme, petržlen musí byť čerstvý. To je spôsobené tým, že ak je nasekaná petržlenová vňať uložená v chladničke po dobu 3 dní, potom v čase zmrazenia stratí polovicu prospešných vitamínov. Nákup vyblednutých zelených nestojí za to.

Загрузка...