Recepty

Je možné zmraziť hlívy hlivy

Domáci kuchári považujú hríbové jedlá za veľmi užitočné a potrebné. Z mnohých odrôd húb, oni vybrali čestné miesto pre hlivy pre hlísty pre ich univerzálnosť. Hlivy ustricovité, podliehajúce akémukoľvek druhu spracovania, dokonale zapadajú do stravy. Uprednostňujú sa mladí, pretože staršie sú tvrdšie a menej chutné. Z hríbov môžete variť rôzne jedlá:

  • dusená mäsa;
  • vyprážané;
  • varené;
  • pečené;
  • nakladané, solené a marinované.

Hliva ustricová je úžasná v šalátoch, výplniach a prvých kurzoch.

Hríby môžete zmraziť predbežným tepelným spracovaním. Na tento účel sa produkt umyje, zbaví nečistôt a vloží sa do vriacej vody. Varte 15 minút. Voda sa solí 5 minút po varení hlív. Potom sa výrobok položí na dosku a poskytne čas na odtok prebytočnej kvapaliny. Ďalej sú hlivy ustricovité rozdelené na porcie a odoslané do mrazničky.

Je možné zmraziť už varené huby? Úplne hotový výrobok po rozmrazení stratí niektoré svoje nutričné ​​vlastnosti, ale existujú alternatívne metódy:

  1. Usuší. Umyté huby rezané a sušené v rúre. Po ochladení poslať porcie v mrazničke. Pomaly rozmrazujte!
  2. V bujóne. Balenie vložte pevnejšie do nádoby. Dajte do nej uvarené huby a nalejte vývar. Zmrazte v chladničke, potom pevne zmrazené balenie v mrazenej forme.
  3. Vyprážané. Hríbky opražíme na masle alebo rastlinnom oleji a umiestnime do mrazničky. Tento typ sa používa ako prvý. Vyprážané huby ustrice dlho neuchovávajú!
Je to dôležité! Hlivy ustricovité nie je možné znovu zmraziť. Rozmrazené huby by sa mali použiť okamžite.

Prečo hliva ustricová po rozmrazení môže ochutnať horkú? Niekedy sa to stane. S najväčšou pravdepodobnosťou boli uskladnené na dlhú dobu. Použite mrazené huby potrebujú 3-4 mesiace. Pri varení odstráňte horkosť bohatým umývaním a pridávaním korenia.

Správne zamrznuté hlivy ustrice pomôžu hosteske viac ako raz v zimných mesiacoch, takže si prosím užite užitočnú úrodu.