Záhradníctvo

Tomato Olya: popis + recenzie

Paradajka Olya je univerzálna odroda, ktorá sa môže pestovať v skleníku a na otvorenom poli, ktoré je obzvlášť obľúbené u obyvateľov letných mesiacov. Podľa názoru tých, ktorí zasadili, tieto paradajky sú vysoko výnosné, chutné a nenáročné na pestovanie. Majú však svoje vlastné charakteristiky.

Opis odrody rajčiakov Olya

Rajčiaky Olya sú výsledkom ruského výberu. V roku 1997 boli rajčiaky pridané do štátneho registra. Odporúča sa pre súkromné ​​záhradníctvo a priemyselné pestovanie po celom Rusku.

Olya paradajky sú rozhodujúce odrody. Ich rast je obmedzený na kvetinovú kefu, krík sa naďalej vyvíja z nevlastného syna. Prvý vaječník sa položí po 6-7 listoch, potom - každé 3.

V opise sa uvádza, že zariadenie nie je štandardom, ale nevyžaduje mnoho podväzkov. Kríky v otvorenom teréne dosahujú výšku nie viac ako 1 m, v skleníkoch sa tieto hodnoty zvyšujú na 120 cm. Odroda paradajok Olya nepotrebuje pasynkovanii.

Listy sú pinnate, svetlo zelenej farby, malé. Kvetenstvo je jednoduché. Kvetinové kefy sú tvorené po celej výške stonky v pároch. Táto konkrétna vlastnosť robí odrody paradajok Olya veľmi plodné. Celkovo je na jednom zariadení vytvorených až 15 kief, z ktorých každá tvorí až 7 plodov.

Zrenie paradajok začína skoro, už 105 dní kultivácie si môžete vyskúšať vlastné paradajky. Ovocie je posypané spolu, takže čistenie by sa malo vykonávať pravidelne.

Stručný opis a chuť ovocia

Paradajky Olya sú známe svojou veľkosťou, posudzujúc podľa recenzií a fotografií, plodov strednej veľkosti, sú vhodné na celozávitovanie. Priemerná hmotnosť paradajok dosahuje 110-120 g, ale zaznamenávajú sa aj veľké vzorky, ktoré rastú na 180 g. Používajú sa na výrobu šalátov alebo na šťavu. Každý môže pestovať také ovocie, ale pre to je dôležité dodržiavať všetky pravidlá pre použitie obväzy a pravidelne vodu kríky.

Starostlivosť o paradajky

V opise paradajky Olya sa uvádza, že odroda nepotrebuje osobitnú starostlivosť, ale o nej sa mierne líšia. Ak nie je správne kŕmiť kríky po transplantácii, potom budú plody viazané malé. Ak chcete získať úrodu v čase, musíte sledovať režim napájania.

Hnojenie kríkov niekoľkokrát za sezónu. Prvý obväz je lepšie urobiť najskôr 14 dní po výsadbe. Dobré výsledky sa dosiahnu hnojením paradajok Olya podľa tejto schémy: t

  1. Prvýkrát sa kŕmil roztokom kvasiniek na nasýtenie kríkov dusíkom.
  2. Potom oplodnené s popolom, ktorý je pre-trvať počas dňa.
  3. Po 10 dňoch môžete vytvoriť jód a roztok kyseliny boritej.

Okrem toho počas celej sezóny kríky mulčujú s organickou hmotou a robia listové hnojenie s amoniakom a peroxidom vodíka. To nielen stimuluje plodnosť, aktívne ovocné sady, ale tiež chráni rastliny pred všetkými druhmi chorôb.

Tip! Zalievané paradajky Olya podľa potreby, ale najmenej 1 krát týždenne. So silným teplom, možno 2 krát za 10 dní.

záver

Paradajka Olya je zaujímavá odroda, ktorá si zaslúži pozornosť skúsených pestovateľov zeleniny a začínajúcich záhradkárov. Je ľahké ho pestovať, preto musíte pozorovať len niekoľko jednoduchých podmienok: zasiať semenáčiky včas, kŕmiť a zalievať kríky správne. V dôsledku toho je zaručené hojné plodenie.

Recenzie rôznych paradajok Olya

Recenzie paradajok Olya väčšinou len pozitívne. Odroda sa ukázala ako najlepšia.

Gryshchenko Ivan, 57 rokov, Dzerzhinsk Už niekoľko rokov pestujem paradajky, Olya je dobrá vo všetkých poveternostných podmienkach. Závodím v otvorenom poli, ale najprv ho zakrývam filmom. Sadenice sa koreň dobre, rýchlo začne niesť ovocie. Choré moje paradajky zriedka. Jedinou nevýhodou odrody je neschopnosť zbierať svoje semená na ďalšiu výsadbu, Irina Kravchenko, 37 rokov, Orel V mojom regióne, ja zasadím Olya paradajky do skleníka. Trieda poteší veľkým a chutným ovocím. Kríky sú kompaktné, rýchlo rastú. Ovocie od jari do mrazu. Paradajky sú chutné, všetky rovnaké veľkosti, dokonca aj na jeseň. Krmím kríky niekoľkokrát, používam ľudové prostriedky, striedajúce sa s minerálnymi komplexmi. Výsledok sa nikdy nepodarilo, Olga Mishchenko, 42, Nižný Novgorod Olya sa nedávno stretol s rôznymi paradajkami. Každý rok beriem niekoľko nových hybridov na testovanie. Medzi semenami bola taška s týmito paradajkami. Zasiala a bola prekvapená: sadenice rástli rýchlo, silné, s krátkymi hrubými stonkami, dobre presadenými do skleníka, plody sú chutné a krásne, dozrievajú. Som rád, že ste objavili takú nádhernú odrodu.

Загрузка...