Záhradníctvo

Tomato Cap Monomakh

Dnes existujú také odrody paradajok, ktoré sa stanú výzdobou záhradného stola a jeho záhrady. Medzi nimi je odroda rajčín "Monomakh Hat", on je veľmi slávny. Existujú záhradníci, ktorí túto rozmanitosť nikdy nevyrástli, ale chcú sa zoznámiť s jej charakteristikami. Rozumieme, či je výhodné tento paradajok pestovať a ako zložitý je samotný proces.

Popis odrody

Žiadne krásne slová nie sú nikdy napísané výrobcami osív na balíkoch! Ale niekedy sa stane, že čakáte na jeden výsledok, ale v skutočnosti sa všetko ukáže inak. Tomato "Monomakh's Cap" je známy už od roku 2003 a bol vyvinutý v Rusku, čo je ďalší pozitívny faktor. Chovatelia ju odstránili s odkazom na naše nestabilné podnebie, čo je mimoriadne dôležité.

img "Monomachov klobúk" "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 459_1.jpg ">

Vyznačuje sa týmito vlastnosťami:

  • veľké ovocie;
  • vysoký výťažok;
  • kompaktné bush paradajky;
  • vynikajúca chuť.

Odroda je pomerne stabilná, môže sa pestovať ako v skleníkoch, tak v otvorenom teréne.

stôl

Aby sme uľahčili štúdium informácií výrobcov, uvádzame nižšie podrobnú tabuľku, ktorá uvádza charakteristiky a opis odrody.

vlastnosť

Popis odrody "Monomakh Hat"

doba zrenia

Sredneranny, od okamihu objavenia prvých výhonkov k technickej zrelosti, prechádza 90-110 dní

Vzor pristátia

Štandardne, 50x60, je lepšie pestovať až 6 rastlín na meter štvorcový

Popis zariadenia

Bush je kompaktný, nie veľmi vysoký, od 100 do 150 centimetrov, listy sú mäkké, dávajú slnku dobré svetlo na ovocie

Opis plodov odrody

Veľmi veľká, ružová farba dosahuje hmotnosť 500-800 gramov, ale niektoré druhy ovocia môžu presiahnuť jeden kilogram

stabilita

Phytophthora a niektoré vírusy

Chuť a komoditné vlastnosti

Chuť je vynikajúca, sladko-kyselá, paradajky sú krásne, majú byť uložené, aj keď nie dlho; majú jasnú arómu

Výťažnosť rajčiakov

Až 20 kilogramov vybraných paradajok možno zozbierať na meter štvorcový

Obsah sušiny sa odhaduje na 4-6%. Predpokladá sa, že milovníci veľkoplodých paradajok priraďuje k jednému z vedúcich miest rôzne "klobúky Monomakh". Keď raz tieto rajčiaky rozrástli, chcem to urobiť znova. Odroda rajčiakov je nenáročná, pretrváva aj sucho.

img "Monomak" src = "/ wp-content / uploads / userfiles / 421_2.jpg">

Rastúce tajomstvá

Paradajky "Monomakh Hat" nie sú výnimkou, 60 dní pred výsadbou v otvorenej alebo uzavretej krajine je potrebné zasiať semená pre sadenice. Tento údaj je približný a ak hovoríme o presnosti, sadenice sa vysadia v zemi po 40-45 dňoch po prvých výhonkoch. Potom prinesie dobrú úrodu.

Tip! Získanie osiva by malo byť iba v špecializovaných predajniach, pričom by ste mali byť opatrní balíčkami od neznámych poľnohospodárskych podnikov s nejasne vytlačenými informáciami.

Rastlina musí byť pasynkovat. S rastom sa zvyčajne tvoria tri kmene, z ktorých dve sú najlepšie odstránené na začiatku, aby nedošlo k poškodeniu paradajok. Po výsadbe sadeníc v zemi na trvalom mieste, aby sa postaral o to, že rastlina bola dobre zviazaný. Zvláštnosťou odrody je to, že pod váhou plodov sa vetvy často rozpadajú. Začiatočníci môžu stratiť milované ovocie a nevedia o tom.

img "Monomak" "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 377_3.jpg ">

Aby sa ovocie mohlo ukázať ako veľké, ako v propagačných fotografiách, musíte riešiť vznik štetca: odstráňte malé kvety, ponechajte až dve kúsky a počas obdobia bohatého rozkvetu jemne pretrepte rastlinou. Pri pestovaní v skleníkoch je tento proces nevyhnutne doplnený o vetranie. Po ďalšom opeľovaní je lepšie trochu vodné rastliny. To umožní jeho peľ klíči.

Ďalšie tipy:

  • prvý kvet v odrode "Monomakh's Hat" je vždy dvojitý, musí byť odrezaný;
  • prvá kefa s kvetmi by nemala mať viac ako dva vaječníky, inak by sa všetky sily vynaložili na tvorbu týchto plodov;
  • sadenice sa vysadia v pôde striktne pred kvitnutím.

Okrem toho poskytujeme recenzie, ktoré sú pre nás bez výnimky zaujímavé. Malé video o tomate:

Hodnotenia

Elina S, 48 rokov, Angarsk Po troch rokoch rastiam rajčiaky "Monomakh's Hat". To je to, čo som si všimol: je najlepšie zo všetkých so malým rozdielom medzi dennou a nočnou teplotou. V roku, keď je obzvlášť teplé leto, sme zhromaždili najmenej 5 kilogramov lahodných paradajok z kefa. Vždy ich používam v salatách a robím omáčky, pretože sú veľmi šťavnaté a chutné. Nie sú žiadne ťažkosti pri starostlivosti, ale odstraňovanie nevlastných synov je bežná vec Polina Andreeva, Volgograd Charakteristiky a opis odrody "Monomakh Hat" ma už dávno priťahovali, ale rozrástli sme odrody Sugar Giant a Grandma Tomato, ktoré sú nám známe. Akonáhle sused daroval semená a odvtedy je "Monomakh's Hat" vždy na stole. Pre tých, ktorí to čelia po prvýkrát: nemusíte ľutovať svoje nevlastné deti, okamžite ich odstráňte, keď sú malé! Aj táto odroda má veľa neplodných kvetov, už som sa naučila rozlišovať a odstraňovať ich. Hlavná plodina sa zbiera zospodu, prvá kefa bude najväčšia. Čím vyššie, tým menej kvety, sú prázdne a nedávajú skutočne veľké paradajky. Plody sú sladké, jemné. Koža je tenká, môže prasknúť, takže zrelé paradajky podľa môjho názoru nie sú veľmi pekné. Ale je pre nás dôležité, milovníkov letných šalátov? Vážené paradajky, jedno ovocie tejto odrody môže vážiť od 360 gramov do 600. Nebolo to viac, aj keď som často počul, že kilogramy dozrievajú. Puzdro na otvorenom teréne na mňa dosahuje pevne 120-130 centimetrov.

záver

Veľkoplodé paradajky zaujímajú osobitný trh na trhu so semenami. Sú veľmi chutné a obzvlášť populárne v európskej časti Ruska, kde poveternostné podmienky spĺňajú ich požiadavky. Skúste to a vy pestujete odrodu rajčiaka "Monomakh's Cap" na vašich stránkach!

Pozrite si video: Planting Tomato Plants Monomakh's Hat variety (Júl 2020).

Загрузка...