Recepty

Ako fermentovať zelené paradajky

Rôzne uhorky už dlho slúžia ako hlavný doplnok k zimnému menu, keď sa čerstvá zelenina a ovocie veľmi ťažko nachádzajú v predaji. Teraz sa časy zmenili av každom malom supermarkete môžete kedykoľvek v priebehu roka nájsť pomerne veľký sortiment ovocia, ovocia a zeleniny. Je pravda, že je v meste, a v obci väčšina obyvateľov sa stále snaží zásobiť na zimu s chutné a zdravé uhorky: kapusta, uhorky, paradajky, jablká. Našťastie, vo vidieckych podmienkach je vždy pivnica, kde si môžete ľahko udržať všetky tieto dobroty až do jari. Ale aj v meste, vzácna hosteska zostane ľahostajná k možnosti prípravy tradičného ľudového pokrmu pre svoju rodinu: nakladaná alebo solená zelenina. Koniec koncov, ak si želáte, tam je vždy miesto na ich uloženie: ako na balkóne, tak v chladničke.

img ">

Nakladané zelené paradajky možno nazvať tradičným ruským občerstvením, pretože v chladných letných podmienkach majú paradajky čas dozrieť úplne. Preto vo väčšine záhradkárov na konci leta zostávajú v lôžkach mnohé kríky s ešte zelenými paradajkami. Ale pre horlivých majiteľov, nič by nemalo zmiznúť - je to zo zelených paradajok, ktoré môžete variť jedlo, ktoré je úžasné v chuti a aróme, ktorá nebude vôbec ako zber z zrelých červených paradajok. Receptujte ho s fotografiou je podrobne opísaný nižšie.

Jednoduchý starý recept

Pre morenie zelených paradajok na zimu, všetky nuansy záležitosť, takže je potrebné rozobrať všetko v etapách.

img ">

Príprava hlavných surovín

Rajčiaky rôzneho stupňa zrelosti sú vhodné na solenie - ružové, hnedé, biele a dokonca úplne zelené. Ale pred kysnutím musia byť rozdelené podľa stupňa a stupňa zrelosti.

Varovanie! Každá odroda je lepšie solená v oddelenej miske.

Samotné paradajky sa musia dôkladne opláchnuť kefou, najprv v chlade a potom opláchnuť v teplej vode. Potom sa paradajky sušia na uteráku a uvoľňujú sa z kmeňa.

Štartovacie riady

V moderných domácich podmienkach je zriedkavé, keď niekto nájde skutočný dubový sud, ale smaltovaný vedro, a v extrémnych prípadoch bude pravdepodobne smaltovaná panvica pre každého. Vzhľadom k tomu, obchody majú teraz veľmi veľký výber z najrôznejších jedál pre každý vkus - ak chcete urobiť kyslú zeleninu, môžete si kúpiť samostatné kontajnery pre uhorky, paradajky a kapusta pre budúcnosť.

img ">

Tip! Nepoužívajte kovové nádoby na kyslé a plastové misky sa považujú za nežiaduce. V extrémnych prípadoch môžete použiť plastové plastové nádoby.

Ak sa chystáte na zber zelených paradajok po prvýkrát, potom môžete prvýkrát použiť obyčajné trojlitrové poháre.

Bez ohľadu na to, akú kapacitu si vyberiete, musí sa pred vložením do paradajok vyčistiť a opariť vriacou vodou.

Soľ a korenie

Čo ešte potrebujete na kvasenie zelených paradajok? Samozrejme, že soľ, a to by malo byť kameň, bez prísad.

Ak sa spoliehate na to, že si vezmete 5 kg paradajok na kysnutie, potom na soľanku potrebujete 5 litrov vody a 350-400 gramov soli. Je potrebné pristupovať k príprave solanky so všetkou pozornosťou. Koniec koncov, bezpečnosť nakladaných paradajok priamo závisí od jej kvality.

img ">

Do požadovaného množstva vody sa pridá správne množstvo soli a soľanka sa privedie do varu. Uistite sa, že soľ je úplne rozpustená, soľanka sa ochladí.

Je to dôležité! Pred naliatím, nezabudnite ho namáhať tak, aby sa nečistoty, prípadne soľ, nedostali do paradajok.

Teraz je potrebné povedať pár slov o korení a zelení. Sú to práve tí, ktorí naplnia hotový pokrm veľmi úžasnou arómou a chuťou, vďaka čomu sú zelené nakladané paradajky tak populárne.

Minimálny požadovaný súbor korenia pozostáva z tohto receptu:

  • Kôpor (zelené a kvetenstvo) - 100 g;
  • Cesnak - 1-2 hlavy;
  • Listy chrenu - 3-4 kusy;
  • Čerešňové a čierne ríbezle listy - 10-15 každý;
  • Dubové listy - 5 kusov;
  • Estragon - 20 g;
  • Bazalka - 20 g;
  • Red hot pepper - pol lyžičky.

Odporúča sa umyť korenie pod tečúcou vodou, osušiť a premiešať spolu v tej istej nádobe.

Fermentačný proces

Teraz máte všetko, čo potrebujete na skvelú zelenú paradajku tak, ako to bolo v starých časoch. V oparených miskách ležali na dne asi jedna tretina všetkých korenín. Potom sa na vrch umiestnia paradajky.

Dať niekoľko vrstiev paradajok, budete zaspať je opäť druhá tretina všetkých korenia. Opäť vložte paradajky a prikryte ich zvyšnými korenistými listami a korením. Nalejte soľanku na vrch, musí pokryť všetky paradajky.

Tip! Aby sa predišlo plávaniu paradajok, môžu sa na nich ľahko pritlačiť tanierom alebo vekom o niečo menším priemerom kvasu.