Recepty

Recepty Paradajka a kapusta v pohári

Paradajky s kapustou, nakladané v nádobách, sú všestranné občerstvenie, ktoré možno pridať do rôznych jedál. A tiež pôsobí ako samostatný produkt, najmä ak ho naplníte slnečnicovým olejom alebo pridáte nasekanú cibuľu.

Zásady konzervovania a solenia paradajok s kapustou

Zber takéhoto pokrmu na zimu je omnoho príjemnejší ako sekanie hlavy kapusty na dlhú dobu a brúsenie mrkvy. Aby bolo toto občerstvenie chutné, je potrebné študovať niekoľko odporúčaní skúsených gazdiniek:

  1. Na zvýšenie chuti a chuti pokrmu môžete do nádoby pridať prísady, ako je mrkva, cesnak, rôzne koreniny a byliny. Množstvo týchto zložiek závisí od ostrosti, kyseliny a sladkosti.
  2. Kapusta môže byť nasekaná, ale zaberie to viac času, takže by bolo lepšie len nakrájať na veľké kúsky. Paradajky sú najlepšie celé, ak sú malé alebo narezané na plátky alebo prstene.
  3. Pre odrody, mali by ste použiť rôzne druhy kultúry: biela, farba, červená, Brusel, kaleráb.
  4. Marinovanie môže byť horúce aj studené. Ak do nádoby nalejete horúcu marinádu, musíte ju po zatvorení otočiť a nechať ju vychladnúť.

Podmienky skladovania nakladaných a nakladaných paradajok s kapustou

Okrem toho, ako pripraviť jedlo, musíte tiež vedieť, ako uchovávať produkty až do zimy. Uhorky musia byť skladované v chladných miestnostiach s teplotou od 5 do 20 stupňov, chránené pred priamym slnečným svetlom. Na tieto účely je ideálna pivnica alebo pivnica. V byte môže byť v špajzi uložený zákrut v plechovke av extrémnych prípadoch v chladničke na spodnej polici.

záver

Paradajky s kapustou - jedna z najúspešnejších možností občerstvenia. Príprava konzervácie nespôsobí negatívne emócie, najmä ak použijete rýchle a jednoduché spôsoby varenia. Príprava v banke je tak chutná, že celá rodina bude žiadať, aby sa na budúce leto uzavrelo o niečo viac.