Recepty

Paradajky studenou cestou pod nylonovým krytom

Solené paradajky pod krytom je možné zbierať vo veľkom objeme, pretože ochutené uhorky nielenže diverzifikujú diétu, ale aj dopĺňajú ostatné jedlá v zime, keď má menu nedostatok čerstvej zeleniny. A studená metóda solenia paradajok umožní zachovať čo najviac všetkých prospešných vlastností použitých výrobkov.

Tajomstvo solenie paradajok pod krytom capron

Solenie paradajok je veľmi ľahké pripraviť, a to aj začínajúci kuchári zvládne, pomocou klasických receptov. Odporúčanie pre výrobu pomôže vytvoriť vysoko kvalitné uhorky s originálnou chuťou:

  1. Pri výbere paradajok by sa mali uprednostniť plody rovnakej veľkosti a stupňa zrelosti, ktoré sa líšia hustotou a tvrdosťou, pretože prezreté plody uvoľnia a negatívne ovplyvnia chuť sochoru.
  2. Nemiešajte s konzerváciou rôznych druhov zeleniny.
  3. Solný roztok môže byť studený alebo varený, chladný a potom nalejte obsah plechoviek.
  4. Recepty môžu byť zmenené na chuť, nahradiť niektoré byliny s ostatnými. Neodporúča sa však znižovať množstvo soli, pretože zelenina sa stáva kyslou. A tiež nemôžete zanedbať hygienické pravidlá, ale je potrebné splniť všetky potrebné požiadavky, a potom výsledok bude chutné solené paradajky.
  5. Pripravené nádoby by sa mali umyť teplou vodou alebo sterilizovať.
  6. Skúseným ženám v domácnosti sa odporúča, aby si na vrch položili list chrenu, ktorý neumožní, aby sa paradajky stali plesnivými, alebo nalejte čajovú lyžičku rastlinného oleja na zablokovanie prístupu vzduchu k paradajkam.

Zbierka receptov je veľmi jednoduchá a nevyžaduje špeciálne materiálne a fyzické náklady, môže sa tiež líšiť v závislosti od chuťových preferencií.

Podmienky skladovania solených paradajok pod kaprovým uzáverom

Polotovary pod viečkami kaprónov by sa mali skladovať v chlade, chránené pred slnečnými lúčmi. V lete je ideálnym miestom na uskladnenie chladnička, pivnica a v zime garáž, balkón. Ak je teplota nad 15 stupňov, solené paradajky budú kyslé a stanú sa nevhodnými na konzumáciu.

záver

Solené paradajky pod krytom musia byť zozbierané, vyzbrojené časovo overenými receptami, ako aj pozorovaním technológie prípravy a správneho skladovania. Až potom môžete získať maximálne potešenie z používania obrobku, vychutnať si jeho úžasnú chuť a nezabudnuteľnú arómu.