Záhradníctvo

Zucchini Aral

Zucchini je jednou z najobľúbenejších zeleniny našich záhradných fariem. Nebude súťažiť so zemiakmi, uhorkami, paradajkami z hľadiska množstva a dopytu. Ale jeho popularita nie je nič menšie ako ich. Tento poddruh typu tekvica, kvôli svojim nízkym kalóriám a výživovým vlastnostiam, neprekonáva žiadnu rastlinnú záhradu.


Počet rôznych odrôd umožňuje presne si vybrať odrodu, ktorá plne spĺňa podmienky jej kultivácie a chuti pestovateľa. Tieto odrody sa vzájomne líšia vo vegetačnom období, výnosom, exotickými formami a dobou skladovania. Všetky odrody majú dobrú chuť po kompetentnom varení. Navyše, niektoré z nich môžu byť použité v salatách priamo zo záhradnej záhrade.

Stupeň "Aral" - skromnosť a dôstojnosť

Pri výbere semien cukety sa každý záhradník zameriava na tie vlastnosti vybranej odrody, ktoré odrážajú nielen jeho spotrebiteľské vlastnosti, ale aj možnosť efektívnej kultivácie. Ak je odroda cukety charakterizovaná krátkou vegetačnou sezónou, odolnosťou voči chorobám a nešikovnosťou v poľnohospodárskej technológii, určite to priťahuje pozornosť. Do takých odrôd patrí aj arómu cuketa.

img "Aral" "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 417_2.jpg ">

Neexistuje žiadna výhoda tohto druhu cukety, ktorá by ju odlišovala od ostatných rastlín tohto poddruhu tekvice. Ale podľa názoru odborníkov záhradníci, je to súčasná kombinácia všetkých pozitívnych funkcií a dáva mu právo mať titul jednej z najlepších odrôd ranej dozrievanie cukety. A dôstojne nesie tento názov:

  • plodnosť začína v 5. týždni po zasiatí;
  • odroda je odolná voči väčšine vírusových ochorení vrátane koreňovej hniloby a múčnatky. To zabezpečuje dlhodobú produktivitu odrody;
  • s vhodnou agrotechnikou produktivita cukety dosahuje 10 kg / m2, ktorá je vyššia ako populárne odrody cukety - "Gribovsky 37" a "Mountain";
  • odroda je stresovo tolerantná voči agrotechnickým ťažkostiam;
  • Optimálna veľkosť cukety je 160 až 200 mm, priemer každej vzorky je najmenej 60 mm a hmotnosť je približne 500 g;
  • Buničina cuketa hustá s charakteristickými, pre túto odrodu, jemnosť;
  • podľa odborníkov, chuť cukety nad akoukoľvek chválou;
  • zber úrody by mal byť vykonaný najmenej 2 krát týždenne. Zriedkavé zhromaždenia zrelého squashu znižujú produktivitu rastlín;
  • skladovateľnosť ovocia najmenej 4 mesiace.
Je to dôležité! Pri dlhodobom skladovaní sa cuketa tejto odrody udržuje na bielom zrelom stave. Zber sa vykonáva pred začiatkom mrazu.

Chov cukety bez straty

recenzia

Podľa recenzií väčšiny odborníkov v oblasti záhradníctva a bežných amatérskych farmárov "Aral" je najrôznejšou cukornatou dnes komplexným pomerom vlastností.

Nadezhda, 41 rokov, Serpukhov, rád porazím aralovú cuketu budúci rok. Zasadené semená v teplej posteli do konca mája. V polovici júla sa začali objavovať prvé cukety. Do konca sezóny zbierali 4 kg. z každého puzdra. Nemalo to ani zlé počasie mi to zabránilo Natalya, 52 rokov, mesto Tver, odrody Aral Zucchini splnili moje očakávania. Pre celú sezónu, zo semien samých, nevyhnali ma obavy. Lôžko bolo pripravené a naplnené jeseň. Zber bol priemerný, ale stabilný. Neboli žiadne ochorenia. Budem ich vysádzať ďalej Dmitrij 46 rokov Kolomna som rozrástol Aral cez sadenice. Zber predchádzajúcich odrôd bol ešte lepší. Mala som rád cukornatú chuť a skutočnosť, že sa objavili neočakávane rýchlo. Aral už viac nerastú. Rád milujem zakrývať nové odrody zakaždým. Existujú odrody a plodné, existujú rozsiahle a ešte viac odolné voči chorobám. Ale to všetko oddelene. Ak vezmeme všetky charakteristiky vo všeobecnosti - "Aral" je jeden.

záver

Existujú odrody a plodné, existujú rozsiahle a ešte viac odolné voči chorobám. Ale to všetko oddelene. Ak vezmeme všetky charakteristiky vo všeobecnosti - "Aral" je jeden.

Pozrite si video: Fahren lernen mit Laktoweiz und Tugay der Zucchini #motovlog (Jún 2022).

Загрузка...