Záhradníctvo

Štandardné rajčiaky na otvorenom poli sú najlepšími odrodami

Domnievame sa, že rajčiak je teplomilná a docela kvitnúca plodina, ktorej kultivácia si vyžaduje veľkú silu a pozornosť. Toto stanovisko je však irelevantné, pokiaľ ide o štandardné paradajky. Skúsení záhradníci ich nazývajú "paradajkami pre lenivých", lebo nízke, rozľahlé rastliny netvoria nevlastníkov a sú odolné voči mnohým chorobám a suchu.

Starostlivosť o tieto paradajky je minimálna, môžu sa úspešne pestovať na otvorených pozemkoch aj v relatívne nepriaznivých klimatických podmienkach. Takže nižšie sú najlepšie štandardné kultivary rajčiakov na otvorené pôdy, ktoré majú vysoké výnosy a vynikajúcu ovocnú chuť.

TOP 5

Medzi mnohými štandardnými paradajkami sa dá vyzdvihnúť najlepšie odrody, ktorých semená majú vysoký dopyt na trhu so semenami. Ich popularita poukazuje na súlad poľnohospodársko-technických vlastností výrobcu s vynikajúcou chuťou ovocia.

Fighter (Buyan)

Zastarané štandardné paradajky sú vynikajúcou možnosťou pre začiatočníkov a zaneprázdnených záhradníkov, ktorí z dôvodu okolností nemôžu pravidelne plne starať o rastliny alebo nevedia, ako to spraviť správne. Rozmanitosť takýchto paradajok umožňuje poľnohospodárovi vybrať najvhodnejšiu odrodu, ktorá zodpovedá preferenciám chuti. Článok tiež uvádza najlepšie odrody, ktoré sa odporúčajú upozorniť každého poľnohospodára.

recenzia

Tatyana Nagornaya, 33, Orenburg Nemám žiadne veľké skúsenosti v poľnohospodárstve, ale pred niekoľkými rokmi som sa rozhodol vyberať časť trávnika na dvore pre pestovanie zeleninových plodín, najmä paradajok. Rozmanitosť si vybrala krátke, takže mal relatívne dekoratívny vzhľad a nezničil celkový "obraz" dvora. Vyberte stupeň "Florida Petit". Nízko rastúce kríky, bohato pokryté malými jasne červenými paradajkami, dokonale zapadajú do interiéru a stávajú sa jej dekoráciou. V rovnakej dobe, odroda potešila chutné, sladké paradajky, ktoré dospelí aj deti jedli s potešením. Výťažok z paradajok bol vysoký: na každom malom kvete súčasne sa od 20 do 30 objavili paradajky Olga Ershova, 51, Bryansk Z roka na rok sa vyskytuje rovnaká odroda - "Shuttle". Je krátky a nevyžaduje konštrukciu objemných podväzkových systémov. Malé paradajky tejto odrody majú výbornú chuť. Používam ich na výrobu čerstvých šalátov a konzervovania. Výťažok z paradajok je vysoký, takže si myslím, že "Florida" je hodnou náhradou za vysokú paradajku.