Recepty

Recept na slané uhorky na minerálnej vode

Prítomnosť rôznych nálevu je charakteristickou črtou ruskej kuchyne. Začiatok v 16. storočí, keď soľ prestala byť dovážaným luxusom, sa začala zachovávať zelenina solenie. Nakrájky patria k občerstveniu, ale to vôbec neznamená, že sú nevyhnutne podávané silným nápojom. Hlavné vlastnosti nálevu - vzrušenie chuti do jedla.

Tajomstvo úspechu

Uhorky slabej solené je pravdepodobne najčastejšou predjedlo a patrí k najobľúbenejším ruským pokrmom. Rozdiel medzi solené uhorky z iných okopanín pri krátkodobej expozícii soli.

Rôzne korenie sa pridá do nálevu na solené uhorky: kôpor, čerešňa alebo ryžové listy, chren, korenie, zeler a ďalšie. To vám umožňuje meniť chuť bežných jedál. Ľahko nasolené uhorky sa môžu vždy zakaždým líšiť: čerstvé a pikantné, s cesnakovou arómou alebo korenistou notou z celej alebo papriky. Pre ktoré milovali solené uhorky.

img ">

Ženy v domácnosti milujú variť solené uhorky, pretože proces nevyžaduje úsilie a časové náklady. Každý má svoju vlastnú časovo overenú a milovanú domácu receptúru. Univerzálnosť solených uhoriek v tom, že je možné ich konzumovať ako samostatná miska, sa dá podávať hlavným jedlám alebo sa môže použiť ako súčasť šalátov alebo prvých kurzov.

Úspech jedla závisí od výberu uhoriek. Samozrejme, môžete v zimnom období vyrábať solené uhorky, kedy je k dispozícii iba zelená odroda zeleniny. Ale najchutnejšie a zdravé, nepochybne uhorky pestované s vlastnými rukami v záhrade. Kvalita, ktorá nie je pochybná.

img ">

Tip! Na prípravu uhoriek v ľahko solené spôsobom, brať malé, rovnomerné uhorky s pupienky, je lepšie, ak majú rovnakú veľkosť.

Ideálne na osvieženie hustých, neprestávajúcich uhoriek, potom máte zaručený úspech. Spôsoby varenia solené uhorky. Tu vám bude ponúknutý recept na solenie pomocou sýtenej minerálnej vody. Ľahko nasolené uhorky na minerálnej vode sa pripravujú veľmi rýchlo, jednoducho s minimálnym úsilím. Ale výsledok vás poteší, uhorky sú veľmi chrumkavé.

Recept na varenie

Na prípravu potrebujete nasledujúce zložky:

 • čerstvé husté uhorky - 1 kg;
 • kôpky dáždniky pre chuť - 5-10 kusov, ak nie sú žiadne dáždniky, koprový zeleň bude robiť;
 • cesnak - 1 veľká hlava, čerstvá je tiež lepšia;
 • soľ - 2-3 lyžice bez kopca;
 • tajnou zložkou je mineralizovaná voda s obsahom vody - 1 liter, tým viac sýtených, tým lepšie. Voda môže mať akúkoľvek. Zo zámoria San Pellegrino alebo Perier do miestnej vody.

img ">

Pripravte akýkoľvek kontajner na solenie. Môže to byť sklenená nádoba s vekom, plastová nádoba, smaltová kastr. Ale je lepšie, ak je nádoba vybavená tesným uzáverom tak, aby sa plyny neodparovali. Začnite varenie.

 1. Na dne ležal polovica predpraného kôpru.
 2. Cesnak musí byť čistený a rozrezaný na dosky. Vložte polovicu nakrájaného cesnaku na vrch kôpru.
 3. Najlepšie položené uhorky, ktoré je potrebné predpranie a nechať vypustiť vodu. Tipy môžete odrezať. Ak uhorky nie sú úplne čerstvé alebo vädnuté, potom urobte priečny rez od dna, potom soľanka je lepšie preniknúť do uhorky.
 4. Zakryte uhorky zvyšným kôprom a cesnakom.
 5. Otvorte fľašu vysoko sýtenej minerálnej vody. Soľ rozpustite v ňom Aby ste počas miešania nestratili plynové bubliny, nalejte asi pol pohára vody a rozpustite soľ v ňom.
  img ">
 6. Nalejte upravené uhorky. Zakryte ich viečkom a nechajte ich zmraziť. Ak trpíte, aby ste nevyskúšali skôr než mega chrumkavé ochutené uhorky - ideálny doplnok ku zemiakom alebo kebab.

Aj v tomto jednoduchom receptúre sú možné možnosti. Okurek môžete ponechať pri izbovej teplote jeden deň a až potom sa umiestnite do chladničky na 12 hodín. Pokúste sa a rozhodnite sa sami, akú možnosť sa vám páči viac. Video recept:

img ">

Používanie solené uhorky

Každý si je vedomý skutočnosti, že uhorky pozostávajú z 90% vody, v ktorej sa rozpúšťa kyselina askorbová, jód, draslík, horčík a ďalšie stopové prvky. V solených uhorkách sa zachovajú všetky prvky a vitamíny, pretože nie je vystavené teplu, proces solenia bol krátky a obsahovali minimálne množstvo soli a ocot.

Slané uhorky môžu konzumovať ľudia, ktorí zo zdravotných dôvodov nemôžu jesť veľa soli. Napríklad hypertenzia. Tehotné ženy môžu konzumovať solené uhorky na minerálnej vode, prakticky v neobmedzených množstvách, bez strachu z poškodenia nenarodeného dieťaťa, navyše pomáhajú vyrovnať sa s výskytom nevoľnosti a prejavmi toxikózy.

img ">

Slané uhorky sú dietetickým výrobkom, 100 g obsahuje len 12 kcal, takže sa môžu konzumovať počas stravovania.

štruktúra

Ľahko nasolené uhorky majú veľmi dobré zloženie:

 • Diétne vlákna, ktoré zlepšujú motilitu čriev;
 • vápnik;
 • sodného;
 • draslíka;
 • jódu;
 • horčík;
 • železo;
 • Vitamín C (kyselina askorbová);
 • Vitamíny skupiny B;
 • Vitamín A;
 • Vitamín E.

Nie je to kompletný zoznam prospešných vitamínov a stopových prvkov obsiahnutých v okurkách s slabinou soľou.

záver

Pokúste sa variť uhorky podľa receptu s minerálnou vodou. K dispozícii je aj prvok tvorivosti, pridať ďalšie korenie a získať nové príchute. Obľúbenosť receptúry je v jeho jednoduchosti a vždy skvelý výsledok.

img ">

recenzia

Marina Zlobina, 27 rokov, Cheboksary. Nemôžem povedať, ako milujeme solené uhorky. Hromady uhoriek rôznymi spôsobmi: horúce a studené. Okamžite odlet. Akékoľvek vedľajšie jedlo sa stáva chutnejšie, ak mu ponúknete solené uhorky. Dieťa jesť zle, a uhorky prispievajú k stimulácii chuti do jedla. Chrumkava môjho syna uhorky a požiadať o jedlo. Najlepší recept na varenie solené uhorky v sýtenej minerálnej vode. Krkavosť sa zachovala Regina Semenová, 50 rokov, KirovRecept na varenie solené uhorky v sýtenej minerálnej vode som videl na jednom kulinárskom mieste. Nemám skutočne dôveru k novým receptom, ale potom som sa rozhodol skúsiť to, recept sa zdal byť veľmi jednoduchý. Už niekoľko rokov pripravujem uhorky len takým spôsobom a nikdy som ich neľutoval. Voňavé, chrumkavé uhorky sa konzumujú veľmi rýchlo, koľko sa nevarí. Neviem, aké je to tajomstvo, možno bubliny sú ako také alebo minerálne zloženie vody. Aj keď voda sa najviac líšila.