Recepty

Arménsky štýl karfiolu

Karfiol - jedinečná zelenina. Záhradkári ju milujú nielen pre nutričnú hodnotu, ale aj pre dekoráciu. Karfiol dokonale zapadá do záhradnej krajiny. A karfiolové občerstvenie na stole sú vždy oslavou. Samozrejme, nemožno obísť popularitu bieleho, ale prípravy na zimu sú čoraz populárnejšie. Neobvyklé kudrnaté hlavy, mimoriadna farba, pikantná chuť s speckom - to je to, o čom budeme diskutovať v článku. Samozrejme, že v arménsku je to solené karfiol.

img ">

Je to veľmi pohodlné a ľahko zberné na zimu, takže na každodennom alebo slávnostnom stole bol krásny chutný karfiol.

Funkcia varenie karfiolu

V potravinách používajte varené hlavy farebných kudrnatých kel. Jedná sa o modifikované kvetenstvo, ktoré každý miluje jesť maslom alebo omáčkou. Hlavy sú predvarené a potom môžu byť solené, dusené, vyprážané, marinované. Akýkoľvek druh spracovania sa už vykonáva v zmesi s inou zeleninou, mäsom, vajcami, zemiakmi. Marinujte a slante ju v čistej forme alebo v kombinácii s inou zdravou zeleninou. Akékoľvek jedlo sa ukáže ako veľmi chutné a výživné.

Začnime varenie solené kapusty v arménskom štýle. Po tejto príprave raz vyskúšajte to aspoň raz za rok. Mäkčenie karfiolu si nevyžaduje špeciálne vedomosti a zručnosti, takže sa s ním môžu vyrovnať aj noví kuchári. Je dôležité vybrať správnu zložku. Farba zrelého kapusty je hustá, bez tmavnutia a čiernych bodiek.