Recepty

Ako marinovať hlivy ustríc

Marinovanie je najlepší spôsob, ako variť jedinečné ustrice húb. Samotný proces je taký jednoduchý, že noví šéfkuchári to zvládnu po prvýkrát. Nákup ústredných húb nevyžaduje veľa času ani peňazí a výsledok je prekvapujúci aj pre tých, ktorí oceňujú také hubové jedlá.

img ">

Ustrice huby nie sú len lahodné huby, sú výživné a nízkokalorické v rovnakom čase. Preto sa ich popularita stále zvyšuje. Ale aj keď upečené ustrice huby nie sú diétnym produktom, spotrebúvajú sa všade. Zvážte možnosti marinovania húb ustríc. To môže byť hot alebo cold, v kórejčine so zeleninou alebo korením. Voľba je vaša.

Hlavnou zložkou všetkých polotovarov sú hlivy ustrice.

Huby so zeleninou v marinade

Bude veľmi chutné, ak budete variť na zimné konzervované hlivy ustríc s bulharským korením a cibuľou. Na 0,5 kg húb postačia dve veľké korenené korenie, 50 ml rastlinného oleja, jedna cibuľa, lyžica octu, 5-6 strúčiky cesnaku, soľ a cukor. Uistite sa, že prítomnosť kôpru!

Huby sa umyjú, varejú v slanom vode počas 10-15 minút. Voda sa odčerpá, zbývajúci vývar sa odstráni a ustúpi hlivy ustricovej v šľahačke. V súčasnosti pripravujeme zeleninu. Uvoľňujeme cesnak a cibuľu z váhy, korenie z kmeňa a semien. Nakrájajte na kusy s požadovanou veľkosťou. Pokiaľ si prajete, neexistujú žiadne špeciálne odporúčania.

Teraz pripravujeme neobvyklú marinádu. Zahrejte rastlinný olej. Zelenina nalejte soľ, cukor, nalejte horúci olej a ocot. Dobre premiešajte.

Vyberte si hrniec vo veľkosti, vložte huby, nalejte marinádu, pokryte viečkom. Len 40 minút stačí na marinovanie a môžete stúpať na stole!

Všetky recepty sú vhodné na marináciu nielen ustríc, ale aj húb. V budúcnosti sa môžu huby používať samostatne alebo ako súčasť šalátov s vareným hovädzím mäsom a cibuľou. Nezabudnite vyskúšať nakladané hubové občerstvenie, to je užitočné a veľmi chutné!