Záhradníctvo

Štandardné odrody rajčiakov

V prírode existuje viac ako dvetisíc rôznych odrôd a hybridov paradajok. Vyznačujú sa nielen chuťou, veľkosťou a tvarom ovocia, ale aj výškou, tvarom kroviny a agrotechnickými vlastnosťami. Takže všetky paradajky môžu byť rozdelené na vysoké a poddimenzované. Medzi poddimenzovanými odrodami sú štandardné paradajky. Majú veľa výhod v porovnaní s inými druhmi rajčiakov a sú obzvlášť obľúbené u záhradníkov.

výhody

Štandardné odrody paradajok majú kompaktný koreňový systém, ktorý neumožňuje, aby rastlina tvorila vysoké kroviny. Tieto paradajky sú nenáročné v starostlivosti, môžu úspešne pestovať aj začínajúcich farmárov. Štandardné paradajky majú veľa výhod:

  • rastliny majú nízky, silný, vzpriamený kmeň, ktorý nevyžaduje silný podväzok;
  • koreňový systém sa nachádza v horných vrstvách pôdy a účinne absorbuje vlhkosť a živiny;
  • nízke rastliny môžu byť vysadené hrubšie ako vysoké náprotivky, čím sa zvýši výnos z 1m2 pôdy;
  • kmeňové paradajky sú odolné voči nízkym teplotám a suchu;
  • nahromadenie zelenej hmoty nevyžaduje veľa času a úsilia, čo prispieva k urýchlenej tvorbe vaječníkov a dozrievania plodov;
  • nevlastní deti na štandardných kríkoch sa vytvárajú v malých množstvách a prakticky sa nevyvíjajú v procese pestovania;
  • nedostatok rozvinutých nevládcov umožňuje rastlinám koncentrovať sily na tvorbu väčšieho množstva plodov, čím sa zvyšujú výnosy;
  • Niektoré kompaktné druhy rajčiakov môžu byť pestované nielen v horúcich a v otvorených priestoroch, ale aj na balkónoch, lodžiach, parapetoch;
  • štandardné paradajky si zvyknú po vychytení sadenice do zeme;
  • plody takýchto odrôd sú výborne skladované a počas prepravy nestratia svoju obchodnú kvalitu.

Vďaka týmto výhodám sú štandardné paradajky veľmi obľúbené. Pestujú ich profesionálni poľnohospodári a začínajúci poľnohospodári. Chovatelia, na druhej strane, ponúkajú záhradkárov širokú škálu odrôd s rôznou farbou, tvarom, chuťou ovocia.

Populárne odrody

Štandardné paradajky sú reprezentované odrodami a hybridmi domáceho a zahraničného výberu. Všetky z nich majú vyššie uvedené výhody a niektoré vlastnosti poľnohospodárskej technológie. Súčasne je možné z najrôznejších druhov identifikovať najobľúbenejšie odrody parazitov. Ich podrobný opis je uvedený nižšie.

roughneck

Táto paradajka sa nachádza pod dvoma názvami: "Buyan" a "Fighter". Odroda je rozdelená na červenú a žltú ovocnú. Výška týchto rastlín nepresahuje 45 cm. Nízko rastúce kríky sú vysadené v otvorenom teréne alebo pod fóliovým krytom s frekvenciou 7-9 ks / m2, Obdobie od sejby až po aktívne dozrievanie ovocia je 95 dní. Pestovanie rajčiakov "Buyan" môže byť v južnom, strednom a severozápadnom Rusku. Kultúra je odolná voči bakteriálnym ochoreniam. Výťažok sa pohybuje od 3 do 5 kg / m2.

Tvar paradajok je valcový, farba je červená (žltá). Stopka má charakteristickú zelenú škvrnu, ktorá mení farbu v procese dozrievania zeleniny. Priemerná hmotnosť rajčiaka je 67-88 g. Na fotografii nižšie vidíte ovocie odrody "Buyan".

img "alt =" Kúpiť "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 22_1.png ">

Gavroche

Rastúce štandardné paradajky nevyžadujú špeciálne vedomosti a úsilie. Dokonca aj začínajúci farmár dokáže túto úlohu zvládnuť. V rovnakej dobe, výnos týchto odrôd nie je nižšia ako vysokí rovesníci. To je dôvod, prečo štandardné úrody paradajky získavajú stále väčšiu pozornosť záhradníkov. Široká škála odrôd vám umožňuje vybrať si rastliny, plody ktorých plne uspokojujú vkusné preferencie každého z nich.

recenzia

Natalia Korolko, 41 rokov, Vyshkov, vždy som pestoval štandardné kmeňové paradajky. To vám umožní nerobiť starosti a iné aktivity na vytvorenie bush. Mojou najobľúbenejšou odrodou je Merry Gnome. V nej sú prakticky žiadne semenné komory, dužina je hustá a veľmi sladká, voňavá. Predovšetkým ich rozvíjam, aby som mohol jesť v letnej sezóne. Paradajky "Shuttle" sú vynikajúco vhodné na konzervovanie zimných prípravkov. Sú malé, vyzerajú dobre v banke. Hustá buničina umožňuje zelenine udržať svoj tvar po tepelnom ošetrení Anastasia Pavlova, 53, Voskresensk Som naozaj rád Amur Shtamb paradajky. Malé kríky tejto odrody nesú veľké, chutné ovocie vo veľkom množstve. Pri pestovaní týchto paradajok sú nenáročné. Chuť a vzhľad ovocia sú vynikajúce.