Recepty

Ako nakladať zelené paradajky do vedra

Predtým sa zelenina soľovala v sudoch. Dnes, ženy v domácnosti uprednostňujú vedierka alebo panvice. Dôvodom je nedostatok pivníc. Ak sú ešte pivnice, potom len chladnička v mestskom byte. A nemôžete dať do nej sud.

Ideálny - vedro s objemom 10 alebo 5 litrov. Môžete si vziať smalt alebo plast, určený pre jedlo. Ak sa rozhodnete vyčistiť zelené paradajky v koreni podľa zvoleného receptu, najprv musíte pripraviť nádobu: opláchnite a vyparujte. Ako vyberať paradajky bude diskutované v článku.

img ">

Všeobecné zásady solenia

Bez ohľadu na to, ktoré paradajky sa chystáte na pickle (zelené alebo červené), musíte dodržiavať niektoré zásady:

 1. Na osvietenie na zimu sa ukázalo chutné a voňavé, použitie zelene je potrebné. Zvyčajne platí pre jeden kilogram ovocia kôp, petržlen alebo zeler. Celkom 30 gramov. Mincovňa (5 g), listy chrenu (15 g), struky horkej papriky (3 ks), cesnak (15 g), listy čerešne a ryžové sa nebudú rušiť.
 2. Vzhľadom k tomu, že nie všetky paradajky môžu byť tlačené do pohára bez deformácie, je lepšie, aby sa vedierko na morenie. Zelenina rôznej technickej zrelosti - zelená a hnedá, soľ v rôznych nádobách.
 3. Na solenie v zimných paradajkách doma vyberajte husté ovocie bez poškodenia, trhlín a hniloby.
 4. Chuť solených paradajok bude závisieť od štýlu. Čím silnejšie dáte paradajky do vedra, tým lepšie sa vylúhujú.
POZOR! Plody, ktoré voľne visia v nádrži, sú vždy príliš slané.

img ">

Solené recepty na paradajky

Soľné zelené paradajky na zimu môžu byť podľa rôznych receptov. Ak sa to urobí správne, výsledkom bude lahodná občerstvenie.

Možnosť 1

Pri solení je potrebné skladovať na týchto produktoch:

 • zelené paradajky;
 • chilli papričky;
 • soľ;
 • kôpor;
 • cukor;
 • čierne korenie;
 • cesnak.
Tip! Vezmite soľ bez prísad, pretože jód "zriedi" paradajky.

Proces solenia

A teraz o tom, ako soľou:

 1. Po preosiatí a nasiaknutí zelených paradajok vo vode je potrebné ich vysušiť. Ďalšie zložky je tiež potrebné umývať.
 2. Spodok čistého vedra je zakrytý paradajkami, kôprom a bylinkami. Potom posypeme kruhy horúceho korenia a cesnaku. Následné kroky sa opakujú, kým sa lopata naplní. V vedre by mala zostať 10-15 centimetrov pre proces fermentácie.
 3. Naplňte pripravené zelené paradajky studenou zeleninou na zimu. Je vyrobená z vody, cukru a soli. Na liter vody vezmite 30 gramov soli a 45 gramov granulovaného cukru. Ak sa solenie v 10-litrovom vedre, voda bude potrebovať 5 litrov. To znamená, že kvapalina je polovica objemu vedra.
 4. Ak chcete dostať slané paradajky rýchlo, potom ich naplňte horúcim nálevom (bez varu!). Zelené paradajky sa budú rýľať rýchlejšie, ak sa dajú malé rezy s ostrým nožom.
 5. Zelenina zavrie talíř, položme nádobu s vodou a zakryjeme uterákom, aby sme nepratali prach. Tešíme sa niekoľko dní, potom vedro odstráňte na chladnom mieste. Pripravenosť rajčiakov je určená podľa farby: akonáhle sa zmení farba - môžete skúsiť.

Možnosť 2

Ak chcete rajčiaky soľiť v nižšie uvedenom receptúre, musíte pripraviť veľké množstvo prísad:

 • 3 kg zelených paradajok;
 • 60 gramov soli a 80 gramov cukru (na liter vody);
 • 5 listov chrenu;
 • 15 čerešňových listov;
 • 10 listov čierneho ríbezle;
 • kôprom s listami a slnečníkmi - 3 vetvičky;
 • 100 gramov koreňového chrenu;
 • na malú partiu petržlenu, mäty;
 • 5 listov vavrína;
 • 3 zelené šípky cesnaku;
 • malý kúsok horúceho korenia;
 • 10 červených alebo ružových hrách;
 • 10 zŕn horčice.

img ">

Recept na varenie krok za krokom

Krok 1

Varenie tara a prísad. Oni sú umyté a sušené.

Krok 2

Rozdávame paradajky, bylinky a korenie (horúcu papriku a cesnak) do troch častí, pretože ich položíme vo vrstvách. Najprv bylinky s korením, potom tesne na "vankúš" zeleniny.

Varovanie! Pred položením rajčiakov prenikáme špičkou na mieste, kde je stonka pripevnená.
Krok 3

Potom zaspíte horčicou. Táto zložka robí ostrosť zeleniny, ale, čo je najdôležitejšie, chráni morenie z plesní.

Krok 4

Naplňte zelené paradajky čistou vodou (nie z vodovodu), nalejte ju a odmerajte. Naliať do čistej panvice a zapáliť. Podľa množstva vody pridáme soľ a cukor, vavrínový čierny a čierny paprikový hrášok (ak nie sú k dispozícii, nebojte sa), dáždniky na kôpre. Prineste soľanku do varu a varíme 5 minút.

Krok 5

Ak chcete vyplniť (v tomto receptore na morenie) zelených paradajok, potrebujete horúcu šťavu. Keď sme vyliali vodu z vedra, kde boli koreniny, posielame ich späť z nálevu na paradajky. Nebojte sa, ak sa pripravia solené zelené paradajky v plastovom vedre. Zelenina znižuje teplotu, kontajner nemá čas na roztopenie. Hlavná vec nie je priliehať priamo na okraje vedra.

img ">

Krok 6

Pokrývame zeleninu s podšálkou, od vyššieho útlaku. Uistite sa, že nátierka je nad úrovňou rajčiakov. O deň neskôr sa v koreni vytvorí pena - signál, ktorý začal kvasenie. Spočiatku soľanka stmavne, je to prirodzená reakcia.

img ">

Keď sa kvasenie zastaví, kvapalina sa rozjasní a nakladané paradajky sa trochu zmenšia.

Budeme vedieť vedro do chladnej miestnosti a po 30 dňoch začneme liečiť rodinu a priateľov. Slané zelené paradajky majú chuť ako sudová verzia. To je skvelý prírastok k zemiakom alebo mäsom. Vychutnajte si jedlo.

Možnosť 3 - v gruzínskom jazyku

Fanúšikovia korenistých jedál môžu používať nasledujúci recept na solenie zeleniny na zimu. Najmä ako zelené paradajky v gruzínskej silnej polovici ľudstva.

Varovanie! Keďže toto jedlo pochádza z Gruzínska, potrebujete veľa zelene.

Takže, aké komponenty potrebujeme:

 • 2000 gramov zelených paradajok;
 • jedna alebo dve hlavy cesnaku;
 • polovica banda petržlenu, kôpru, bazalky, koriandru, zeleru;
 • 2 chilli papričky;
 • 5 dáždnikov kôpru;
 • Niekoľko výhonkov petržlenu;
 • Stolová soľ bez prísad - 30 gramov.

Soľanka sa pripraví z litra vody a 60 gramov soli.

Zložky v receptúre sú uvedené na trojlitrovom vedre a my ju použijeme na solenie zelených paradajok na zimu.

Ako nakladať zelené paradajky v gruzínčine:

 1. Pripravte zeleninu, horúcu papriku, cesnak, nakrájajte jemne, pridajte lyžicu soli a dobre premiešajte. Bude sa plniť.
 2. Každá rajčiaka sa prerezá, mierne oddeľuje krídlo a naplní ich čajovou lyžičkou voňavej hmoty.
  img ">
 3. Rozprostriedené zeleninové paradajky sme tesne navzájom rozdeľovali do vedra, medzi nimi zeleru a kôprových dáždnikov.
 4. Varenie soľanka z vody a soli. Keď sa trochu ochladí, nalejte do zimy vedro zelených paradajok.
  img ">
  Ak ste nepočítali množstvo soľanky, pridajte bežnú varenú vodu.
 5. V kuchyni nechajte nádobu 5 dní a potom ju vychladzujte. Môžete preniesť polotovar na poháre a zakryť kryty nylonu. Uchovávajte v chladničke až 60 dní. Hoci je nepravdepodobné, že zelené paradajky solené podľa tohto receptu postačia až do tejto doby, pretože ich môžete vyskúšať za dva týždne.

Marinované zelené paradajky sú tiež veľmi chutné:

záver

Bez ohľadu na recept na solenie zelených paradajok v kbelíku na zimu, ktorú ste nepoužili, je výsledok vždy vynikajúci. Zelenina je aromatická a chrumkavá. Chutia ako sudové paradajky, ktoré sa v sovietskych časoch predávali v obchodoch.

Keďže ocot sa nepoužíva na solenie a prirodzene dochádza k fermentácii, je užitočná zelenina a soľanka. Zlepšujú trávenie, metabolizmus v ľudskom tele. V každom prípade je to výborná prísada do mäsa, rýb, hydiny a dokonca aj do obvyklých varených zemiakov.