Recepty

Červená repa na vinaigrette na zimu

V zime často chcete vyskúšať nejaký druh šalátu vyrobeného z čerstvej, prírodnej zeleniny a nie nakupovať výrobky, ktoré sú naplnené škodlivými látkami a rôznymi antibiotikami. Červená repa na vinaigrette na zimu v plechovkách je skvelou alternatívou k tomuto problému, pretože takáto konzervácia bude nielen chutnejšia, ale aj výhodnejšia.

Ako zachrániť repu na zimu pre vinaigrette

Konzervovaná repa bude chutná bez ohľadu na spôsob prípravy, pretože je to produkt, ktorý sa po dlhom skladovaní v banke stáva lepším. Uchováva takmer všetky svoje prospešné vlastnosti a je perfektný nielen pre šalát, ale aj pre iné šaláty.

Pred začatím varenia musíte nielen starostlivo študovať recepty, ale tiež dôkladne poznať každý proces. Potom podľa receptúry určiť, ktoré zložky sú potrebné, a pripraviť ich na kulinárske spracovanie. Ak to chcete urobiť správne, musíte sa riadiť odporúčaniami skúsených žien v domácnosti, ktorí veľmi zjednodušia úlohu:

  1. Pri výbere hlavnej zložky by mali byť preferované malé ovocie a je lepšie, aby mali rovnakú veľkosť s priemerom približne 10 cm, aby sa rovnomerne varili.
  2. Všetka zelenina musí byť starostlivo vybraná, aby sa ovocie odstránilo s viditeľným poškodením. Potom s mimoriadnou starostlivosťou umyte tečúcou vodou, aby ste sa čo najviac zbavili nečistôt.
  3. Pred varením musíte zeleninu naliať teplou vodou a nechať niekoľko hodín nasiaknuť. Je dôležité, aby nedošlo k poškodeniu kôry, aby sa zabránilo strate všetkých užitočných a živín. Neodporúča sa čistenie a odstraňovanie chvostov zo zeleniny.
  4. V procese varenia môžete pridať cukor a ocot, nedovolí, aby korene stratili svoju krásnu farbu.
  5. Ak opláchnute varenú zeleninu pod ľadovou vodou, môžete sa ľahko zbaviť kože.

Ako ukladať repa pre vinaigrette

Tieto polotovary uchovávajte na vinaigrette v správnych podmienkach. Ideálna teplota by mala byť od 3 do 18 stupňov, vlhkosť je mierna. Na zachovanie produktov môžete použiť pivnici, spíž alebo chladničku. Uchovávanie vinaigrette sa uchováva najviac 2 roky. Po otvorení držte v chladničke maximálne 2 týždne.

záver

Repa na vinaigrette na zimu v bankách - užitočný sock, ktorý pomôže hostesky, ak je to potrebné, rýchlo pripraviť šalát. Neprekonateľná chuť a vôňa jedla pripraveného na základe tejto konzervácie zapôsobí na každého milenca chutné a uspokojujúce jedlo.