Krajinný dizajn

Krajinné vyhotovenie dacha

Je dobré, keď je tu milovaná chata, kde si môžete odpočinúť od monotónneho každodenného života, dýchať čerstvý vzduch a niekedy žiť na chvíľu. Štátna krajina do značnej miery určuje povahu majiteľa.


Aby ste mohli kompetentne navrhnúť a priniesť krajinný dizajn do života, môžete zavolať odborníkov s dlhoročnými skúsenosťami. Ale je oveľa príjemnejšie (a lacnejšie) vytvoriť krajinu chaty s vlastnými rukami.

Samozrejme, že to vyžaduje veľa úsilia, niektoré vedomosti a zručnosti, ale výsledok poteší každého majiteľa, pretože niečo s vašimi vlastnými rukami, dal si kúsok duše.

Ako vytvoriť dizajn krajiny s vlastnými rukami, kde začať, aký dôraz miesto - o všetkom v tomto článku, s početnými fotografiami a užitočnými odporúčaniami.

Určenie typu krajiny

Predtým, ako budete pokračovať v návrhu, je potrebné zistiť, ktorá sekcia bude musieť fungovať. Na to musíte prísť na chalupu a pozrieť si pozorne. Táto fáza je mimoriadne dôležitá pre nové lokality, ktorých majitelia stále nepoznajú vlastnosti a vlastnosti dachovej krajiny.

Rozhodujúce faktory pri výbere krajiny vily budú:

 • umiestnenie predmestskej oblasti, jej orientácia na hlavné body;
 • povaha a štýl budov, ktoré sú k dispozícii v dacha (budov hlavného domu a malých podnikov);
 • predmestské osvetlenie;
 • typ pôdy na pozemku;
 • terén (rovina, svah, blízkosť prírodnej rezervácie, lesy atď.);
 • prítomnosť oplotenia medzi susednými chatami.

Varovanie! Napriek dôležitosti týchto faktorov zohrávajú rozhodujúcu úlohu pri rozvoji krajinného dizajnu osobné preferencie dedinčanov.

Po rozhodovaní o druhu krajiny na dachu môžete prejsť k ďalšej položke.

dizajn

Rovnako ako pri akejkoľvek stavbe, vytvorenie krajiny vo vidieckom dome vyžaduje prípravnú prípravu - vypracovanie plánu.

Ak chcete vytvoriť plán, môžete použiť jeden z mnohých počítačových programov. Moderné technológie umožňujú dosiahnuť najoptimálnejší dizajn krajiny, a to práve na základe parametrov dacha. V tomto prípade môžete získať trojrozmerný obraz budúcej krajiny dacha a konečne rozhodnúť, či sa vám tento projekt páči, alebo potrebujete hľadať iný.

Ak nie je túžba alebo príležitosť pracovať s robotmi, môžete vykresliť krajinu dacha vlastnými rukami. To si vyžaduje plán samotného objektu a budov, ktoré sú na ňom k dispozícii.

Existujúci plán dacha sa prenesie na milimetrový papier, pozoruje sa mierka a potom pokračuje kresba jednotlivých prvkov krajiny.

Podrobnosti o krajinnom dizajne

K dnešnému dňu boli vynájdené mnohé prvky, ktoré umožňujú vyzdobiť krajinu dacha a miestnu oblasť tak, aby boli čo najefektívnejšie a najvýraznejšie.

Okrem iného sú najvýznamnejšie také detaily dachovej krajiny, ako napríklad:

 1. Malé architektonické štruktúry. Sú to garáže, prístrešky, letná sprcha, kúpeľ a oveľa viac. Hlavnou požiadavkou takýchto dachových stavieb je, aby boli vykonávané v rovnakom štýle ako obytná budova a mali by zodpovedať krajinnému dizajnu. V dnešnej dobe je kombinácia nekompatibilných a mätúcich štýlov v móde, ale takáto práca je lepšia na to, aby bola zverená odborníkom, pretože je veľmi ľahké ju prehnúť. Udržiavanie jediného štýlu krajiny chaty, je ľahké dosiahnuť prirodzenosť a prirodzenosť. Takže, ak je dom postavený z dreva, tehly budov bude vyzerať smiešne na pozadí. Ale log kúpeľ je celkom vhodný pre kamennú chatu. Ďalšie pravidlo - budovy by mali mať zaujímavú architektúru, pretože záhrada je krásna len v lete, v zime budú všetci hostia chaty sústredení na budovy.
  img ">
 2. Zónovanie na šírku by sa malo vykonávať na základe jej pôvodnej konfigurácie. Takže štvorcové štvorcové dacha sú vhodnejšie na rozdelenie na rovnaké štvorcové zóny, je lepšie rozdeliť úsek pozdĺžneho tvaru na obdĺžniky rôznej veľkosti s určitou krajinou.
  img ">
 3. Ploty a ploty tiež zohrávajú pomerne veľkú úlohu v dizajne krajinných domčekov. V tomto prípade sa spravidla nenachádzajú ploty medzi susednými chatami v definícii krajiny. Tu sa berú do úvahy dekoratívne ploty, ktoré pomáhajú rozdeliť chalupu do tematických oblastí, ako je záhrada, záhrada, rekreačná oblasť, detské ihrisko, parkovisko a ďalšie. Tieto ploty nevykonávajú funkciu chrániť chalupu pred zvedavými očami alebo silným vetrom, ich účelom je dopĺňať dizajn krajiny, pôsobiť ako dodatočný dekoratívny prvok.
 4. Track. Záhradné cesty v krajine môžu byť dva typy: geometrické a ľubovoľné. Prvá možnosť je vhodnejšia pre priestranné vidiecke chaty, ktorých územie má správny tvar štvorca alebo obdĺžnika. V prevažnej väčšine prípadov majú vidiecke chaty polygonálny komplexný tvar a malú plochu. Na takýchto krajinách sa pozerajú viac krivočiary, vinuté cesty. Takže by mali existovať dva typy ciest: hlavný, ktorý spája bránu so vstupom do domu a vedľajšie cesty, ktoré spájajú dom so všetkými zónami letnej chaty.
  img ">
 5. Umelé štruktúry vykonávajú dekoratívnu funkciu v dizajne krajiny. Medzi ne patria alpské diapozitívy, skalky, terasy, bazén. To všetko, čo človek vytvára svojimi vlastnými rukami, je pred vytvorením každého z týchto prvkov nevyhnutné vytvoriť individuálny plán všetkých veľkostí a malých detailov.
  img ">
 6. Nádrže sa tiež často stávajú dekoráciou vily. Dnes v krajine sú umelé rybníky, rieky, potoky, fontány, vodopády. Kombinácia niekoľkých z týchto konštrukcií v jednej krajine sa často používa. Pri navrhovaní nádrže v krajine by ste nemali zabudnúť na to, že prináša vodu, elektrinu pre čerpadlá a filtre na toto miesto, ako aj odvodňovací systém.
  img ">
 7. Vegetácia je snáď najdôležitejšou súčasťou tvorby krajiny letného domu. Dobre zvolené stromy, kríky, kvety a bylinky sa môžu meniť za akékoľvek uznanie, ktoré nie je známe. Výsadba a starostlivosť o rastliny preberá väčšinu letného času dacha, takže pri výbere rastlín je potrebné správne vypočítať čas a energiu. Lepšie je pre rušného človeka, aby v krajine pestoval trvalé plodiny, kríky a trpasličí stromy, nenáročné kvety prispôsobené miestnemu podnebiu.
  img "style =" šírka: 386px; výška: 500px; "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 105_12.jpg "/>
Tip! Nie je nutné stavať všetky dekoratívne prvky naraz do malých chatiek. V podmienkach obmedzeného priestoru na výzdobu dachovej krajiny bude pomerne jednoduchá pergolka a pár kvetín s kvetmi (ako na tejto fotografii).

Dokončenie úlohy

Môžete tiež realizovať svoj plán na vlastnú päsť. Vytvorenie chaty pre krajinné architektúry, ako bolo uvedené vyššie, musíte začať s prípravou projektu. Môžete si vybrať krajinný projekt podľa mnohých fotografií a videí z už realizovanej krajiny, ale je oveľa zaujímavejšie vymyslieť si sami.

Keď sa vyberie projekt krajiny a plán sa vyhodí, je možné začať realizovať koncipované. V prvom rade stavajú letné domy: terasu, altánok, tandoor alebo žeriav. Bez týchto štruktúr je ťažké si predstaviť chalupu ako miesto na odpočinok.

Počas obdobia vykopávania nadácie sa môže vytvoriť ďalšia zemina, niekedy aj veľké kamene - nemali by ste sa ich predčasne zbaviť. To všetko môže byť stavebným materiálom pre skalky alebo alpské diapozitívy.

Je to dôležité! Pri montáži sporáka, grilovania alebo tandooru musíte brať do úvahy veternú ružu v regióne. Nie je dobré, ak dym z krbu obklopí dom alebo altán.

Ďalším krokom bude položenie tratí v krajine. Najjednoduchšou možnosťou je označiť obvod chodníka, odstrániť pôdu do hĺbky asi 10 cm a vyplniť výslednú dutinu veľkými kameňmi alebo dlažbovými doskami.

Letné chodníky môžu byť skutočnou výzdobou krajiny, sú vyrobené z drevených rezov pokrytých kamienkami alebo sutinami pomocou moderných materiálov, ako sú mozaiky alebo keramika. Na fotografii sa zobrazia najúspešnejšie príklady skladieb v krajine.

Potom môžete urobiť výzdobu dacha landscape. V tomto štádiu položte kamenné záhrady, vytvárajte fontány a rybníky, budujte bazény. Moderná krajinná krajina nie je akceptovaná na ozdobenie s figúrkami zvierat a škriatkov - to už je už fáza. V súčasnosti sú rôzne vázy, sochy, inštalácie zaujímavých materiálov (ako na fotografii), originálne lampy sú v móde.

Fáza krajinnej úpravy krajinnej krajiny je práve považovaná za najzaujímavejšiu. Ale to je tiež najdôležitejšie, pretože zelené priestory môžu transformovať všetky chaty. Pre tých, ktorí navštívia ich dacha len cez víkendy, vhodnejšie viacročné rastliny, nenáročné kvety, stromy a kríky.

Exotické jasné kvetinové stopky zvyčajne vyžadujú dôkladnejšiu starostlivosť - potrebujú pravidelné zalievanie, hnojenie, transplantáciu.

Je ťažké si predstaviť krajinu dacha bez zaistenia. Ako tento prvok si môžete vybrať evergreeny, ihličnany a kríky. Plot by mal byť krásny nielen v lete, ale aj na jeseň, v zime. Stav zaistenia by sa mal starostlivo monitorovať: voda, strih, odstránenie mŕtveho dreva.

Ako prostredné záhradkárske chalupy si môžete vybrať trávnik. Hladká tráva vyzerá veľkolepe v každej oblasti, trávnik môže byť "zriedený" zaujímavými kríkmi alebo jasnými farbami.

Na oboch stranách cesty vedúce k domu môžu byť rozbité záhony. Je lepšie, aby neboli symetrické, kvetinové záhrady rôzne tvaru a náplne vyzerajú originálnejšie.

Na terase, v altánku, bazéne a kvetináčoch vyzerajú výborne pri bazéne. Tráve bude zdobené kŕmením vinohradov a hrncov s ampelóznymi rastlinami.

Usporiadanie letnej chaty s vlastnými rukami je nielen spôsob, ako šetriť peniaze, ale aj skvelú možnosť relaxácie a odpočinku z každodenného života mesta.