Recepty

Krehké mierne slané šaláty: 7 okamžitých receptov

Mierne solené squash v chuti silne pripomína huby alebo cukety. To je dôvod, prečo je toto jedlo veľmi populárne. Dokonale dopĺňa ryby, mäso, zemiaky a tiež ako samostatné občerstvenie, bude oslovovať dospelých a deti. Mnohé ženy v domácnosti sú radi, že to urobia na zimu alebo používajú rýchly marinujúci recept. Takáto zelenina bude potešiť jemnú chuť po niekoľkých hodinách po začiatku prípravy.

Tajomstvo varenia solené patissons

Príprava občerstvenia doma pomocou jednej z receptov je jednoduchá, ale je dôležité prijať niekoľko bodov:

  1. Ovocie má silnú kožu a mäso. Môžu byť úplne solené len vtedy, ak sú malé. Veľké nevyhnutne očistené a rezané, inak nie sú solené.
  2. Môžete rýchlo uvariť zeleninu, ak vylejete marinandu ihneď po varení. Pri použití studenej alebo suchej metódy bude vyžadovať viac času na osolenie.
  3. Čím je znížené množstvo ovocia, tým rýchlejšie bude marinovať.
  4. Solenie sa môže vykonávať v nádobe, vedre, panve, ale nie v hliníkových nádobách. Pri kontakte s kyselinou spôsobuje tento materiál škodlivé látky, ktoré negatívne ovplyvňujú chuť hotového výrobku.
  5. Marinovanie bude rýchlejšie, ak sa ovocie najprv umiestni 2 minúty do vriacej vody a potom - v studenej vode.
  6. Kvôli tomu, aby sa zeleninový krehký, koreň chrenu používa počas korýšovania, ako aj listy ovocných stromov a bobuľovitých kríkov.

Proces marinovania sa vykonáva v podmienkach miestnosti a skladovanie sa odporúča v pivnici alebo chladničke. Squash môže uspokojiť svoju chuť až 30 dní.