Recepty

Ako nakladať kapusta

Kyslá kapusta je nielen chutný, ale aj veľmi hodnotný produkt. Odborníci na výživu považujú kapustu po osolení za skutočnú komoru vitamínov. Vitamíny podporujú imunitný systém tela, podieľajú sa na mnohých metabolických procesoch, trávenia. Fermentované mliečne baktérie, ktoré sú zapojené do procesu fermentácie, sú užitočné pri liečbe dysbiózy.

Fermentované zvyčajne nakrájané kapusta.

img ">

Tento recept je vhodný mnohými spôsobmi. Hlavná vec je, že jedlo nevyžaduje ďalšiu prípravu. Kyslá kapusta je jednoducho ochutená slnečnicovým olejom alebo pridávaná do vinaigretov, šalátov, prvý alebo druhý kurz. Ďalším faktorom - kapusta môže byť soľ s rôznymi prísadami:

 • strúhaná mrkva;
 • surovú červenú červenú červenú červenú červenú červenú červenú červenú červenú červenú červenú červenú repu,
 • korenie, ktoré zlepšujú obvyklú chuť zeleniny;
 • iná zelenina pre lahodný šalát.

A napriek tomu, nakrájanú kapustu je vhodné jesť. Malé plátky sú pripravené na konzumáciu a ľudia staršieho veku si môžu vychutnať chutné solené jedlo s potešením. Ale dnes budeme hovoriť o neobvyklom spôsobe morenia zeleniny. Táto slaná celá hlavica. Znie to nezvyčajne a navštívili nejaké pochybnosti. Bude hlava dobre osolená, bude to ostrý a šťavnatý? Ukazuje sa, že je to nielen jednoduché, ale aj veľmi pohodlné na zber kapusty. Niektoré hostesky rezili hlavu kapusty na solenie v polovici alebo štvrti. Takéto možnosti sú tiež populárne.

Varenie prísady na morenie

Ak chcete pripraviť chutnú slanú hlavu, potrebujeme:

 1. Hlavy kapusty, najlepšie malé.
  img ">
  Zelenina si vyberá neskoré odrody s hustými homogénnymi hlavami. Musia byť zbavené mechanického poškodenia a známok rozkladu. Je dobré, ak môžete vystrihnúť, aby ste sa uistili, že dužina je bielo a hustá. Zelená kapusta z bielej kapusty je ideálna na solenie.
 2. Soľ. Podľa receptúry na morenie kapustových hláv potrebujeme bežnú hrubú soľ.
 3. Voda. Ak je to možné, použite čistenú vodu. To poskytne zrozumiteľnosť chuti.
 4. Cesnak. Vezmite si pikantnú zeleninu podľa chuti. Pre milovníkov malých úmyslov môžete dokonca prekročiť odporúčania v receptúre.
 5. Zeler. Ak sa vám nepáči chuť zeleru, môžete bez neho bezpečne urobiť. Ale niekedy stojí za to niečo nové.
 6. Kapacita pre morenie hlavy. Tu musíte nájsť dobrý drevený sud alebo vat. Chápete, že veľké kusy v trojlitrovej nádobke nemôžu byť solené.
 7. Kruh na drvenie hláv. Niektorí majú špeciálny drevený kruh. Niektoré z nich idú z miesta s vekom na hrnci s veľkým priemerom.
 8. Tkanina alebo gáza. Hľadáte prírodné zložky a čisté.
 9. Nôž. Vezmite si veľký kuchynský nôž s pohodlnou rukoväťou a ostrou čepeľou.

Začneme prípravnú prípravu. Vybrané hlavy kapusty bez krycích listov. Odstráňte biele listy.

Je to dôležité! Odstránené listy nie sú odhodené, budú nám stále užitočné.

Zelná stopka, ktorú sme krížom nakresliť a stohovali vidlice v riadkoch v sudu.

Teraz prejdite do slaného roztoku. Aby ste vidličky namočili soľou a korením, varte ich vodou. Na 1 liter čistej vody vezmeme 40 g soli. Ak chcete zdôrazniť jeho prítomnosť v slanom náleve, pomôže to isté množstvo cukru.

Teraz vezmeme odstránené listy a pokryjeme hornú radu hláv a na vrchu položíme čistú bielizeň alebo gázu. Ak používame fľašu, potom ju zložte do troch vrstiev.

Varovanie! Často, keď sa nakladajú, pridávajú zomletú kapustu alebo mrkvu, vyplňujú medzery medzi vidlicami.

Na tkaninu položíme drevený kruh a dokončíme konštrukciu s jarmo. Môže to byť kameň, ktorý sa pred použitím musí umyť.

Naplnené kapusta naplňte soľankou a uistite sa, že drevený kruh je mierne ponorený kvapalinou.

Ďalší stupeň - dodržiavanie ukazovateľov teploty. Spočiatku udržujeme kapustu soľ v sudu pri izbovej teplote. 5 dní stačí. Potom odložte občerstvenie na chladnom mieste. Môže to byť suterén. Niektoré ženy v domácnosti soľovali hlavu zeleniny v malých kontajneroch.

Загрузка...

Pozrite si video: Nakladanie kapusty. (Septembra 2019).