Recepty

Ako naberať kapustu rýchlo a chutné v panvici

V zime ľudské telo postráda vitamín C. Je možné doplniť jeho rovnováhu pomocou slaného kapusta. Niet divu, že sa už dlho nazýva záhradný citrón. Je v slané kapusty, že je niekoľkonásobne väčšia ako v citrusových.

Keď sa zaliate kapustu v panvici a zároveň vytvárate správne podmienky, môžete ju uložiť až do nasledujúcej úrody. Počas zimy môžete variť nielen šaláty a polievky z nálevu, ale aj vynikajúce kapustové koláče a koláče. Ponúkame výber z niekoľkých receptov na solenie kapusty v hrnci.

img ">

Soľ alebo kyslé

Existuje niekoľko spôsobov zberu bielej zeleniny na zimu: morenie, morenie a morenie. Ak nie sú žiadne problémy s druhou metódou, potom cez slanú alebo kapustu sa často vyskytujú spory.

Pokúsme sa pochopiť tento problém:

  1. Pri slaní sa používa viac soli, aj keď kvalita kapusty to nezhoršuje. Hotový výrobok sa získa za niekoľko dní a kyslá kapusta sa môže ochutnať v 7-10 dňoch alebo dokonca neskôr.
  2. Živiny a vitamíny sa lepšie konzervujú v soľnej kapusty ako na nakladanej zelenine.
  3. Slaná a kyslá kapusta obsahuje vápnik, takže môže normalizovať krvný tlak, posilniť srdcový sval.

Ako môžete vidieť, oba produkty sú skvelou príležitosťou na zachovanie zeleniny v zime. Vyberte si nakladané alebo kvasené - rozhodujete sa osobne.

Tipy z kapusty

Aby sa solenie v panvici ukázalo chutné a chrumkavé, vypočujte si našu radu:

  1. Vyberte si zrelú kapustu s bielymi hornými listami neskorej zrelosti, bez poškodenia a príznakov ochorenia. Použite mladé kapusty. Pravdepodobne bude táto definícia prekvapená mnohými. Neexistuje nič zvláštneho - je to kapusta, dozrievaná na jeseň bežného roka.
  2. Na rýchle upečenie kapusty v hrnci použite varenie alebo horúce nátierku.
  3. Kapusta sa môže odrezať podľa vašich predstáv: jemná slama, plátky alebo kúsky.
  4. Koreň z chrenu, pridaný pri solení, dodá zelenine zvláštnu chrumkavosť a chuť.
  5. Soľná zelenina potrebuje soľ bez prísad. Pamätajte, že jód nebude nielen zmäkčovať, ale aj spôsobiť, že by sa slávka nevhodná na ľudskú spotrebu.