Recepty

Ako nakladať zelené paradajky

V tradíciách ruskej kuchyne sa od nepamäti vyvíjajú rôzne uhorky. Rozlišujúc ich lahodnou chuťou majú tiež priaznivý vplyv na životnú činnosť ľudského tela. Solenie je nielen zdrojom vitamínov v zime, ale tiež urýchľuje enzymatické procesy počas trávenia. Najlepšie sa kombinujú s pokrmmi z tukov a mäsa, pretože uľahčujú ich trávenie. Ale úloha soľenej a fermentovanej zeleniny počas pôstu je tiež ťažké preceňovať.

img ">

Slané zelené paradajky sú najcharakteristickejším príkladom ruských uhoriek. Koniec koncov v Rusku, kvôli nestabilnému a studenému podnebiu, na konci leta, v predvečer chladného počasia, záhradkári musia vo veľkom množstve odstrániť zelenú paradajku z kroví a zamyslieť sa nad tým, čo s nimi ďalej robiť. No, solenie zelené paradajky pre zimu vám umožní ušetriť takmer akýkoľvek počet rajčiakov bez ďalších nákladov, najmä ak žijete v dome s pivnicou, kde môžete ľahko uložiť akékoľvek množstvo zimnej úrody.

Samozrejme, veľa nováčikov záhradníci majú prirodzenú otázku, ako nakladať zelené paradajky na zimu? Táto otázka dostane podrobnú odpoveď v priebehu tohto článku a poskytne sa niekoľko receptov na výrobu solené rajčiny. Koniec koncov, tento proces môže byť nazvaný kreatívny, pretože zručne vyberiete rôzne korenie a korenie na solenie zelených paradajok, môžete výrazne zmeniť chuť dokončenej misky. No, v zime môžete dať na stôl aj šalát so solené rajčiny a slúžiť im ako samostatné vynikajúce občerstvenie, najmä ak ich naplníte maslom a čerstvými zeleninami.

img ">

Recept "Na začiatku morenia"

Možno, podľa tohto receptu, zelené paradajky boli ešte osolené vašimi veľkolepými príbuznými. A dokonca potom vedeli dokonale dobre a zohľadnili mnohé jemnosti, ktoré môžu ovplyvniť chuť a kvalitu zelených paradajok.

Tajomstvo lahodných paradajok

Hoci v týchto dňoch dali prednosť použitiu len drevených riadov na morenie rajčiakov: rôzne sudy a vane, v modernom svete, sklo je viac populárne. Pretože je ľahšie čistiť, umývať a sterilizovať. Ak uvažujete o tom, ako vyzdvihnúť zelené paradajky vo veľkom množstve, môžete použiť smaltované vedrá na solenie a dokonca aj veľké panvice s objemom 20-30 litrov.

img ">

Varovanie! Plast je tiež v móde vďaka svojej lacnosti, ale nie je žiaduce používať takéto jedlá na solenie, dokonca aj v potravinárskom plastu, chuť solené rajčiny nebude rovnaká ako v sklenenej nádobe.

Ak sa vám podarí získať skutočné dubové sudy na solenie zelených paradajok, alebo aspoň malého suda, potom chuť pripravených paradajok bude, ako sa hovorí, "prsty budú lízat".

Je pravda, že stupeň zrelosti a veľkosť zelených paradajok sám, rovnako, rovnako záležitosť. Pomerne malé a tmavo zelené paradajky s najväčšou pravdepodobnosťou nie sú vhodné na morenie. Sú stále príliš vysoký obsah solanínu, látky, ktorá je toxická pre ľudí, ale je zničená vplyvom horúcej vody a fyziologického roztoku. Skúsenosti ukazujú, že lahodné solené rajčiny sú získané zo svetlo zelených, takmer bielych alebo dokonca hnedastých paradajok.