Recepty

Paradajky plnené v arménskom jazyku

Paradajky v arménskom štýle majú pôvodnú chuť a vôňu. Mierna ostrosť a ľahká príprava robia občerstvenie veľmi populárne. Obrovské množstvo arménskych paradajok receptov z rajčiakov vám umožňuje vybrať si najlacnejšie.

Tajomstvo solenia rajčiakov v arménskej

Ak chcete vyrobiť hotové paradajky v arménskom štýle, odpovedajte ich vlastnostiam, pre recepty, aby odrody "krém" alebo "guľka". Najvhodnejšie sú pre originálne polotovary Arménska. Majú malý džús, ale dostatok buničiny.

Existujú určité pravidlá, ktorých implementácia vám umožňuje urobiť občerstvenie chutné a zdravé.

Plody potrebujú vybrať silné, nepoškodené, dobre umyť pod tečúcou vodou a suché.

Ak pre "arménsky" recept vybrané poháre s kapacitou 0,5 litra, potom nakrájajte ovocie na polovice alebo kruhy.

Pred naplnením odrežte hornú časť (uzáver), vyberte celulózu, ktorá sa potom môže použiť na plnenie. Keď používate celé plody, nakrájajte ich ostrým predmetom (napríklad špáradlom).

Cibuľa si vyberie odrody, aby sa chuť konečného produktu zhodovala s názvom.

Cilantro, bazalka, kôpor, petržlen sú najobľúbenejšie medzi bylinami. Preháňanie bylinami nestojí za to kvôli prítomnosti cesnaku a horúceho korenia v náleve.

Je to dôležité! V každom recepte poskytuje kreatívny smer.

Akákoľvek zmena je vítaná, ak je diktovaná kulinárskym zážitkom alebo túžbou vyskúšať niečo nové.

Rastlinné zložky na varenie v tradičnej forme - vyčistite alebo umyte, odstráňte kožu alebo odlupujte, odstráňte semená alebo stopky. Rezanie urobené v akejkoľvek forme alebo veľkosti.

Povinná príprava kontajnerov - dôkladné umývanie, sterilizácia. Viečka by mala byť varená, nylon sa má uvariť vo vriacej vode na niekoľko sekúnd.

Ak predpis predpisuje sterilizáciu plnených pohárov, potom pre 0,5-litrové nádoby je dostatočné 10 minút, l je ošetrený 15 minút. Ak chcete robiť bez sterilizácie, budete potrebovať ocot.

Hlavné rozdiely medzi prípravami v arménskom jazyku:

 • minimálne použitie octu;
 • Solenie dochádza po vycpávaní alebo pridaní inej zeleniny.

Korenie, byliny a koreniny pridávajú k prípravkom pikantnosť. Najkrajší recept na rajčiaky v arménsku sa získa kombináciou cesnaku s petržlenom a koriandrom.

Zoznam produktov pre recept:

 • rajčiny - 0,5 kg;
 • horúci papier - 0,5 ks;
 • lúpaný cesnak - 30 g;
 • Paprika prášok - 1 polievková lyžica. l;
 • soľ 0,5 st. l;
 • octu a vody - 40 ml.

technológie:

 1. Ošúpaný cesnak a korenie bez semien.
 2. Nakrájajte zeleninu, premiešajte s korením.
 3. Paradajky nakrájame krížikom, naplňte mletým mäsom.
 4. Rozložte sa na brehu.
 5. Pripravte nádobu s vodou, soľou, paprikou a octom.
 6. Nalejte plody, sterilizujte 15 minút.
 7. Zbaliť, zabaliť, pomaly ochladzovať.

Arménske pravidlá skladovania pre paradajky

Predvoľby sú uložené v rôznych časoch, v závislosti od spôsobu prípravy. Ale v každom prípade by miesto malo byť chladné a bez prístupu k svetlu.

Ak chcete zachovať chutné paradajky o niečo dlhšie - banky by mali byť sterilizované. Nakrájané rajčiaky sa uchovávajú po fermentácii iba v chlade, inak sa budú kysnúť. Vložka pod krytom kapronu sa spustí do pivnice alebo suterénu. Môžete si dať na spodnú policu chladničky.

záver

Paradajky v arménskom jazyku - jedlo nie je vôbec komplikované. Recepty sú k dispozícii aj pre začiatočníkov. Výhodou polotovarov je, že v nich je len málo octu a technológia je veľmi jednoduchá. Preto môžete veľmi rýchlo pripraviť lahodné paradajky na stolíku na dovolenku.