Recepty

Zolejky a rajčiny

V posledných rokoch sa stáva čoraz populárnejšou miska na zber. Ak chcete diverzifikovať zimné nátierky, môžete použiť recepty tohto polotovaru, ktoré sa vykonávajú rýchlo a ľahko. Výsledok bude vynikajúci bez ohľadu na metódu varenia a receptúry.

Ako správne soľovať

Solenie uhoriek a rozmanitých paradajok bude potešením pre každú domácu ženu, ak použijete osvedčené recepty, ktoré sú zostavené pomocou ľahkej technológie zameranej na nedostatok sterilizácie. Skôr ako začnete moriace paradajky a uhorky, mali by ste sa oboznámiť s odporúčaniami skúsených gazdiniek a sledovať ich v procese varenia:

  1. Najlepšie je, aby sa nakladačom vybrali malé ovocie bez viditeľného poškodenia a mäkkosti.
  2. Aby sa uhorky mohli skrčiť, musia byť umiestnené vo vode a uchovávané niekoľko hodín pred solenie.
  3. Všetka zelenina musí byť dôkladne umývaná a odstránená všetko zbytočné. Uhorky musia rezať špičku a stonky rajčiaka.
  4. Paradajky by mali byť vybrané tak, aby po dlhodobom skladovaní sa ich chuťové vlastnosti nezhoršili.

Ak si vyberiete tie správne suroviny a pripravíte ich, môžete získať vynikajúce nálevy s vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami a príjemnou korenistou arómou.

Soľné rozmanité pravidlá skladovania

Slaniu rozmanitých uhoriek sa zvyčajne koná na konci leta. Je dôležité vedieť, ako zachovať zachovanie až do zimy a možno až do budúceho leta. V tomto prípade musíte vytvoriť všetky potrebné podmienky pre dlhodobé ukladanie. Nakrájky na zimu by mali byť uložené v tmavej miestnosti, ktorej teplota sa pohybuje od 0 do 15 stupňov. Pre tieto účely, perfektné pivnica alebo suterén.

záver

Zberná miska na zimu je skvelou alternatívou k samostatne konzervovaným ovocím. Pri večerných striedajúcich sa večere pri večeri s rodinou, bude pekné vyskúšať takéto originálne uhorky, ako aj potešiť ich hosťom na nadchádzajúcich novoročných sviatkoch.

Pozrite si video: Erdei Péter beszéde dr. Ittzés Mihályról - Kecskeméti TV (August 2020).

Загрузка...