Recepty

Viburnum kompót: Recept

Kalina má skôr špecifickú chuť, ktorá nie je pre každého rád. Jeho vnútorná horkosť neumožňuje používanie bobúľ pre niektoré jedlá. Môžete však urobiť úžasný kompót, ktorý sa v zime stane skutočným nálezom. Ďalej zvažujeme niekoľko možností na výrobu tohto zdravého nápoja.

img ">

Dôležité body

Pri príprave kompótu na zimu potrebujete čítať niekoľko tipov:

 1. Väčšina to nemá rád horkosť vápenca. Preto by som chcel zachovať vôňu a chuť bobúľ, ale zbaviť sa ich vlastnej horkosti. Ukázalo sa, že je to veľmi jednoduché. Jednoducho nechajte vibróniu v chlade. Tieto plody sa neodporúča, aby sa vybrali pred mrazom. Ak nemôžete čakať, môžete jednoducho dať bobule v mrazničke na chvíľu. Výsledok bude rovnaký.
 2. Ale aj po liečbe horúcou horkosťou úplne nezmizne. Z tohto dôvodu nemusíte ľutovať cukor počas varenia kompótu. Sirup pre tento kompót je pripravený v pomere 1/1, koľko vody, rovnaké množstvo granulovaného cukru.
 3. Správne varené kalynové kompóty majú vysokú koncentráciu šťavy a cukru. Z tohto dôvodu sa pred použitím musí riediť.
  img ">
 4. Kalina je neuveriteľne zdravé bobule, ktoré obsahuje vitamíny A, E a kyselinu askorbovú. Ale napriek tomu to môže ublížiť. Napríklad, toto bobule môže výrazne znížiť krvný tlak, čo ovplyvňuje zrážanlivosť krvi. Tí, ktorí budú vykonávať nejaké operácie v budúcnosti alebo majú problémy s zrážaním krvi, je zakázané piť takýto nápoj. Tí, ktorí majú nízky krvný tlak, rovnako ako tehotné ženy kompótne s živinami tiež nemôžu piť. Deti pijú z bobúľ dávajú s veľkou starostlivosťou av malom množstve. Ale hypertenzívny kompót viburnum bude veľmi užitočný.
 5. Môžete ju zalomiť na zimu a dlhšiu dobu uložiť. Za týmto účelom sa varený kompót naleje do sterilizovaných pohárov a valcovaných krytov, ktoré sú predvarené vo vode.
Varovanie! V tomto kompóte môžete pridať ďalšie bobule a ovocie. Mnohí milujú kombináciu jabĺk a chleba.

Recept na kompótovú vákuku

Trojlitrová nádoba bude potrebovať tieto zložky:

 • dva kilogramy vápnika;
 • 750 gramov granulovaného cukru;
 • 750 ml vody.

Príprava kompótov:

 • Viburnum bobule musia byť nalievané do šľahača a ponorené priamo do neho v studenej vode.
 • Potom varíme vodu vo veľkej hrnci a dajte tam bobule 2 minúty spolu s cedníkom.
 • Kĺbová hmoždinka je odložená na vypúšťanie prebytočnej vody. Medzitým je stôl pokrytý papierovými uterákmi a na nich sa naleje bobule.
 • Zatiaľ čo vysuší vápenec, môžete plechovky sterilizovať. Potom do pripraveného kontajnera presunúť bobule.
 • 750 ml vody sa varí v hrnci a k ​​malému množstvu sa pridáva cukor. Musí sa dôkladne premiešať, aby sirup bol homogénny.
 • Viburnum sa naleje na ešte horúci sirup.
 • Na oheň položili hrniec, do ktorého je potrebné vložiť uterák alebo drevenú dosku. Toľko vody sa naleje do nej tak, aby sa dostalo k brehu závesov. Do tejto panvice dajte nádobu s kompótmi a zakryte viečkom na vrchu.
 • Sterilizovať kompót potrebuje najmenej 30 minút. Banky menšieho objemu sa sterilizujú 10-15 minút menej.
 • Po uplynutí času sa banka vyberie so špeciálnym nálepkom. Potom sa rotuje a odloží do chladenia. V takomto prípade by mal byť obal zabalený do teplej prikrývky. Keď je kompót úplne chladný, budete ho musieť preniesť na vhodné chladné miesto na ďalšie skladovanie.