Recepty

Marinované paradajky na zimu s aspirínom

Paradajky s aspirínom boli uzavreté našimi matkami a babičkami. Moderné ženy v domácnosti používajú túto drogu aj pri zberu potravín na zimu. Je pravda, že mnohí pochybujú, či zelenina, nakladaná alebo soľovaná aspirínom, je zdraviu škodlivá. Odpoveď je nejednoznačná - závisí to od toho, ako ju pripravujete. Kyselina acetylsalicylová sa často používa ako konzervačná látka v potravinárskom priemysle, ale zostáva liekom a pôvodne nie je určená na kulinárske pôžitky. Ako používať aspirín pri príprave liekov, aby neškodilo zdraviu, každá hosteska by mala vedieť.

Je dôležité vedieť, že ak sa použije ocot a kyselina acetylsalicylová, na 3 litrovú nádobu sú potrebné 2-3 tablety. Keď používate aspirín samostatne, vložte 5-6 tabliet. Ak zložíte menej, zber bude výborný, ale musíte ju jesť pred Novým rokom.

záver

Aspirínové paradajky nemusia byť veľmi zdravé, ale sú oveľa chutnejšie než ocot. A ak si myslíte, že je možné ich udržiavať na izbovej teplote, môžu sa stať "čarovnou palicou" pre občanov bez pivnice alebo suterénu a bez balkónu.