Recepty

Recept na bielych hroznových kompótov pre zimu

Dnes v obchode políc veľké množstvo ovocia a bobule kompoty. Ale domáce konzervovanie je stále chutnejšie a zdravšie. Mnoho Rusov pripravuje kompoty z rôznych odrôd hrozna.

Ale biele hrozno sú považované za najlepšiu možnosť, pretože len obsahuje ióny striebra s baktericídnymi vlastnosťami. Povieme vám, ako vyrobiť kompót z bieleho hrozna na zimu, povie vám o rôznych spôsoboch zberu, zdieľajte recepty.

záver

Kompot z hrozna nie je vôbec ťažké. Takéto prípravky na zimu na pleci, dokonca aj nováčikové hostesky. Ponúkli sme vám niektoré recepty. Najzaujímavejšie je, že žiadny z nich nepoužíva kyselinu octovú, čo výrazne zvyšuje užitočnosť kompótu.

Vzhľadom na to, že každá žena v domácnosti môže prijať nejaký recept, môže experimentovať s rôznymi prísadami, meniacimi chuť a farbu kompótu. Vo vašej laboratóriu v kuchyni môžete tiež vyvolať množstvo granulovaného cukru. Ak potrebujete koncentrovaný džús, táto zložka sa umiestni nad normu uvedenú v receptúre.

Chceme tiež upozorniť ženy v domácnosti na takéto momenty. Po prvé, minimálne množstvo cukru v recepte nemožno znížiť, pretože kompót pripravený na zimu, môže "explodovať". Po druhé, je potrebné skrátiť zber bieleho hrozna na zimu v dobre umývaných a dusených pohároch. Zakryte sterilnými viečkami.