Recepty

Tortový kompót: recepty na zimu v bankách

Nastal čas variť čerešňový kompot na zimu: v polovici leta je čas dozrievania tohto neobvykle chutného bobuľa. Zrelé čerešne a opýtajte sa v ústach. Ale nemôžete jesť celú úrodu čerstvú. Takže hostesky sa snažia udržať kúsok leta v banke: robia džem alebo lahodný čerešňový kompot.

Čo je užitočné čerešňa kompót

Výhody čerešňového kompotu sú nepopierateľné. Spôsobom dvojitého plnenia sú vitamíny v predlisku skladované oveľa lepšie ako počas sterilizácie. A čerešňa má veľa z nich: PP, B, E, A, C. V nej sú tiež minerály, najmä veľa železa a horčíka. Pri priemernom množstve cukru v nápoji je kalorická hodnota 100 g výrobku 99 kcal.

Kompót pomáha vyrovnať sa s anémiou, zlepšuje kardiovaskulárny systém, zmierňuje opuch. Existujú však obmedzenia pre tento chutný nápoj:

  • ochorenia tráviaceho traktu;
  • zvýšená kyslosť žalúdočnej šťavy;
  • pankreatickej patológie.

Nemali by ste sa do nich zapojiť s cukrovkou, pretože výrobok obsahuje veľa cukru.

Pravidlá a podmienky skladovania čerešňových kompótov

Prípravy pripravené sterilizáciou sú dobre zachované v podmienkach obyčajného mestského bytu. Pre tesnenia vyrobené bez neho je žiaduce mať temnú chladnú miestnosť. Doby skladovania závisia od toho, či sú kosti vyberané z čerešne. Amygdalín, ktorý obsahujú, sa v priebehu času môže zmeniť na kyselinu kyanovodíkovú - najsilnejší jed pre ľudí. S rastúcou dobou skladovateľnosti sa jeho koncentrácia zvyšuje. Preto je tento produkt jedený v prvej sezóne.

Nestanovená nádoba má dlhšiu trvanlivosť a dokonale bezpečná dokonca aj v druhom alebo treťom roku od výroby.

záver

Tortový kompót je nádherný a zdravý nápoj. Príprava na to nie je taká ťažká, vyššie uvedené recepty vám s tým pomôžu.