Záhradníctvo

Odrody kŕmnej mrkvy

Zo všetkých kŕmnych plodín zaujíma prvé miesto kŕmna mrkva. Jeho rozdiel od nie menej rozšíreného kŕmneho repa, že je nielen viac výživné, ale aj viac nenáročné pri odchode. Jedna koreňová krmná mrkva obsahuje takmer všetky známe vitamíny a aminokyseliny. Vďaka svojej bohatej vitamínovej kompozícii sa aktívne používa v krmivách a krmivách pre hydinu.

Zloženie a použitie kŕmnej mrkvy

Krmivo mrkvy obsahujú veľké množstvo vitamínov a minerálov. Vyniká však vo svojom zložení:

  • karotén;
  • vitamín C;
  • Vitamíny B;
  • vitamín E;
  • vápnik;
  • bor;
  • kremík a iné.
Je to dôležité! Zo všetkých koreňových plodín sú mrkva vodcami karoténu, vitamínu E a bóru.

Treba poznamenať, že nielen samotná koreňová plodina je bohatá na vitamíny, ale aj na vrcholy. Dokonca obsahuje viac mangánu, jódu a bielkovín než samotné mrkvy.

Mrkva kŕmne odrody a vrcholy sú perfektne absorbované zvieratami a vtákmi. Ich zavedenie do stravy prispieva k lepšiemu tráveniu iných krmív. Práve tento kŕmny kôra je schopný zvýšiť tvorbu mlieka, čo je obzvlášť dôležité pre plemená mliečnych zvierat.

Charakteristické odrody

Všetky odrody kŕmnej mrkvy možno rozdeliť podľa ich farby do troch skupín:

  • biela;
  • žltá;
  • red.

V tomto prípade je ťažké vybrať absolútneho vodcu medzi týmito odrodami krmív. Najproduktívnejšie odrody budú biele, potom žlté a červené. Ale na obsah sušiny bude poradie vodcovstva obrátené: červená, žltá a až potom biela.

Je to dôležité! Sušina je to, čo zostáva v mrkve mínus voda. Že nesie všetky živiny a stopové prvky. Preto čím väčšie je, tým väčšie sú výhody koreňa.

Zvážte odrody každej z týchto skupín.

Biele odrody

Tieto odrody krmív sú najbežnejšie a najväčšie - do 4 kg. Priemerná dĺžka mrkvy môže dosiahnuť 50 cm a krk má hrúbku 8 cm, percento sušiny v mrkve týchto odrôd neprekročí 12%, cukor bude asi 3%.

Biely belgický

recenzia

Maria, 48, Kasimov Pre našu farmu pestujeme biele biele krmoviny z našich semien. Nepamätám si odroda, pretože som ju kúpil veľmi dlho. Nie je to náladová kultúra v starostlivosti a veľmi produktívna. Vedieme spolu so stolovými odrodami a rastú vedľa nás. Jediná vec potrebná na usporiadanie úložiska. Niekoľkokrát sa žatva začala zhoršovať, ale včas si všimli. Teplota musí byť zabezpečená minimálne 0, ale nie viac ako 4 stupne. A potom je k dispozícii forma Ekaterina, 31, Astrakhan Pre mňa a mojich králikov rozmnožujem mrkvu z vitamínu 6. Pri výbere odrody som sa stretol s tým, že bolo málo ponúk na predaj kŕmnych odrôd. Zvyčajne sa používajú pre veľké farmy a pravdepodobne si niekde objednávajú. Podľa recenzií som si vybral túto mrkvu a nemám ľútosť. A ja a králičky sa mi páčia. Kŕmim ich dokonca aj vrcholmi. Je veľmi plodný. Nenechal som ho skladovať - ​​sušil som mrkvu na králiky na zimu. Neváhajte odporučiť.

Pozrite si video: The Great Gildersleeve: Leila Leaves Town Gildy Investigates Retirement Gildy Needs a Raise (Septembra 2022).

Загрузка...