Záhradníctvo

Nízko rastúce paradajky, ktoré nevyžadujú pasynkovaniya

Pestovanie paradajok je pomerne zložitý proces, takže veľa ľudí to chce uľahčiť. Niektorí záhradníci radšej kupujú hotové sadenice na výsadbu, niekto si vyberie skoré odrody. V niektorých prípadoch môžu byť okrúhle paradajky nevlastné a nie zviazané. O akých odrodách hovoríme? Poviem ešte viac.

Maskovanie paradajok

Proces spevňovania riadi rast rastliny. Paradajky spravidla rastie, ak majú dostatok jedla a slnka.

Je to dôležité! Pestovanie je odstránenie prebytočných výhonkov, ktoré sa tvoria z každého lona.

Stejný nevlastník je malý útek. Zvyčajne sa pred kvitnutím neobjavujú. Ak chcete nájsť sekundárnu stonku, musíte starostlivo zvážiť rastlinu. Šivička rastie hneď pod prvou kvetinovou kefou. Mala by sa odstrániť, aby rastlina mohla odovzdať čo najviac ovocia.

Ak sa tak nestane, rastlina silne prerastie a vynáša veľké množstvo síl presne na rast výhonkov a nie na kvitnutie a tvorbu ovocia. Pre vysoké odrody paradajok je skutočný problém.

Pysynki odstrániť malé, iba potom závod nebude bolet po tomto postupe. Aby nedošlo k riziku infekcie, je najlepšie odstrániť výhonky v teplom slnečnom dni. Takže rany vysušia rýchlejšie. Treba poznamenať, že tento proces vyžaduje zo záhradníka úsilie i čas. To je dôvod, prečo predčasne nízko rastiace paradajky nie sú dnes populárne, nevyžadujú staging. Upozorňujeme, že všetky odrody paradajok možno rozdeliť na:

  • determinant;
  • neurčitý.

Rozhodujúce paradajky prestávajú rásť po vytvorení štyroch alebo piatich kefiek, ale druhý typ neustále rastie. Keďže rajčiaky v ideálnej forme idú dvakrát týždenne, viac a viac letných obyvateľov venuje pozornosť nízkym rastúcim (určujúcim) odrôdam a hybridom. Niektoré z nich nevyžadujú len odstránenie nevlastných synov, ale aj tradičné viazanie.

Nižšie je podrobné video o pasynkovaniya:

Najčastejšie sa rajčiaky a uhorky pestujú v Rusku. Toto je zelenina, bez ktorej nemôžeme robiť žiadne slávnosti. Akonáhle príde jar, všetci záhradníci začnú hľadať rastliny. Predovšetkým by mali mať záujem o informácie o odrode alebo hybride, ktoré sú uvedené na obale:

  • miera zrenia;
  • výnosy plodín;
  • odolnosť proti chorobám;
  • chuťové vlastnosti.

Pokiaľ ide o paradajky, vo vzťahu k výberu ich odrody je tiež dôležité venovať pozornosť veľkosti Bush. Doteraz sme podrobne popísali dva výrazy a mohli by byť uvedené na balíku namiesto slov "vysoký" a "krátky".

Nízko rastúce odrody, ktoré nevyžadujú staking

Niektoré determinantné odrody vyžadujú pasynkovaniya, musíte si to uvedomiť a nie dúfať, že ak je odroda krátka, môžete ju pestovať a zabudnúť ju až do zberu.

Je to dôležité! Je ťažšie vyčistiť odrôd rajčiakov, pretože vždy existuje pravdepodobnosť odstránenia požadovaného výhonku.

Opisujeme len tie odrody, ktoré sa pestujú, čo sa dá vyhnúť tomuto postupu. Budú poddimenzované a určené na pestovanie v otvorenom teréne.

Tip! Ak sa na obale s osivom rajčiaka nič nehovorí o potrebe sadeníc, dávajte pozor na štandardné odrody.

alfa

V našom zozname je to prvý hybrid, čo je dôvod, prečo dáva veľkú plodinu v porovnaní s odrodami rajčiakov.

Pozornosť je potrebné venovať tomuto. Paradajky "Hurricane" dozrievajú 90-110 dní, majú vynikajúcu chuť. Na jednej strane sa pripevní 6-8 stredne veľkých plodov (približne 80-90 gramov), ktorých hmotnosť sa môže ohýbať na zem. Hybrida prináša harmonickú úrodu, záhradník môže zbierať až 10 kilogramov paradajok od jedného štvorcového metra.

Nie je potrebné pastie rastlín, shtambovy kefy, nové vetvičky sú len zriedka. Hybridná odolnosť voči neskorému hnilobe.

Aby sme to zhrnuli

Pre tých záhradníkov, ktorí sa rozhodnú požiadať o rafinovanosť rajčiakov, je dôležité poznamenať, že to bude musieť obetovať niektoré dôležité vlastnosti.

Väčšina nízko rastiaceho paradajok predstavuje malé ovocie a výnos je ovplyvnený týmito. Ak srednerosly Bush dáva 8-10 libier rajčiakov na meter štvorcový, potom malé ovocie prinesie 2-5 libier. Niektoré ženy v domácnosti preferujú mäsité a veľké paradajky. Medzi vyššie uvedenými sú mäsité, ale nie veľké.

Niekedy sa na mieste vyskytuje naraz 2-3 odrôd a na konci sezóny si vyberte ten, ktorý sa vám najviac páči. Pestovanie paradajok nie je lenivý proces, musíte zabezpečiť včasné zalievanie, hnojenie a dať najlepšie kúty záhrady na paradajky.