Záhradníctvo

Obliekanie sladkej papriky

Peppers láska a svetlo a teplo a "jesť". Kultúra je dosť prekvapivá, vyžaduje si veľa pozornosti, to však nezastaví našich ruských záhradníkov. Po dlhú dobu as veľkým úspechom mnohí pestujú papriky na svojej zemi.

Všetko začína pestovaním sadeníc, ako je korenie - kultúra s dlhou vegetačnou sezónou. A v strednom Rusku av severných oblastiach Sibíri nie je dostatok času na zber. S náležitou starostlivosťou: pravidelné zavlažovanie, uvoľňovanie, pletie a kŕmenie, je zaručená dostatočná úroda.

img ">

Skúsení záhradníci dlho dospeli k záveru, že nie je možné získať plody korenia bez obväzov. Peppers milujú svetlo hliny a piesočnatú hliny. Znakom týchto pôd je to, že sú nerovné v minerálnych prvkoch. Preto, aby sa rastliny aktívne pestovali a rýchlo produkovali ovocie, potrebujú dodatočné kŕmenie. Počas vegetačného obdobia každá rastlina odstraňuje z pôdy až 50 makro- a mikroelementov.

Na to, aby sa papriky počas vegetatívneho obdobia rozvíjali adekvátne a aby vytvárali ovocie, namiesto toho, aby trápili žalostnú existenciu, záhradkári potrebujú dodať ďalšie jedlo vo forme koreňových a extrakořenových obväzov.

Folder top dressing

Foliar top dressing of pepper je jednou z metód aplikácie hnojív striekaním zemnej časti rastlín. To znamená, že rastliny prijímajú a asimilujú stopové prvky cez listy a stonky. Použitie hnojív na listy možno považovať za jednorazový, dočasný alebo špeciálny jav. Udržujte udalosť v nasledujúcich prípadoch:

 • Teplota pôdy je príliš vysoká alebo príliš nízka, v ktorej je ťažké vstrebávanie potravy koreňmi;
  img ">
 • Vysoká vlhkosť a hustota pôdy;
 • So zvýšenou kyslosťou korene nemôžu byť asimilované, pretože nedosiahnuteľná forma fosforu, vápnika, draslíka a výživy dusíka je poškodená v pôdach s vysokou úrovňou kyslosti;
 • V období kvitnutia alebo transplantácie, keď papriky potrebujú predovšetkým dodatočnú výživu.

Listové obväzy sú často podhodnotené záhradkármi. Alebo sa považujú za preventívne opatrenia v období stresu: počas transplantácie, keď teplota klesá, s hrozbou chorôb.

Avšak použitie foliárneho obliekania papriky má nepopierateľné výhody:

 • Stopka je zahustená v čase a listnatá hmotnosť rastie;
 • Veľmi tvarované kvetinové stonky a vaječníky;
 • Plody aktívne dozrievajú s listovým postrekom;
 • Živiny sú rýchlo absorbované rastlinou;
 • Rastliny bez poškodenia tolerujú transplantáciu a prírodné katastrofy;
 • Pri použití listového kŕmenia sa hnojivá ukladajú a ich účinnosť sa zvyšuje.

img ">

Tip! Koncentrácia hnojiva používaného v roztoku na obaľovanie papriky na listy by mala byť vyššia ako v prípade vrchného obväzu.

Môžete použiť rovnakú koncentráciu, ale účinok bude oveľa nižší. Ak však prekročíte prípustnú koncentráciu roztoku na kŕmené listy, môžete spôsobiť popáleniny listov. Táto okolnosť sa týka nevýhod pri použití metódy listov.

Vo veľkých farmách agronómovia vypočítavajú potrebné normy. Bežné záhradkári by mali pozorne prečítať pokyny, ktoré výrobcovia pripájajú k hnojivám pre listové spreje.

Malo by sa pamätať na to, že maximálny prospech z obliekania papriky na listy bude podliehať podmienkam ich zavedenia:

 • Skoré hodiny alebo večer po 17 hodinách. V takom čase neexistuje priame slnečné žiarenie, ktoré dáva rastlinám čas na absorbovanie listového kŕmenia;
 • Korenie na listoch otvorené stomata;
  img ">
 • Teplota pre lepšiu absorpciu hnojív by nemala presiahnuť + 22 stupňov.
 • Dobre stráviteľné stopové prvky v oblačnom počasí. V dažďovom foliárnom drese sa vymyje.
Tip! Pri listovom kŕmení nanášajte nielen horný povrch listov, ale aj vnútro.

Vnútri majú listy pórovitú štruktúru, takže je lepšie absorbovať všetky stopové prvky.

Na vykonávanie vrchného obliekania korenia budete potrebovať: vodu, hnojivo, postrekovač. Ak použijete hnojivo na sadenice, postačí malá sprejová fľaša. Ak budete musieť zvládnuť veľké plochy korenia koreňovou metódou, budete potrebovať priestranný postrekovač.

img ">

Po oprave za poveternostné podmienky, dennú dobu, pripravte riešenie hnojiv podľa pokynov. Nalejte roztok do rozprašovača a spracujte rastliny, nezabudnite na spodnú stranu listov. Tekutina by mala pokryť listy v miernom stave bez toho, aby sa súčasne vyprázdňovala.

Tip! Najlepšie je mať kontrolný závod, podľa ktorého budete posudzovať kvalitu spreja.

Okrem toho papriky reagujú veľmi rýchlo na kŕmenie listov. Po uplynutí jednej alebo dvoch hodín bude výsledok viditeľný.

Pri lúpaní listov používajte tieto hnojivá:

 • Síran draselný (1% roztok);
 • Superfosfát (roztok 2%). Keďže hnojivo je slabo rozpustné vo vode, roztok sa musí podávať denne alebo sa rozpustí s vriacou vodou, potom sa čas zníži na 10-15 minút;
 • Močovina (roztok 2%);
  img ">
 • Organické hnojivá: infúzia buriny alebo žihľavy. Rastliny sa umiestnia do kontajnera s vodou a infusujú aspoň týždeň. Potom sa kvapalina odfiltruje, aby sa neuloštala rozprašovačka, nevyrobila sa roztok (1:10) a rastliny sa postriekali.

Extra koreňový obliekanie korenia je veľmi efektívny, ale nenašiel široké uplatnenie medzi bežnými záhradníkmi kvôli skutočnosti, že to musí byť vykonané pomerne často, každé 1-2 týždne, proces je časovo náročný a časovo náročný, vyžaduje nákup špeciálnych drahých zariadení vo forme postrekovača a znalosť výpočtu hnojív.

Vystupuje z nedostatku batérií

Ako si vybrať hnojivo pre listové kŕmenie korenia, pomôže vizuálne pozorovanie rastlín. Chýbajúci užitočný prvok v strave sa odráža vo vzhľade sladkého korenia:

 • Nedostatok dusíka je najčastejšie v piesčitých hlbinách a hlbinách, ktoré papriky veľmi milujú. Vonkajšie príznaky nedostatku dusíka: paprika má tenkú stonku, málo výhonkov a chudobné listy svetlej zelenej farby. Kvetenstvo tvorilo veľmi málo. Symptómy nedostatku dusíka sa prejavujú v ľubovoľnom štádiu vývoja rastlín, ale sú viditeľné najmä v počiatočnom štádiu rastu. Problém je riešený zavedením organických látok, močoviny, síranu amónneho, dusičnanu amónneho alebo sodného a ďalších;
  img ">
 • Fosfor stimuluje tvorbu ovocia. Nedostatok fosforu vedie k zníženiu výnosu, pretože sa tvorí len málo kvetov a vaječníkov. Externé prejavy nedostatku prvku zahŕňajú prítomnosť modravých a fialových odtieňov v farbe listov. Rastliny zaostávajú vo vývoji, majú nezdravý vzhľad. Listy suché a zomrieť, zatiaľ čo majú tmavú farbu. Nedostatok fosforu sa eliminuje listovým nanášaním roztoku superfosfátu a fosforečnanu draselného alebo roztoku vtáčej výživy;
 • Pri nedostatku železa sú listy papriky postihnuté chorobou, ako je chlór, keď listová doska stmavne a žily zostávajú zelené. Zvýšená kyslosť pôdy môže viesť k chlóroze. Extra koreňové doplnky korenia s prípravkami obsahujúcimi železo (Ferrovit, Micro-Fe) veľmi rýchlo eliminujú problém. Ľudová cesta: držte niekoľko nechtov do pôdy;
  img ">
 • Pri nedostatku horčíka dochádza aj k rozvoju chlorózy, kôra na listoch je načervenalá. Alebo listy, začínajúce na okraji, vysušte a zabaľte. Liečba: kŕmiť papričkou síranom horečnatým alebo popolom. Môžete urobiť a listov a koreň;
 • Nedostatok medi vedie k oneskoreniu rastu korenia, hornej obličky zomrie, biele škvrny sa objavujú na listoch. Vytváranie síranu medi alebo superfosfátu s meďou prinesie rastliny späť do života;
 • Bór chráni rastliny pred vírusmi a hubovými infekciami. Pri nedostatku bórových kvetov padajú a vaječníkov, listy rozjasňujú a zvlňujú. Horná vrstva korenia z listov s roztokom kyseliny boritej pôsobí profylakticky, zvyšuje ochranné sily rastliny;
 • Nedostatok draslíka môže byť videný, ak listy rastliny začnú suché z okraja, púčikov a vaječníkov spadne. Bočné výhonky sa vyvíjajú zle alebo rastú. Zavedenie popola, síranu draselného a draselnej magnézie kompenzuje nedostatok draslíka;
  img ">
 • Vápnik podporuje absorpciu iných prvkov: dusík, fosfor, horčík. Z vonkajšieho hľadiska sa nedostatok vápnika prejavuje tým, že listy korenia zmršťujú, ohybu, krútia, hnedé škvrny sa objavujú na nich. Krieda, dolomitová múka, hasené vápno sú všetky hnojivá, ktoré zvyšujú obsah vápnika v pôde.
  img ">

Najčastejšie problémy v starostlivosti o papriky v podobe nedostatku živín by sa mali riešiť v komplexe a od samotného začiatku rastu rastlín.

Koreň korenia korenia

Obyčajné koreňové dresingy bulharského korenia sú lepšie zvládnuté našimi záhradníkmi a v praxi ich široko používajú. Kŕmna korenie začína na fáze sadenia. Spočiatku na výhonkoch chýbajú mikroelementy, ktoré sú v pôde. Ak chcete získať zdravé silné sadenice, mali by ste ho kŕmiť po prvýkrát jeden a pol až dva týždne po výstrele. Zložené hnojivá alebo zmesi sú vhodné pre sadenice:

 • Humát draslíka alebo sodíka. Postupujte podľa pokynov;
 • Močovina (pre 1 liter vody - pol čajovej lyžičky);
 • Potasový soľ (jeden a pol polievková lyžica na 10 l vody);
  img ">
 • "Kemira-Lux" podľa pokynov;
 • Síran draselný, dusičnan amónny, superfosfát (3, 2 a 3 čajové lyžičky na 10 litrov vody);
 • Dusičnan draselný a superfosfát (25 a 5 gramov na 1 liter vody);
  img ">
 • "Crystal" - 2 g na 1 liter vody.

Po 1,5 týždni opakujte. Môže sa použiť aj monofosfát draselný (1 hodinu na liter vody).

Pre sadenice korenia je najlepšie vykonať listový obväz. Mikroferrátory: "Orton Micro-Fe", "Ideal", "Akvadon-micro" sa vyrábajú vo vhodnej kvapalnej forme a obsahujú väčšinu potrebných mikroživín. Striekanie listov zvyšuje odolnosť rastlín voči rôznym chorobám, najmä čiernej nohe, ktorá je náchylná na sadenice korenia počas zahustenia výsadby pred vyberaním.

img ">

Keď rastliny rastú na 20 cm, budú mať 8 pravých listov a púčiky sa objavia, budú pripravené na transplantáciu do zeme. Prvé dva týždne hnojiva pre korenie sa neodporúča. Ale hneď ako začnú kvitnúť papriky, je povinné nasledovné kŕmenie, pretože v kvitnúcej fáze je položená budúca úroda.

Najúspešnejšia možnosť kŕmenia v štádiu kvitnutia kalu alebo infúzie trusov vtákov (1:10). Organici trvajú minimálne týždeň.

Ak nie je možné pridať organické látky, hnojte s 40 g superfosfátu, 40 g dusičnanu amónneho a 20 g siranu draselného. Zmes hnojív by mala byť rozpustená v 10 litroch vody. Na jednej rastline použite 2 litre výsledného roztoku.

Peppers tiež pozitívne reagujú na vrchný obväz s bylinkovým čajom. Buriny sa rozdrvia (5 kg), umiestnia sa do suda so 100 litrami vody. Fermentované aspoň týždeň. Skúsení záhradníci pridajú k infúzii 200 g popola a kôry hnoja.

img ">

Tip! Aby ste zabránili nepríjemnému zápachu zo zmesi rozloženej na vašu plochu, pokryte ju slamou alebo rašelinou.

Po 2 týždňoch, keď príde čas na tvorbu vaječníkov, strávte ďalšie kŕmenie. Alternatívne hnojenie organickými a minerálnymi hnojivami. Draslík sa vyžaduje pri nastavení ovocia. Na vedro s vodou (10 litrov) pridajte 1 lyžičku. síranom draselným, superfosfátom a močovinou v množstve 20 g. Každým peprovým puzdrom (1-2 l) nalejte roztok.

Ľudové opravné prostriedky

Niektoré recepty na obväzy sa obyčajne nazývajú ľudia, boli testované viac ako jednou generáciou záhradníkov a prinášajú dobré výsledky. Príprava takýchto hnojív netrvá veľa času.

Top obväz s kvasnicami

Pečenie droždia je dobre známy produkt, ktorý sa skladá z mikroskopických húb. V ich zložení sú najužitočnejšie aminokyseliny, stopové prvky, organické železo. Hnojivá z kvasníc stimulujú tvorbu koreňového systému. Rastliny sú stále tvrdšie, sadenice tolerujú zber a transplantáciu. Na prispôsobenie trvá menej času. Kvasinky pre kŕmenie listov paradajok a papriky sa osvedčili. Príprava vrchného obväzu nie je ťažké:

img ">

 • Môžete vytvoriť koncentrovaný roztok, ktorý by mal byť potom zriedený. V tomto prípade sa do 1 litra vody pridá 200 g živých kvasníc a potom sa zriedi v kocke s vodou;
 • Pri použití suchých kvasníc (10 g) pridajte 2 polievkové lyžice. l. cukru v 10 litroch vody. Na aktiváciu kvasiniek trvá 1-2 hodiny. Pred použitím roztok zrieďte v pomere 1: 5;
 • V "bylinkovom čaji" (infúzia byliniek na obväzu) pridajte 0,5 kg kvasníc, nechajte na deň.
Varovanie! Nepoužívajte kvasnicový obväz často, pretože prispieva k hojnému rastu listov. Najlepšie je použiť hnojivo v stresovej situácii.

Počas vegetatívnej sezóny sú dostatočné 2 obväzy. Kvasové hnojivo je zvláštnym rastovým stimulátorom pre papriky a paradajky.

Hnojivo z banánových koží

Hnojivá na paradajky a papriky môžu byť vyrobené z banánových koží. Objem vody v objeme 5 litrov bude vyžadovať 6-7 kusov. Trvať 3 dni. Infúzia koží banánov obohacuje rastliny draslíkom.

img ">

Roztok kyseliny boritej

Listové hnojivo bulharského korenia postrekom so slabým roztokom kyseliny boritej (2 g na 10 l vody). Metóda podporuje tvorbu ovocia.

Použite popol

Na používanie hnojenia používa popol. Ak to chcete urobiť, v litrovej nádobe s vodou položte polovicu umelca. l. popol. Zmes by mala naplniť deň. Výsledný roztok je vhodný na postrekovanie po fi ltrovaní.

Infúzia z vajec

Vezmite škrupinu z 5 vajec a naplňte litrom vody. Zmes by mala stáť približne 3 dni. Vzhľad zákalu a nepríjemného zápachu naznačuje pripravenosť roztoku.

img ">

Cibuľa Husk hnojivo

Umiestnite niekoľko hŕstky cibuľovej šupky do nádoby s obsahom vody. Infúzia sa pripravuje do 5 dní. Po filtrovaní môžete oplodniť papriku. Infúzia je vhodná aj na striekanie rastlín na prevenciu chorôb a výskyt škodcov.

img ">

záver

Pestovanie papriky pod silou a nováčik záhradník. Je potrebné len dodržiavať správne poľnohospodárske postupy vrátane pravidelného hnojenia minerálnymi a organickými hnojivami. Použiť listovú papriku na vrchol listu alebo dobre známy koreň, ktorý si každý sám určil. Nepoužívajte hnojivo nekontrolovateľne. Dodržujte dávkovanie a schému ich zavedenia. Iba správne normy obväzov vám umožnia pestovať zdravé silné rastliny, ktoré stabilne prinesú ovocie.

Pozrite si video: Suzuki Vitara AllGrip 2018 manual - 4x4 test - (Júl 2020).

Загрузка...