Záhradníctvo

Najlepšie odrody sladkej papriky pre moskovský región

Skúsení záhradníci z moskovskej oblasti tvrdia, že je možné pestovať dobrú úrodu korenia v každom roku, dokonca ani nie veľmi úspešný z hľadiska vysokej teploty. Ale odrody musia byť vybrané, vytvorené presne pre zemepisnú šírku moskovského regiónu.

Mnohí letní obyvatelia, hľadajúci najlepšie odrody korenia pre moskovskú oblasť, robia chybu pri výbere plodných, ale chovaných pre južné zemepisné šírky. Peppery, ktoré sa nachádzajú na Kryme alebo v Moldavsku, nebudú na predmestí plne úrodu. Aj keď ich výnos v "rodných krajinách" je veľmi vysoký.

Je lepšie vybrať nie tak plodné odrody, ale s garantovaným výnosom. Dnes je výber "severných" odrôd sladkej papriky veľmi veľký. 400 odrôd papriky, rozdelených pre severné zemepisné šírky, bolo zapísané do štátneho registra samostatne. Taký veľký výber je ešte viac zmätený a obchody ponúkajú ďalšie "južné" odrody a odrody zahraničných výrobcov.

Skúsení záhradníci, samozrejme, skúste a nové odrody korenia, ale zaručiť vysadené už dobre zavedené skôr.

Najlepšie odrody sladkej papriky pre moskovský región

Pinocchio

Na páse toaletného papiera boli osivá umiestnené vo vzdialenosti minimálne 5 mm, na vrchole pokryté druhou vrstvou papiera. Papier je mierne navlhčený a vrstva pôdy pre sadenice sa naleje na vrch. Páska je úhľadne zložená spolu so zemou do špirály a umiestnená v plastovom vrecku. Balík musí byť zviazaný tak, aby sa voda neodparovala.

Po objavení klíčky sa taška otvára a umiestni na okennú paravu. Nevýhodou je, že keď existuje niekoľko odrôd, je ľahké zameniť sadenice, dokonca aj snažiť sa označiť odrody pomocou húb. Okrem toho bude táto sadenica skôr alebo neskôr. Veľmi pekný postup.

siatie

Nakláňané semená sú zasadené do hrncov alebo krabíc na sadenice. Hrnce sú vhodnejšie, ale zaberajú veľa priestoru. Výhody krabice a hrncov sú kombináciou špeciálnych kaziet pre sadenice.

Je to dôležité! Je potrebné zasadiť semená v optimálnej hĺbke. Ak sajete príliš hlboko, klíčky budú slabé. S malou výsevnou hĺbkou sa môže osivo vyschnúť bez klíčenia. Hĺbka semien polsanimetra.

Pred vyklíčením by mala byť teplota v miestnosti udržiavaná na + 27 ° C. Potom môže byť znížená na +25.

Zrelé výhonky potrebujú osvetlenie po dobu 12 hodín. Od februára je stále krátky deň, je nutné použiť fytokrúžky. Voda so sadenicami vodou pri izbovej teplote. Po objavení sa prvého pravého letáku je potrebné vykonať prvé hnojenie hnojivami.

Pred vylodením sa v priebehu týždňa vytvrdzujú semená papriky, ktoré sa dostanú vonku a postupne sa zvyšuje doba ich zotrvania.

Vysokokvalitné sadenice pred výsadbou by mali mať výšku 25 cm a 7 až 12 listov. V Moskve sa pristátie papriky zvyčajne koná na konci mája, ale je lepšie sa pohybovať podľa špecifických podmienok aktuálneho roka. Hlavná vec: mrazy musia skončiť a pôda sa zahreje na + 18 ° C.