Recepty

Chacha z buničiny Isabelly doma

Hrozno Isabella - výborná surovina na výrobu šťavy a domáceho vína. Zvyčajne po spracovaní zostáva veľa buničiny, ktorá nemusí byť vyhodená. Z neho môžete robiť čachu alebo jednoducho, svadobný deň. Gruzínci volajú hroznové varenie Chacha a Taliani to nazývajú grappa.

V technológii nie je nič ťažké, takže chacha z Isabelly doma podľa akéhokoľvek receptu sa ukáže ako vynikajúca. Hlavnou vecou je dodržiavať pravidlá a mať k dispozícii špeciálne vybavenie vo forme fermentačnej nádrže a moonshine.

img ">

Vlastnosti prípravy domáceho varenia

Recepty na výrobu čaju z hrozna Isabella doma sú veľa, ale samotný proces je takmer rovnaký. Všetko začína s kašou. Toto zloženie musí byť najprv pripravené.

Prípravné práce

Braga doma je pripravená z nezrelé hrozno Isabella s vetvičkami alebo z buničiny, ktoré zostalo po spracovaní bobúľ na šťavu alebo víno. V prvom prípade sa kvasinkové víno nebude vyžadovať, a v druhom prípade je táto zložka nevyhnutná.

 1. Hrozno sa vyrába za suchého počasia. Bobule nemusia byť umývané, pretože belavý kvet plodov je prirodzený divoký kvasnic potrebný na fermentáciu.
 2. Klastre sa rozširujú do veľkej misy a rozdrvia sa. Môžete použiť rôzne lisy, ale pri príprave múky je najlepšie vykonať ručne.
  img ">
  Odporúča sa stlačiť bobule rukavicami, v opačnom prípade sa ruky budú musieť umývať niekoľko dní po práci.
 3. Po rozdrvení bobúľ a nepoužívaní vetvičiek by kvapalina mala byť oddelená od buničiny. Nie je potrebné silne stláčať, takže zostáva časť šťavy, v tomto prípade bude chacha lepšia.

Spustenie Braga

A teraz poďme hovoriť o tom, ako urobiť braga z hrozna Isabella:

 1. Celulóza alebo koláč ležia vo veľkej fermentačnej nádrži. Vyberáme smaltované výrobky z nehrdzavejúcej ocele alebo plastu, ale je to jedlo. Hliníkové nádoby na prípravu múky nie sú vhodné, pretože kyselina vylučovaná hroznom je v kontakte s kovom.
 2. Potom urobme sirup. Správne množstvo cukru sa kombinuje s prevarenou vodou a ochladí sa na 30 stupňov. Vyššia teplota môže kvasnicu zničiť, kvasenie nebude. Do fermentačnej nádrže nalejte sirup a pridajte zvyšok vody. Všetko dôkladne zmiešané.
  img ">
  Ideálny obsah cukru v sladine je od 18 do 20 stupňov. Ak máte merač cukru, použite ho.
 3. Ak sa na fermentáciu použije divoké (živé) koláče, neobsahujú sa bežné kvasnice. V prípade, že je táto zložka nevyhnutná, musíte použiť špeciálny alkohol alebo pivo. Faktom je, že pekárenské droždie môžu poškodiť braga a jeho konečným výsledkom je chacha od Isabelly.
 4. Na nádrž namontujeme vodnú zámku a zásobník umiestnite na teplom mieste s teplotou najmenej 25 stupňov.

img ">

Pochopte, že kvasenie sa začalo po dni v spenovacom viečku. Ak sa braga z nezrelého Isabella dostalo na divoké kvasinky, proces fermentácie trvá 15-30 dní. V alkohole alebo pivných kvasnicách, krehkosť alebo koláč bude menej fermentovať, kaša bude pripravená na destiláciu za týždeň alebo dva.

Varovanie! Braga je potrebné denne miešať, aby sa pena ponorila do kvapaliny.

Určenie pripravenosti kaša na prípravu čachy je jednoduché:

 1. Po prvé, oxid uhličitý sa už nebude uvoľňovať z vodného uzáveru.
 2. Po druhé, pena zmizne.
 3. Po tretie, cukor už nebude cítiť a samotná kvapalina sa stane trpkou chuťou.

Povedali sme, ako variť domácu varenie, a teraz pokračujeme k destilácii.

Pravidlá pre destiláciu domácej varenia

Doma, šálka hrozna vyrobená z hrozna Isabella sa pripravuje z dvojité destilovanej domácej varenie.

img ">

Iba v tomto prípade dostanete čachu s vôňou hrozna, ktorá pripomína chuť vína.

Primárna destilácia

 1. Po prvé, musíte získať surový alkohol z domáceho varenia, v ktorom sa uchováva Isabella. Proces vyžaduje maximálny výkon špeciálneho zariadenia, pričom nedochádza k rozdrveniu na frakcie.
 2. V prípade, že nie je k dispozícii kotol s parnou vodou, môžete použiť primárnu destiláciu domácej varenia zvyčajným svadobným uzáverom, najprv však musíte odstrániť koláč z rmutu. To sa dá urobiť silnou handričkou.

img ">

Sekundárna destilácia

Ak chcete variť čachu z hrozna Isabella, musíte predbehnúť braga znova. Tento postup doma je omnoho komplikovanejší ako prvý. Druhá etapa je dlhší a náročný proces. Hlavná úloha - oddelenie "chvostov" a "hláv".

Proces tvorby čachy:

 1. Výsledný surový alkohol meria objem aj pevnosť. Potom pridajte k celkovej hmotnosti vody v rozmedzí 20 alebo 30 percent. Pomôže to oddeleniu zlomkov.
 2. Naplňte kompozíciu v zariadení na destiláciu a nastavte na malý oheň. Hlava frakcie by mala ísť kvapôčky, bude to celkom desať percent z celkového počtu. "Vôňa" hlavy "nie je príjemná a je nemožné ju vypiť, rovnako ako" chvosty ".
 3. Keď sa vôňa stane príjemnou, vybereme nádobu s hlavou a položíme čistú nádobu, aby sme si vybrali "telo" - alkohol vhodný na pitie. Je to asi 70% hmotnostných.
 4. Po chvíli sa zápach znova mení, stane sa páchnuce. Tento moment nemožno vynechať, aby sme nepoškodili konzumáciu alkoholu získaného z hrozna Isabella. Skúsení chovatelia vedia, že pohyb chvostov začína, keď sa stroj ohrieva až na 95 stupňov. Proces získavania hroznového závaru od spoločnosti Isabella sa musí zastaviť.
Tip! Ak ste začiatočník, je lepšie obetovať časť dobrého alkoholu a nahrať nový kontajner za "chvosty" o niečo skôr.

Sekundárna destilácia vytvára voňavú čachu z hrozna Isabella. To je silný nápoj okolo 90 stupňov. Nie je možné piť čistú čachu druhej destilácie, preto sa zriedi na 40 alebo 45 stupňov.

Domáci losin z hrozna Isabella vyžaduje vystavenie týždňovej expozície a na skladovanie môžu byť použité iba sklenené nádoby: plechovky alebo fľaše, ktoré sú tesne uzavreté viečkami alebo zátkami.

img ">

Ak vylejete alkohol v sude dubu a trvá niekoľko rokov, dostanete nápoj, ktorý chutí ako koňak.

Možnosti Chacha

Existuje veľa receptov na čachu z hrozna Isabella, niekoľko z nich Vám predstavíme, aby ste si mohli vybrať ten, ktorý je pre vás najvhodnejší.

Recept 1 - s kvasnicami

Budeme potrebovať:

 • 5 kg hrozna Isabella;
 • 15 litrov čistej vody;
 • 2,5 kg granulovaného cukru;
 • 40 gramov kvasiniek suchého vína.
Varovanie! Voda z kohútika sa nepoužíva, pretože obsahuje chlór.

Premyté hrozno hneďte, stlačte a potom postupujte, ako je popísané vyššie.

Recept 2 - bez kvasnice

Pri výrobe chacha v domácnosti nepoužívame kvasnice v tomto receptúre na získanie hotového výrobku bez chuti tejto zložky.

Na tieto zložky začneme kaša:

 • nezrelé hrozno Isabella - 15 kg;
 • voda - 5 a 40 litrov;
 • cukor - 8 kg.
POZOR! Pretože práca bude len divých kvasníc, príprava na destiláciu svätožiarov sa pripravuje dlhšie.

Po predchádzajúcom víne môžete použiť čerstvé hroznové výlisky alebo koláč.

Chach z Isabelly doma:

záver

Ako môžete vidieť, ak si želáte, môžete si vyrobiť domáce ochutené sviečky, nazývané chacha, z hrozna Isabella. Hlavnou vecou je dodržiavanie technológie a čistoty. Samozrejme, doma chacha bude mierne odlišná od tej, ktorá sa vyrába v továrni. Ale potom budete mať príležitosť experimentovať, zlepšiť chuť chachy. Nezabúdajte však, že akýkoľvek alkoholický nápoj je užitočný iba vtedy, keď je konzumovaný s mierou.