Recepty

Vytváranie chacha doma bez kvasiniek

Každá krajina má svoje vlastné tradície pitia vína. V Gruzínsku to bolo známe pred 3000 rokmi. Napriek veľkému množstvu kvalitného vína a silnej chachy, ktorá sa vyrába takmer vo všetkých domácnostiach, opitosť v Gruzínsku a Abcházsku nie je bežná. Alkoholické nápoje tu sú považované za prostriedok predĺženia života. Takmer každé sviatok je kompletné bez vína alebo chachy. Oni sú veľa opití, ale sviatok trvá dlhý čas, sprevádzaný nielen veľkým množstvom slávnych gruzínskych toastov, ale aj množstvom lahodných jedál, ktoré sú známe svojou kuchyňou.

Chacha - čo to je

Chacha - piť vysokú pevnosť. V jadre je to svätožánok z hroznovej buničiny hrozna, prečistený jednozložkovou, dvojitou a dokonca trojitou destiláciou. Sila nápoja závisí od množstva destilácií, ktoré v niektorých prípadoch dosahujú 70 stupňov. Tradične chacha nie je silnejšia ako 45 stupňov, je to tento nápoj, ktorý prináša to najväčšie potešenie a je lepšie opitý.

Varovanie! Existuje originálny spôsob, ako skontrolovať silu nápoja: prst sa ponorí do šálky čaju a zapáli. Ak spálí úplne a nie je popálenina, potom je dostatočná sila nápoja.

Podľa klasifikácie vína je chacha silným hroznovým brandy. Názov nápoja, ktorý bol v roku 2011 patentovaný v Gruzínsku a tiež chránený Európskou úniou, pochádza zo surovín použitých na jeho výrobu. V Gruzínsku tzv. Hroznové výlisky. Musí mať vysokú kyslosť. Iba v tomto prípade nápoj bude mať bohatú chuť a bohatú arómu. V Gruzínsku sa bežne používajú šupky z odrody Rkatsiteli, v Abcházsku je preferovaná odroda hrozna Isabella.