Záhradníctvo

Tomato Dinah

Je zvláštne, ale na jar prichádza 1. marca každého roka a tento rok samozrejme nie je žiadna výnimka! Čoskoro sa čoskoro zapálí sneh a osirotené postele v záhradách Rusov by boli znesvätené. A hneď sa začnú hádzat ruky, chcem ich ihneď naplniť pristátím. Ale predtým musíte najskôr pestovať sadenice, takže na lôžkach av skleníku je niečo, čo je potrebné na výsadbu. A samozrejme, v prvom rade vzniká otázka: aké druhy rajčiakov by mali byť pestované v tomto roku? Koniec koncov, existuje toľko, že sa môžete zmätok.

Samozrejme, každý sebaobslužný pestovateľ zeleniny drží v držaní niekoľko obľúbených odrôd rajčiakov, ktoré sa ukázali z najlepšej strany, ale každý rok sa prostredníctvom úsilia chovateľov objavuje čoraz viac nových. Čo ak je medzi nimi niečo mimoriadne, že ani najbližší susedia ešte nevstúpili? Takže teraz chcem hovoriť o rozmanitosti paradajok Dean, čo je foto nižšie.

Popis odrody

Paradajka Dina - stredne skorá odroda, 85-110 dní prejde od výsevu semien do úplnej zrelosti, toto obdobie závisí od oblasti pestovania odrody rajčiny Dina. Nie je to hybrid, ale rozmanitosť, čo znamená, že bude možné z neho nechať semená. Puzdro je nízke (50-70 cm), čo dáva výhodu v starostlivosti, pri strednom rozvetvení, nie je štandardné. Pestuje sa v skleníku, ale tiež toleruje otvorené terény. Plody rajčiaka Dina majú krásnu žltú farbu, pomerne veľkú (120-160 gramov), hladkú, hladkú, nie eliptickú, ale v guľovitom tvare a príjemnej sladkej chuti.

Je to dôležité! Hlavná charakteristika rajčiaka Dina - mäsité a malé množstvo semien vnútri ovocia, takže sú dobré v šalátov, solenie.

Kombinácia žltých paradajok Dina s červenými odrodami rajčiakov bude robiť nádobu s okraji, ktorá bude mať pozitívny vplyv na vašu náladu. Stupeň žltých paradajok Dina patrí k plodným - jeden keš dáva asi 4 kg nádherného ovocia.

img "alt =" Dina "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 394_2.jpg ">

Výhody oproti ostatným odrôd

Čo vyhrá rôzne paradajky Dina:

 • odolné voči septorióze a makrosporóze;
 • vysoký obsah karoténu;
 • dobrá tolerancia voči suchu;
 • konzistentne vysoké výnosy;
 • dlhá skladovateľnosť;
 • dobrá prenosnosť dopravy;
 • vynikajúce vlastnosti produktu;
 • dlhé ovocie.

Aké sú rozdiely medzi žltými a červenými paradajkami? Nie je to len o farbe. Dôležité živiny nájdené v týchto a iných paradajok v rôznych množstvách.

POZOR! Žlté paradajky Dina majú túto farbu kvôli vysokému obsahu provitamínu A, ktorý ovplyvňuje nielen farbu ovocia, ale tiež sa podieľa na boji proti onkológii.

Obsah kalórií žltej paradajky je navyše oveľa menší ako červené. Obsah látok, ktoré môžu spôsobiť alergie, je tiež nízky, na rozdiel od červených odrôd.

Známky chorôb a ako s nimi zaobchádzať

Nevýhody žltých paradajok Dina zahŕňajú možnosť ochorenia neskorého plesňového ochorenia, vodnej a apikálnej hniloby.

Neskoro

Keď sa na listoch paradajok začnú objavovať hnedé škvrny, znamená to, že rastlina už bolí. V krátkom čase a plody budú pokryté rovnakými miestami. Následne sú deformované, stali sa škaredými a začali hniť, vylučujúc nepríjemný zápach. Aby ste zabránili šíreniu choroby na rajčiakoch Dean, môžete použiť špeciálne prípravky, ktoré sa predávajú v záhradníckych oddeleniach.

Vodnatá hniloba

Toto ochorenie je spôsobené sacími alebo hlodavými škodcami, ako sú húsenice húsenice. Spodná časť stonky je najčastejšie ovplyvnená - zmäkčuje sa, stáva sa hnedá, rozkladá sa, stáva sa kvapalinou a vylučuje nepríjemný zápach. Infekcia plodov paradajok Dina začína v oblasti stonky alebo na mieste zranenia, - je pokrytá vodnatými škvrnami, potom dochádza k zmäkčeniu a rozpadu paradajok. Najdôležitejšie je, že pôda pod takýmito rastlinami, rovnako ako zvyšky rastlín a dokonca aj semená, zachovávajú infekciu. Preto, v záujme boja proti vodnej hnilobe by mali:

 • zmiernenie príliš silného pristátia;
 • odstrániť postihnuté rastliny;
 • vykonať potrebné opatrenia na zničenie húsenicových lopatiek;
 • zbierať ovocie;
 • po zbere odstráňte všetky rastlinné zvyšky a neutralizujte pôdu.

Vertex Rot

Tmavá škvrna na vrchu ovocia je prvým znakom hornej hniloby. Táto farba sa stáva časom tmavšia a zdá sa, že padá dovnútra, a preto sa ovocie paradajky Dean vysuší a vytvrdne. Zvyčajne táto choroba nie je masívna, prejavuje sa na jednotlivých plodoch, maximálne na ruke. Pravidelnou kontrolou rastlín a odstránením postihnutého ovocia v čase je možné zabrániť šíreniu hniloby. Ak chcete zachrániť rajčiny Dina, musíte ich nalievať pomocou dusičnanu vápenatého a kriedovej suspenzie.

Mnohí záhradníci nechcú pestovať paradajky kvôli svojej náchylnosti k vyššie uvedeným chorobám. Dnes však existuje množstvo finančných prostriedkov, ktorých včasné využitie ušetrí výsadbu paradajok z týchto chorôb. Nakoniec sa môžete obrátiť na populárne spôsoby boja proti chorobám. Tu sú niektoré z nich.

Ľudové prostriedky na boj proti hnilobe a hnilobe na žltých paradajkach

 1. Pomocou cesnaku. Cesnak má škodlivý účinok na spóry húb. Prvýkrát budete musieť posypať paradajky Dean predtým, ako sa začnú objavovať vaječník z ovocia, druhýkrát - po 8-10 dňoch. Ďalšie postrek sa vykonáva raz za dva týždne. Ak chcete urobiť riešenie na rozstriekanie dekanových paradajok, nakrájajte cesnak, vezmite si pohár a nalejte do kôpky s vodou. O deň neskôr kmeň a rozpustite v tejto infúzii asi dve gramy manganistanu draselného.
 2. S pomocou soli. Rozpustite pohár obyčajnej soli do vedro s teplou vodou a pomocou tohto roztoku rozstrihnite Dina rajčiny. Toto rozprašovanie vytvorí druh ochrany rastlín vo forme soľného filmu. Keďže toto opatrenie je iba prevenciou chorôb, listy by mali byť odstránené s príznakmi choroby pred striekaním.
 3. S pomocou kefír. Fermentujte kefír na teplom mieste na 2 dni, nalejte jeden liter do vedra s vodou, premiešajte veľmi dobre. Táto kompozícia postrehovala sadenice paradajok Dina dva týždne po výsadbe v zemi. Ďalšie spreje každý týždeň. Tento liek je tiež prevenciou chorôb.

Pozrite si video: American Horror Story: Apocalypse S08E10 Clip. 'Voodoo Queen'. Rotten Tomatoes TV (Júl 2020).

Загрузка...